Чи важливий для Вас візуальний контакт під час онлайн-уроків?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо проведення дистанційних занять

Чи важливий для Вас візуальний контакт під час онлайн-уроків?

В умовах пандемії коронавірусу заклади освіти працюють у дистанційному форматі, особливістю якого є синхронний і асинхронний режими.

Як наголошує освітній омбудсмен Сергій Горбачов, проводити онлайнові уроки – це обов’язок учителя. Дистанційне навчання запроваджують наказом по закладу освіти, де мають бути визначені його складові та передбачені як синхронний, так і асинхронний режим проведення занять.

У синхронному режимі організовують щонайменше 30 % навчального часу, передбаченого освітньою програмою закладу, а решту навчального часу організовують в асинхронному режимі.

Міносвіти приділило багато уваги роз’ясненням вимог до вчителів і викладачів під час дистанційного навчання, аж до рекомендованого зовнішнього вигляду педагога. 

Певні рекомендації сформульовані й для учнів. «Під час онлайн-навчання має бути дисципліна така ж, як і під час уроків оффлайн. Тому рекомендуємо створити власні правила для уроків: підключатися до уроків без запізнення, вмикати камеру, активно обговорювати завдання, вдягатися, як і на навчання офлайн, тощо», – радять у МОН. 

Деякі школи розробили рекомендації для батьків, у яких наголошують: кожен урок має починатися в синхронному режимі шляхом відеоконференції, а далі може переходити в асинхронний режим. Учні повинні приєднуватися до відеоконференції під своїм прізвищем, а не під вигаданими ніками. У кожного учня мають бути ввімкнені мікрофон і відеокамера. У разі недотримання цих вимог учитель має від’єднати учня від відеоконференції й позначити, що цей учень був відсутній.

Натомість учні та студенти не завжди дотримуються таких вимог. Часто вони не вмикають відеокамеру, аргументуючи це поганою якістю інтернет-зв’язку, недосконалою роботою камери чи навіть неготовністю показати себе в домашніх умовах і в домашньому одязі. Тому часто педагог змушений проводити заняття перед монітором із чорними квадратиками або смішними фотозаставками. 

Однак є й інший аспект цієї проблеми. Як наголошують науковці, відеоконференції є одним із серйозних екологічних викликів для нашої планети. Дослідники Університету Пердью, Єльського університету та Массачусетського технологічного інституту з’ясували, що для оброблення даних потрібно багато електроенергії, а її виробництво потребує водних, земельних ресурсів і призводить до викидів вуглекислого газу. Якщо ж вимкнути камеру під час дистанційного уроку, це зменшить викиди на 96 %.

Освіта.ua
20.01.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
А
"У кожного учня мають бути ввімкнені мікрофон і відеокамера. У разі недотримання цих вимог учитель має від’єднати учня від відеоконференції й позначити, що цей учень був відсутній. Натомість учні та студенти не завжди дотримуються таких вимог. Часто вони не вмикають відеокамеру, аргументуючи це поганою якістю інтернет-зв’язку, недосконалою роботою камери чи навіть неготовністю показати себе в домашніх умовах і в домашньому одязі." - той, хто це писав, взагалі при своєму розумі? Ніхто нікого не має права від’єднати при вимкненій камері. І такі аргументи як поганий Інтернет (мобільний наприклад, який обмедений), зламана камера або небажання виставляти на показ особистий домашній простір - ЦЕ НОРМАЛЬНО. Дурнувата стаття. Особливо вбило про зовнішній вигляд як на офлайн заняттях, тобто шкільна форма. Мало того, що стискають в школі, так вже і до домівок долізли. Може ще портфель вам зібрати і показати?
Мм м
Училок усе життя науськують на зовнішній вигляд учня. Профтравма, очі автоматично шукають щоб оцінити і пожурити. А ще самі вчилки своєю совковою авторитарною поведінкою вчать дітей не давати інфу, а підстраюватись під настрій співрозмовника: ага, вчилка кривиться, треба щось інше ляпать, бо роздере на запчастини!
Мм м
І самі ж виросли за тією ж нормою, і так само роблять перед начальством. І цих совків і їх продуктів завжди легко в інтернеті виявити, бо лише вони пишуть у коментах: у вас немає фото ви троль. Можна подумати, вони своє сіяло під пред’яву паспорта розміщали.
Коментувати
вчитель і мати
школа має бути візуальною. безпосередній контакт школа- вчитель -учень і без моніторів. все інше - це дурня. Я не знайшла ні одного батька чи матері із тисячі учнів які сказали що потрібно навчання дистанційне. оце вам опитування не накручене у потрібну сторону а реальне.
Мм м
Для вчитель і мати: коли не бачиш вчительське сіяло, то концентруєшся на інформації до теми на всі сто. Є онлайн лекції, де ваше сіяло не сіяє. І це класно!
Коментувати
Шедевр
Якби ще поцікавитися, хто з викладачів ЗВО проводить онлайн заняття. Чомусь тільки до вчителів є претензії.
Оля
Коли весь екран займає презентація і я задаю питання учням, мені важливо почути їхні думки, а не побачити, во що вони вдягнені і які в них шпалери. Якщо знаєш їхні голоси, то й прізвища не потрібні. Не вимагаю наявність камери.
Олена
Для Оля: згодна на всі 100
Коментувати
Віка
Вважаю що все має бути по згоді, бо багато хто просто заставляє включати камеру, не зважаючи на прохання учнів.
Надя
Є багато вчителів, які теж не вмикають камеру під час занять, тому тут треба не тільки учнів/студентів виставляти поганими. Тим паче не всім хочеться показувати свою домівку. Не всім комфортно з ввімкненою камерою.
Мм м
Для Надя: а, ось і технічна відсталість вискочила: навіщо показувати домівку, коли є технічний спосіб змінити її на віртуальну!
Коментувати
Натя
Все залежить від овісті учнів, але не вмикаю камеру, багато хт маж тільки мобиільний інтернет і розкіш відео їм недосяжна, "прийшли" голосом - вже добре/ Англ мова