УЦОЯО: зміна дат ЗНО спричинить стрес в учасників тестування

Найбільшою загрозою перенесення дати ЗНО з математики є збільшення стресу для його учасників

УЦОЯО: зміна дат ЗНО спричинить стрес в учасників тестування

Найбільшою загрозою перенесення дати проведення зовнішнього оцінювання з математики з 28 на 27 травня є посилення стресу в учасників тестування, які беруть участь і в ЗНО з англійської мови, і в ЗНО з математики.

Про це в коментарі Освіта.ua повідомила заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко, коментуючи вимогу керівництва столичного департаменту освіти про перенесення ЗНО з математики, оскільки його проведення заважає святкуванню Останнього дзвоника.

За її словами, насамперед ідеться про учасників ЗНО, які живуть у невеликих містах або сільській місцевості, і яким доводиться долати значні відстані до пунктів тестування.

«Таким підліткам у будь-якому разі доволі складно, оскільки пункти тестування неможливо створити в кожному населеному пункті, відповідно, таким учням і студентам доводиться подорожувати для проходження ЗНО, а в разі перенесення тестування часу для відпочинку у них зовсім не буде», – наголошує Вакуленко.

Також заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти зазначила, що проведення ЗНО з математики саме в п'ятницю, 28 травня, є оптимальним з огляду на наявність достатньої перерви між попереднім і наступним тестуванням, тобто між тестуванням з англійської мови (вівторок, 25 травня) і тестуванням з української мови і літератури (вівторок, 1 червня).

Окрім того, Тетяна Вакуленко повідомила, що щороку під час розроблення графіка проведення ЗНО до уваги береться значна кількість чинників. Зокрема, формування розкладу, який мінімізує психологічне навантаження на учасників тестування, терміни й вимоги до доставлення тестових матеріалів у пункти тестування, обробки й перевірки сертифікаційних робіт, терміни технологічних процесів встановлення результатів тестування, організаційно-технологічні особливості процедури апеляції щодо результатів ЗНО тощо.

«З огляду на це, внесення будь-яких змін до графіка проведення зовнішнього оцінювання є доволі складним рішенням, яке матиме вплив на збалансовану організаційну роботу всієї системи зовнішнього оцінювання», – підкреслила заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти.

Як відомо, чинним календарним планом ЗНО, затвердженим 30 вересня минулого року, передбачено, що тестування з англійської мови має відбутись у вівторок, 25 травня, а тестування з математики – у п’ятницю, 28 травня. Водночас, наприкінці лютого це викликало обурення керівництва столичного департаменту освіти і науки, яке планує провести Свято останнього дзвоника саме 28 травня.

Освіта.ua
04.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана Магала
Таке враження, що наше керівництво добивається зробити випускників залежними від їх.забаганок: збільшили кількість предметів, потім, коли почалася реєстрація нч ЗНО, вносять законопроєкт щодо відміни ДПА у формі ЗНО, тепер будуть переносити іспити...
Ірина
Здається 13 років існує ЗНО. Невже за цей час не спромоглися створити стаціонарні пункти тестування, які б працювали на постійній основі, зі спеціально навченим персоналом, щоб не робити зайвий клопіт нікому. Повністю перевели б у формат комп’ютерного тестування і зекономили папір та багато чого. Так ні. Таке враження, що в державі діє гасло: "Мені не треба, щоб ти жив, мені треба, щоб ти мучився!"
Коля
Обов’язкове ЗНО з математики: освітній садомазохізм чи булінг? https://lb.ua/blog/svetlana_topalova/478672_obovyazkove_zno_z_matematiki.html
гра у хованки, а де то ЗНО
А може владі зовсім не треба того ЗНО! Га? І не знають з чого починати його витісняти. День туди, день сюди. Ну що від того зміниться! Розуміємо, пандемія. Але з іншого боку не треба допустити щоб держава розвалилася. Взагалі то, проблему можна сформулювати по другому. Чи планує уряд взагалі провести ЗНО та ДПА? Якщо планує, то від тепер треба продумувати - скільки учнів має бути у авдиторії, чи не треба розширити кількість закладів де буде проводитися це ЗНО і чи вистачить інструкторів. Якщо влада планує ЗНО і ДПА. Тоді ви не з того починайте дискусію. Окреме слово до депутатів і урядовців. Це треба бути останніми дегенератами щоб через медалі відмінювати ДПА. У вас грошима банки забиті! Ви можете купити 100 відмінних результатів ДПА. Не руйнуйте систему освіти! Бо всі кінці зводяться до медалей. Минулого року хоч один учень захворів на ЗНО? Якщо так, тоді де цифри?
Якось так
Для гра у хованки, а де то ЗНО: Тобто Ви вважаєте нормальним, як мінімум тричі, ганяти 300 тисяч учнів на ДПА, щоб не дати медалі сотні-другій умовно дутих медалістів? Умовно, бо різницю у один-три бали на ДПА може з легкістю отримати й правдивий медаліст. А не простіше встановити обов’язковість ДПА лише для тих, хто хоче отримати медаль? Якщо що я за ЗНО (мій син минулого року склав ЗНО на 190+ балів, але ледь вступив на бюджет).
Коментувати
Тетяна
а у працівників закладу немає стресу від цих дат? чому це не відбувається після останнього дзвоника, коли навчальний процес завершений? а так, уся школі сходить з ума, щоб підготувати аудиторії під час навчального процесу; а потім вчителі, які працювали на пункті ЗНО, вночі готують уроки на слідуючий навчальний день для учнів закладу. ЧОМУ ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ ПІД ЧАС НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ?
Ігор
Давно вже потрібно винести це ЗНО на червень місяць. І програмовий матеріал виконається, і "Останні дзвоники" відлунають в спокійному руслі. Невже цілого місяця червня не вистачить для того, щоб скласти графік і провести ЗНО? Набридло вже...
Стела
Для Ігор: Ну як не як але вже на початку липня проводяться співбесіди у університетах, тому ЗНО раніше проводиться щоб зразу сути на руках сертефікат і потрібні документи а не бігати в останні дні за "папірчиками"
Коментувати
Олександр
Нічого - нічого, ось скоро парламент (судячи з початку нової хвилі пандемії) знову скасує ДПА (у формі ЗНО). Та й саме ЗНО для вступників перенесуть. Що тоді УЦОЯО заспіває.
Вчитель математики
А не простіше звільнити начальницю столичного департаменту освіти? Від цього постраждає лише одна особа, а не, з її дурості, понад 200 тисяч випускників.