Реформа освіти: у МОН розповіли про основні зміни

Міністр освіти і науки представила зміни, що плануються впровадити у сферах освіти та науки

Реформа освіти: у МОН розповіли про основні зміни

Міністр освіти і науки Ганна Новосад представила «To do list» змін, які плануються впровадити у сферах освіти та науки в межах трьох часових проміжків — до кінця 2019 року, впродовж 2020 року та загалом протягом наступних 5 років.

За словами міністра, президент та уряд ставлять завдання створити таку систему освіти, яка б забезпечувала безперервні можливості навчання, яка б на кожному з рівнів, від раннього розвитку і до дорослого життя, забезпечувала можливість мати доступ до якісної освіти.

«Маємо розвивати ті компетентності, отримувати ті знання, які є необхідними в сучасному світі. Ми, як профільне міністерство, своїм завданням бачимо вибудовування цілісної системи, яка на кожному з рівнів може підхопити людину і дати їй ті можливості і ті навички, необхідні для успішного професійного та особистого життя», - наголошує Ганна Новосад.

Основні зміни, що плануються впровадити у сферах освіти та науки

Освіта.ua
11.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Багато слів та малюнків. А про корупцію ні слова. Залишиться.
тоже учитель
А намахлювати 80 балів і ще подавати апеляцію. У нас ще такі деятелі не перевилися. Таке називається творча Буковіна. Вже 2 рік не везу дітей на збіговисько циркачів і шутів. Олімпіада має бути олімпіада. Якщо її не вміють провести, а для чого її проводити?
до учитель
З досвіду проведення Чернівецьких олімпіад. Вам відомо, що таке локальна мережа? Це пряма можливість через WI-FI роутер з будь-якого пристрою перекинути готові розв’язки прямо на робочий стіл конкурсанта. Тому у методичних рекомендаціях треба строго на строго заборонити роботу мережних пристроїв на час проведення олімпіади. До цього, за допомогою спеціального адаптера скаувати навколишню територію на предмет роботи інших точок доступа. Якщо ІППО та ЧНУ, кторі очевидно відповідають за підготовку завдань не врахують це у наступних рекомендаціях. Фарс буде повторюватися за фарсом. І ніяких ноутбуків з собою. Ми не живемо у 50 роки. Школа, яка відповідає за проведення олімпіади зобов’язана до терміну її проведення знайти, зібрати, взяти в аренду ноутбуки і забезпечити рівність кожного учасника на олімпіаді. Інколи теж думаю. Для чого цих олімпіад. Змагання має бути справедливим. Але ці вимоги нашій владі ще не під силу виконати.
учитель
Сьогодні по районах проходила олімпіада з ІКТ. І з слів дітей хочу сказати на майбутнє. Це не олімпіада, коли учні йдуть на олімпіаду, але на ноутбуках несуть вже готові виконані завдання. Узагалі не мислимо щоб діти мали на олімпіаді свої ноутбуки. На олімпіаді має бути інструктор. Крім інструктора на олімпіаді повинен бути присутній учитель, котрий буде спостерігати за чесністю провдення олімпіади.
і я учителька математики
Це не порядно тут писати. Наприклад я пішла до директорки. Ми дали в районо гроші. Тому мобілками точно позволять користуватися. І якщо треба в протоколі бали напишуть вищі. Третина балів мусить бути. Підіть так само в районо. Учасників багато. 50% призери. Вам не відкажуть. Хіба учителі винні. Ситуація так заставляє поступати.
Вчитель інформатики
Для і я учителька математики: А тепер моліть Бога, щоб цього не сталося. Невже ви такі наївні і не розумієте, що за вашою ІР-адресою вас легко вирахують і за такі махінації витурять зі школи?
Василько
Хто буде собі морочити одне місце?
Коментувати
Для педагогів Кіцманського району
А ви подивіться на результати ЗНО учнів Кіцманського району і будете знати, чого навчили дітей такі вчитепаці та вчительохи, як ви. То, можливо, і ЗНО треба відмінити, щоб не було видно, на що ви здатні?
Олег
Как можно было поставить гея замминистра образования по университетам? Ставят неучей к власти, которые не имеют высшего образования с легальными дипломами, которые не провели ни одной пары? Полное уничтожение страны
Віце мер одеси
Колеги! Не такі прості ці Стадні чи Новосади! За цими зрадниками народу- фонд Відродження, посольство Сша, різні організаціі ( непрості).... Вони планово виріжуть школи, задавлять плавно фінансово вузи , науку, помножать на нуль коледжі.... Є план. Треба задуматись . Не все просто!!!
учителька математики
Я дуже мрію щоб 24 числа у Мамаївцях пройшла справедливо олімпіада. Моя дитина не займе призове місце. Але це буде не тільки вона, але і інші. Ті котрі не готувалися зате понаділися на різні підручні засоби. Нажаль у математиці не має демонстраційного туру. Тільки це не означає, що журі спочатку мають через смартфони перекинути відповіді своїм учням, а після того йти самі себе перевіряти.
учителька
Я хочу підтримати учительку математики з Кіцманщини. У Кельменецькому районі таких випадків дуже багато. Прийшла дитина на олімпіаду і відкрито іншим учасникам говорить. Мені вчителька казала замість писаної Пі - 3,14, писати друковану "П". За чесність навіть мови ніякої не має. Але у людини має бути совість. Зробила собі призове міце, подивися на інших. Якщо дитина тупа, тоді вже тупа. Тільки скільки буває такого, що бала не вистачає до третини. Так не повинно у нас бути.
учителька математики
Для учителька: Зробила це як? Біля переписаного завдання, без жодного розв’язку поставила 6 балів. Може у вас зробила - це підтягнула бали. У нас поняття "зробила" розуміється по іншому.
Коментувати
учителька математики
Якщо подумати добре, тоді можна дійти до лоічного висновку. Справедливо олімпіади провести не можливо. І це не один такий Кіцманський район на Буковині. Якщо навіть поставити саме чесне журі. Усе одно лишаються мобілки і смартфони. Забрати смартфони. Діти в туалет відпрошуються. Можна і туди заборонити виходити. Діти шпаргалки принесуть. І на кінець самі хитрі йдуть та купують завдання. Олімпіади треба відмінити. Тоді дійнсно буде порядок. А учителі будуть рівні.
Для учителька математики:
Не олімпіади треба відміняти, а таких учительох треба повиганяти з роботи по всій вашій Дикувині.
Коментувати
учителька математики
У Кіцманському районі декілька років тому з математики так "легітимно" пройшла олімпіада що до тепер згадую. Журі повибирало своїх дітей роботи, наклало балів, а інші роботи навіть ніхто не читав. Цілий тиждень апелювали. Люди не дурні. Коли учитель відправляє дитину він їй дає інструкцію, де вона має цю роботу позначити. Але 50% учнів призери. Та вже дотягніть бал, два. Дайте щастя другим учням теж бути призерами. Зрештою кожна школа має право відправити двох дітей. Вже квота на призерів збільшується. Я розумію, що мене у журі не візьмуть. Діло на у цьому. Треба робити по совісті.
педагоги
Всі педагоги Кіцманського району, Чернівецької області виступають за відміну олімпіад. Скажіть чого цього року всі призові місця на олімпіаді з фізики не забрали собі журі. Бо область змінило структуру олімпіади і діти спочатку писали демонстраційний тур. Журі не мало часу ходити по закутках щоб перекинути своїм дітям розв’язані задачі. Але журі це врахувало. Якщо серед 7-11 класів лиш 9 призерів, в у 9-11 по 1. То їх люті не було кінця. Зрізали на чому тільки могли. Всіх то значить всіх. Ви не люди. Цього року ми хочемо подякувати області за те, що вони створили умови для проведення чесної олімпіади. Якщо так буде по кожному предмету. Буде добре.
учителька фізики
Для педагоги: Такі низькі бали давно не були на Кіцманських олімпіадах. Розумію 1 бал. Але коли ставлять 0,5 це низько. Що взагалі було на тій олімпіаді? Не думаю, що учитель, член журі, привіз учня щоб він зайняв саме останнє місце. На рахунок легітимності можемо тільки сказати одне. Притензій до відділу освіти не має ніяких. Але поясніть. Що там було?
учителька математики
Для учителька фізики: Така чесність аж не притаманна Кіцманчанам. Щось таки там було.
Коментувати
Ego
Зеленська команда не може обійтися без брехні й маніпуляцій. Слайд про "результати" в 1-2 класах. "До цього" - чорно-біла фотографія і діти не в найкращому ракурсі. "Як зараз" - кольорове яскраве фото. А "до цього" в початкових класах невже групової роботи не було? Невже "до цього" не було уроків, на яких у малечі оченята від цікавості й захвату загоралися? Хоч в малому та зманіпулювати! І, до речі, а де ж самі "результати"? Маніпулятивні фотки є, а де результати моніторингових досліджень про "успіхи" здобування учнями 1-2 класів знань "по-новому"? Де результати досліджень усіх ваших нових-старих т.зв. "інститутів", які сидять на держбюджеті й спільними зусиллями продукують НІЩО?
учителька
Перша вимога до реформ це відміна олімпіад. Нашим дітям не треба олімпіад. Олімпіади виходять далеко за шкільний матеріал. Якби завдання були міністерські це ще терпимо, а коли завдання складає ВНЗ, на Буковині ЧНУ, усе зводиться до чистого бізнесу. Якщо у міністерства не має сили відмінити олімпіади, тоді треба конкретно називати ціну за призове місце щоб учителі котрі хочуть категорію і мають стаж, могли це місце купити.Так буде чесно по відношенню до всіх. Так як тепер може довго не може бути. Одні блотні бо мають доступ до університету. Ішні трієчники бо доступу не мають. Або хоч зробіть так щоб враховувалися рейтенгові місця. 6 місце з 16 це дуже непоганий результат. Через таких буквоїдів багато гарних учителів йде з школи. 17 років працювати на 2 категорії - це жорстоке знущання. А винні хто? Влада.
Для учителька:
Дітям не потрібні такі вчителі, як ти, що готові навіть місця на олімпіадах купувати та ще й офіційно. Мабуть, до кінця роботи працюватимеш на 2-ій категорії.
Ника Павлова
Для учителька: то може не олімпіади відміняти, а змінити ТИХ, хто собі дозволяє перетворювати олімпіади в так званий "бізнес"? От саме такі, як Ви, що пропонують купити призове місце на олімпіаді і дискредитують саме поняття олімпіади. А місцевим управлінням і департаментам освіти потрібно ЗАБЕЗПЕЧИТИ захист олімпіад від "продажу" завдань, розв’язків і місць. Якщо існує таке - причетних позбавляти можливості працювати в освіті назавжди
Ego
Для Ника Павлова: Якщо відмінити олімпіадну зобов’язайлівку, тоді й не буде тих. хто купує місця
Коментувати
Страна
Наша освітянська верхівка страждає хворобою Даннінга- Крюгера. Це коли обмежені люди роблять дурниці, проте ім не вистачає розуму зрозуміти своі помилки. Вони горді та великі....
Северин
Для Страна: на диво точний діагноз,
Коментувати
Анжела
Хочеться плакати, коли читаю коментарі. Було б смішно, якби не було так сумно. Нас все одно не чують у міністерстві, а реформу проводять люди, дуже далекі від практики. Про освіту, а тим більше про науку, ніхто навіть не згадує. Дуже шкода, що на освіті (хоч впродовж життя, хоч як по-іншому її назвіть) ставлять жирний хрест. Як пройшли вибори, так і реформа, жодного разу до кінця не доведена. Держава не зацікавлена в освічених громадянах.
Богдан
Як має бути з виправними колоніями де люди не вміють читати , писати мають освіту 3-6 класів.
Наталія57
«To do list» -список справ, а не Основні зміни, що плануються впровадити у сферах освіти та науки. МОЖНА УКРАЇНСЬКОЮ ЗВЕРТАТИСЯ ДО УЧИТЕЛІВ!!! А НЕ ЗАБРУДНЮВАТИ МОВУ АНГЛІЙСЬКОЮ
Alex
По ВУЗАМ не понятно от слова совсем. Как будет оплата, режим “кто не работае, то не ест”, это вроде понятно,но откуда средства в универ?как без тарифной сетки - ктн и дтн получают одинаково? ставка будет или нет ? что значит вуз сам решает? так расформирую 10-ки факультетов, и платить не надо