Світовий банк надав рекомендації з освітніх реформ

Напрями для реформування освіти випливають з дослідження, що проведено Світовим банком

Світовий банк надав рекомендації з освітніх реформ

Світовий банк презентував звіт, у якому представлено 5 пріоритетних напрямів подальшого реформування освіти в Україні. Відповідний документ був обговорений за участі освітніх експертів та МОН.

Напрями для вдосконалення подальшого реформування освіти, що представлені Світовим банком, випливають з комплексного дослідження, яке проводилось в Україні впродовж останніх місяців.

До прикладу, серед рекомендацій Світового банку — поширення бачення концепції «Нової української школи», засноване на компетенціях і орієнтоване на учнів, на весь сектор, особливо на систему вищої освіти.

Зокрема, у звіті зазначається, що наразі відсутнє чітке бачення того, як вищу освіту зможуть поєднати з позитивними змінами внаслідок реформ у сфері середньої освіти, і це варто виправити.

Фахівці також підкреслюють, що Україні необхідно зміцнювати інституційний потенціал і структури урядування. Хоч реформи значно розширили автономію закладів вищої освіти, серед них є такі, що неспроможні повною мірою користуватись нею для підвищення якості викладання та навчання. Дані дослідження вказують на те, що автономія має поєднуватися з підзвітністю та спроможністю.

Експерти також радять спрямувати ресурси на зміцнення ефективності та життєздатності кращих закладів та колективів. Вони пояснюють, що попри позитивні кроки для зміцнення прозорості та конкурентоспроможності, модель державного фінансування вищої освіти потребує подальших змін. Важливо реформувати її, запровадити додаткові стимули для закладів. Також варто контролювати та коригувати формулу фінансування шкіл.

Окрім цього, фахівці Світового банку вважають, що Україні необхідно змінити підхід до індивідуальних стимулів для вчителів, а також можливостей їхнього кар’єрного розвитку.

До того ж Світовий банк радить забезпечити ефективніший зворотній зв'язок. Зокрема, що в українських школах немає загальнодержавних програм професійної орієнтації, що ускладнює вибір у майбутньому напряму навчання та закладу освіти. Для вирішення цієї проблеми важливо розробити національну програму надання послуг консультацій та орієнтації, зміцнити системи оцінювання, а також ці механізми у закладах вищої освіти.

За словами міністра освіти Ганни Новосад, Світовий банк і МОН мають однакове бачення того, які проблеми в сфері освіти потрібно вирішити.

«Нещодавно уряд схвалив Програму дій, в якій визначено два важливі питання — економічне зростання та розвиток людського капіталу. Це завдання для МОН та усіх міністерств, адже економічне зростання неможливе без розвитку людського капіталу. Проблеми, які вказані у звіті, будемо аналізувати надалі, деякі з них вже вирішуємо. Тому сподіваємось, що за 5 років Світовий банк та Україна зможуть забезпечити більшу рівність та якість освіти у нашій державі», — наголосила міністр освіти.

У Міністерстві освіти також висловили готовність співпрацювати зі Світовим банком для подальшого впровадження системної реформи освіти.

Освіта.ua
02.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Варченко
Уявляєте статтю у Вашінгтон пост- світовий банк дав рекомендаціі американському уряду... А уряд під козирок: відповідав єсть!! Щоб зробив би парламент з урядом?? Президентом? Імпічмент!!!
Сайрус Венс
Нарід!! Вже відкрито хазяі зустрічаються і дають прямі вказівки . Школу вже кокнули , а вузи ще сперечаються?…Яке діло Світового банку до реформи освіти? Ось звідки новація- 70 % вузів позбавити статусу бюджетноі установи. Тобто комерціалізувати...Ще дали вказівку-Змінити контракти ректорів- дибіли прямо в Прогаму уряду записали. Щоб незгодних прибити. Хто виконує : новосад, шаров, стадний ,ковтунець, савсун, квіт, вінницький.
Лейборист
Для Сайрус Венс: негідники підлі! Продалися за бридкі срібники!
Сirius
Правильно зробили, що позбавили статусу бюджетної установи, давно пора. Якщо дипломи цих ВНЗ не визнаються у Європі, то нафіга їм державний статус? Грошики доїти з бюджету, тобто з наших кишень? Нехай тепер покажуть, чого вони варті насправді, без підтяжок.
Кромвель
Дурак- siriys птушний!! Тебе хто лікувати , вчити, охороняти буде? Чмошник ...
Коментувати
Щирий українець
Хто платить, той і заказує музику. Аксіома. Незалежність наяву. АУ, патріоти, це зрада чи перемога?
Правда глаза колет
Да...Украина воистину независима) Продались америкосам и жидам с потрохами патриоты хреновы.