Чи потрібно змінювати дату проведення ЗНО з математики?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо графіка проведення ЗНО

Чи потрібно змінювати дату проведення ЗНО з математики?

Міністерство освіти планує перенести тестування з математики з 28 на 27 травня на вимогу столичного Департаменту освіти та науки.

Про це повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

За словами омбудсмена, перенесення дати проведення ЗНО з математики порушить права учасників тестування.

«Міністерство освіти і науки України планує забрати у випускників 11 класу день відпочинку та підготовки між ЗНО з англійської мови та обов'язковим тестом з математики. Попередній тест – з англійської мови – відбудеться 25 травня. За графіком наступний тест мав би бути 28 травня, що давало випускникам два повноцінних дні на відпочинок та підготовку. А тепер може бути лише один», – наголошує Сергій Горбачов.

Як повідомлялося, директорка департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян висловила невдоволення тим, що проведення зовнішнього оцінювання з математики призначене на 28 травня – день, коли в Києві планували провести свято Останнього дзвоника.

«Ми передбачали зробити це 28 травня. Та не так склалося, як гадалося. У цей день одне з наймасовіших ЗНО – математика. А це означає, що бажано, щоб 27 та 28 травня 280 тисяч дітей у школи не прийшли. Значить, обираємо або 26 травня, або 1 червня. 26 травня – середа. Куди мамі першокласника діти дитину у четвер? Пришкільних таборів немає – ковід. Щоб відвезти в інше місто, потрібно брати відпустку. У Києві у початковій школі 129 тисяч дітей. Отже отримуємо 129 тисяч невдоволених родин», – обурюється директорка департаменту освіти.

Натомість, на переконання заступниці директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяни Вакуленко проведення ЗНО з математики саме 28 травня, є оптимальним з огляду на наявність достатньої перерви між попереднім і наступним тестуванням, тобто між тестуванням з англійської мови (вівторок, 25 травня) і тестуванням з української мови і літератури (вівторок, 1 червня).

Найбільшою загрозою перенесення дати проведення тестування з математики в УЦОЯО вважають посилення стресу в учасників, які складатимуть і англійську мову, і математику. Ідеться передусім про учасників ЗНО, які живуть у невеликих містах або сільській місцевості, і яким доводиться долати значні відстані до пунктів тестування.

«Таким підліткам у будь-якому разі доволі складно, оскільки пункти тестування неможливо створити в кожному населеному пункті, відповідно, таким учням і студентам доводиться подорожувати для проходження ЗНО, а в разі перенесення тестування часу для відпочинку у них зовсім не буде», – наголошує Тетяна Вакуленко.

Освіта.ua
05.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
cfif
А як же 175 навчальних днів прописаних в законі про освіту до 28 травня Київ ніяк не встигне їх відпрацювати мінімум до 4 червня тому ні якого переносу хай вчаться ще тиждень і не виступають. Тільки в Києві це не рахують нас нагнули в позу щоб ми і не думали а їм переносте ЗНО
Andrew Brown
Навіть не думайте переносити ЗНО з математики через забаганки київського відділу освіти, бо це абсурд. 25 травня англійська мова!!! Перед математикою дати дітям лише один день - ви подуріли чи що??? Чи ви вважаєте, що свято останнього дзвінка в Києві важче перенести, ніж ЗНО в усій країні?
Александр
Для Andrew Brown: Так завжди в останню п’ятницю травня, проводиться свято Останнього дзвоника у всій країні (не тільки в Києві). Той, хто планував дати ЗНО, цього не знає...?
Коментувати
natala
потрібно на 01.06.2021. дати учням можливість нормально закінчити навчальний процесс а потім дпа і зно ! всі забули про обовязкові 2-3 дні напредодні іспиту! вчитлям не платять за уроки у 11 класі?консультації повинні бути!
...
Звісно, що не потрібно. Не має МОН України йти на повідку якоїсь київської баби. Чи ви так не думаєте?