Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

На освіту в 2020 році планують витратити 136 млрд. Проект державного бюджету на 2020 рік передбачає виділення на освітню сферу понад 136 млрд грн. Видатки державного бюджету-2020 на освіту заплановано у сумі 136,4 млрд грн, що на 7,7 млрд грн більше, ніж у 2019 році.

На НУШ у проекті бюджету передбачено 1,4 млрд грн. У проекті Державного бюджету на 2020 рік передбачено 1421,3 млн грн на фінансування Нової української школи. З них 1060 млн грн передбачено на придбання навчальних засобів та меблів для класів Нової української школи та 361,3 млн грн планується виділити на підвищення кваліфікації вчителів НУШ.

Розпочалась реєстрація на конкурс «Учитель року - 2020». Стартувала реєстрація учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2020». Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки № 798, цьогоріч вчителі змагатимуться у п’яти номінаціях: «Зарубіжна література», «Історія», «Образотворче мистецтво», «Початкова освіта» та «Хімія».

Обговорення Положення про кабінет інформатики. На громадське обговорення повторно виноситься суттєво доопрацьований проєкт наказу МОН «Про затвердження Положення про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій закладів загальної середньої освіти», розроблений з метою приведення у відповідність до законодавства та сучасних вимог освітньої галузі чинного Положення.

Міжнародні партнери продовжать підтримку НУШ. Міністерство освіти і науки України й надалі співпрацюватиме з міжнародними організаціями в межах впровадження Нової української школи. Зокрема, наразі актуальними є розвиток вчителів 3-4 класів НУШ, а також підготовка до наступного етапу реформи.

Стартувала 2-га хвиля вивчення досвіду сертифікації. Державна служба якості освіти розпочала другу хвилю вивчення практичного досвіду роботи педагогів, які беруть участь у пілотній сертифікації для вчителів початкової школи. Процес вивчення досвіду триватиме до 11 жовтня 2019 року.

МОН підготувало серію відео щодо інклюзивної освіти. Міністерство освіти та науки України оприлюднило першу серію відеороз’яснень про інклюзивне навчання. З неї батьки зможуть дізнатися про те, що таке інклюзивно-ресурсні центри, як до них звернутися і отримати допомогу фахівців.

МОН сприятиме запуску Нацфонду досліджень. Міністерство максимально сприятиме запуску Нацфонду досліджень та зробить все можливе, щоб на 2020 рік він уже став головним розпорядником коштів (ГРК) і не залежав від МОН.

Обговорення умов прийому на молодшого бакалавра. Міністерство освіти пропонує до громадського обговорення проєкт Умов прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2020 році, розроблений на виконання закону «Про фахову передвищу освіту».

Освіта.ua
20.09.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Як що цього року бюжет на 7,7 міліярдів добавили то чому школи закривають і чому неможе бути клас три учні кому то мишає
Клеопатра
В уряді скористались недосвідченністю новоі команди і обдерли в Бюджеті освіту. Грошей на підвищення платні не дали, дали Єгорку Стидного( голобосого).
Нічим не кращі
Для Клеопатра: чим Зе кращі від попередників?
Коментувати