В Міносвіти представили нову команду

Ганна Новосад представила команду, яка разом із нею працюватиме над реформуванням системи освіти і науки

В Міносвіти представили нову команду

Міністр освіти Ганна Новосад представила журналістам команду, яка разом із нею працюватиме над реформуванням системи освіти і науки, – п’ятьох заступників уже призначено, ще одна перебуває у статусі радника та чекає на відповідне рішення Уряду. Про це йшлося під час прес-конференції 12 вересня 2019 року.

«Своєю основною задачею, своїм основним пріоритетом роботи в міністерстві я бачу переорієнтування системи освіти і науки на потреби людини. Я вважаю, що ми маємо сповідувати принцип дитиноцентризму, студентоцентризму, тобто в центрі наших дій мають стояти потреби окремої людини, дитини, науковця, заради яких ми працюємо», зазначила Ганна Новосад.

«Ні для кого не секрет, що сьогодні світ надзвичайно швидко змінюється, усі мають бути готові, що потреба в окремих професіях зникатиме, і нам потрібно буде перенавчатися, отримувати нові навички тощо. І в такому пришвидшеному світі єдина можливість залишатися успішним, і, ймовірно, навіть щасливим – це вміти навчатися впродовж життя і при цьому мати доступ до спроможної та ефективної системи освіти», – сказала міністр освіти.

Вона додала, що МОН у своїй подальшій роботі триматиметься принципу збереження того хорошого, що було розпочате, і примноження кращого. Серед основних пріоритетів МОН Ганна Новосад назвала зміни в дошкільній освіті – її трансформацію до потреб школи, пришвидшення НУШ, побудову престижної та модерної професійної освіти, підтримку кращих у вищій освіті та науці.

Першим заступником міністра освіти і науки призначено Юрія Полюховича – історика, дослідника культури майя. Він зазначив, що має багаторічний досвід роботи за кордоном і бачив, якою може бути наука та які результати вона може давати для розвитку не лише економіки, а й суспільства загалом.

Серед своїх пріоритетних напрямів роботи перший заступник назвав створення прогресивної системи боротьби з плагіатом, єдиної бази, де зібрано інформацію про всіх науковців, репозитарій наукових текстів, починаючи з магістерських робіт.

«Для ефективної реформи не зможемо оминути увагою реформування Національної академії наук та її галузевих академій. Це болюче питання. Насамперед потрібно залучати світових незалежних фахівців – аудиторські компанії, якщо йдеться про оцінку майна, та фахівців, якщо йдеться про оцінку наукових напрямів», – відзначив Юрій Полюхович.

За напрями вищої освіти та освіти дорослих в МОН відповідатиме Єгор Стадний, якого одним із перших було призначено заступником міністра 6 вересня 2019 року.

За його словами, найближчим часом МОН працюватиме над тим, щоб вибір університету та спеціальності для навчання став дійсно свідомим.

«Дуже прості та показові цифри: на сьогоднішній день у нас по всій галузі ІТ, якщо подивитися на склад студентів/студенток, то студенток серед них лише 15%. І це при тому, що у школярок середній бал ЗНО з математики вищий за бал у хлопців. Це ми називаємо нереалізованим потенціалом – дівчата мають усі здібності, але чомусь їх не так сильно приваблює сфера ІТ. Ці перекоси ми хочемо прибрати. Ми маємо їх переконати, що це сфера, де вони можуть реалізувати свій потенціал», – відзначив Єгор Стадний.

Він також наголосив, що нагальною є зміна системи управління та фінансування вищої освіти – ресурси мають отримати кращі. Зокрема заступник відзначив, що окремі зміни буде внесено вже до бюджету на наступний рік.

За популяризацію та модернізацію професійної освіти відповідатиме Петро Коржевський, який 12 років свого життя віддав роботі у сфері професійної освіти.

«Перед нами завдання створити сучасну та привабливу систему професійної освіти. Кожен із вас хоче класних ремонтів, кожен хоче гарно виглядати, кожен хоче бути топовим і брендовим, а насправді це все роблять люди – кваліфіковані робітники. Ми маємо створити привабливу систему, яка не просто буде творити кадри для роботодавців, а й даватиме можливість кращим самим розвивати власний бізнес», – розповів Петро Коржевський.

Школа у смартфоні, новий зміст шкільної освіти та е-learning – цими напрямами займатиметься радниця Міністра Оксана Макаренко, яку планується також призначити на посаду заступника Міністра.

«У сферу освіти мене привели мої діти. Коли вони пішли до школи, ми стикнулись із купою проблем, які не можна було подолати на рівні спілкування з учителем або директором школи. Зокрема, проблема неякісного, несучасного змісту навчання. Жахливі, важкі підручники з помилками. Складний, нецікавий зміст того, що треба зазубрити, здати і забути», – відзначила Оксана Макаренко.

Окрім виправлення цих проблем вона планує курувати розробку сучасної освітньої платформи.

«Сучасних дітей називають «цифровими аборигенами». Вони вже живуть у смартфоні, споживають інформацію з Вікіпедії та YouTube, спілкуються і взаємодіють в ігровому просторі та соцмережах. Ми не зможемо і не повинні їх звідти витягувати. Навпаки – ми маємо прийти до них у цифрові джунглі й побудувати там нове освітнє середовище для навчання і розвитку. Ми маємо запропонувати їм якісний, цікавий, корисний контент як альтернативу інформації сумнівної якості, беззмістовним та жорстоким іграм. Повинні навчити дітей правилам безпеки, як розпізнавати і уникати споживання інформаційного сміття. І це великий амбітний проект зі створення в Україні цифрової освітньої екосистеми», – додала Макаренко.

Любомиру Мандзій, яка впродовж останніх 3 років керувала обласним департаментом освіти Львівської області, також призначено заступником міністра. Вона займатиметься реформою дошкільної освіти та НУШ.

Зокрема йдеться про синхронізацію дошкільної освіти з НУШ, оновлення змісту освіти та методик навчання. У шкільній освіті пані Любомира планує зайнятися пришвидшенням реформи Нової української школи».

Реформою Міністерства освіти і науки займатиметься Максим Ярмистий – заступник з юридичних питань, який має досвід роботи в МОН.

«Я працюватиму над тим, щоб уже найближчим часом міністерство повністю перейшло на електронний документообіг, а усі послуги, які ми надаємо, було можливо надати без особистого контакту з держслужбовцем – дистанційно і в електронній формі. Здається, що тут найбільшим викликом є технічна складова, але насправді – ні. Основне – це юридичний супровід цих процесів і правильне їх оформлення. Технологічні рішення давно існують, а от правильно вписати їх у юридичні процеси держуправління – дуже складне завдання», – зазначив Максим Ярмистий.

Також серед його завдань – забезпечення доступу до достовірних даних у системі освіти та їх ефективний збір.

«Сьогодні також відсутня прозора база майна МОН з актуальними даними. Підприємцям для отримання інформації про можливість оренди майна потрібно звертатися до балансоутримувачів, що вимагає значних витрат часу. Це проблемно та неефективно. Я би хотів створити таку базу і дати до неї вільний доступ – від цього виграють як підприємці, так і держава», – додав заступник міністра.

Освіта.ua
13.09.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
нк
За часи існування Міністерства освіти кожна команда свій внесок . Задуми в молодої команди відповідають сучасному світу. Успіхів Міністру та його команді.
Англієць
Ці молоді понтарі вважають, що вони чогось варті! А насправді - нічогісенько!!! Але по незнанню багато наро -блять біди! В них меншовартісний менталітет, вони на цирлах стоять перед заходом.
Не нашкодь
Дивився прес-конференцію нової команди. Ніби все добре, але дивує певна самовпевненість у своїй ,тільки їм відомій місії. Особливо дивували заяви про вищу школу. Колеги! Не спішіть! Є принцип — не нашкодь!!
unforgiven 2
100% нареФФормують, якщо будуть продовжувати бездарну освітню політику Гриневич! Тут не дЕтиноцентризм потрібен, а ВЗАЄМОДІЯ! Однак, дилетанти, які жодного дня не працювали в школи чи у вищому навчальному закладі, цього ніколи не зрозуміють.
Іван
Вітаю. Підкажіть будь ласка закон за яким вчителі втратили право оголошувати оцінки на увесь клас. Дякую.
ВАЗ
Вспомнился мэр Киева Черновецкий: "Я и моя молодая команда делаем что-то нужное."
Ірина
Коли вже почнуться зміни команд в областях, містах, районах, ВИШах, школах? Чи незамінні порохоботи, що активно керували сітками Порошенка, продовжуватимуть "реформувати" освіту?
Крим
Для Ірина: підпис під статею: Новосад чи Шаров??
Ийгоз
Для Ірина: ні !!! Совсун- Квіт!
Коментувати
Кривцов А.
Гарна команда - лише Стадному треба скинутися на носки та сорочку , хоч якийсь костюмчик , дуже на бомжика схожий . Іще- а слово про мтб, роль виробництва, захист в уряді і парламенті інтересів освітян ....
Статний
Для Кривцов А.: він бомж духовний
Коментувати
Дежавю
За роки незалежності кожна нова «молода команда» починала «нову реформу», створювала так званий «новий сучасний контент» і так далі по тексту. Вже витрачено сотні млн доларів на створення «сучасної освітньої платформи», яку кожна команда «створює» заново і кожного разу їхня платформа дивно «зникає» з інформаційного простору... разом з грошима і командою, яка її «створювала». Хто-небудь може згадати, як називалась хоча б одна така платформа?.. Скільки користувачів? Який результат?.. Наскільки ефективно використані гроші?
gry
Цитата - "Першим заступником міністра освіти і науки призначено Юрія Полюховича – історика, дослідника культури майя." Мабуть "крутий" спец по шкільній педагогіці майя...
Дніпро
Гарні молоді , приємні люди. Щось добре про нас ледь сказала міністр, буде примножувати. Стадний переконаний , що він від Бога, на порядок сумнішої всіх професорів з доцентами. При цьому молЧол не знає , що в багатьох внз давно працюють сучасно, демократично, платять за творчу роботу. Знавець вимерлого племені Майя геть не орієнтується в іноваціях , ролі науки в економіці знань. Дівчатка всмартфоні забули, що особисть- це складніше. Ніхто слова про головну дієву особу -вчителя, викладача. Правда , стадний сказав, що не платитиме тим, хто статей немає..: Не зна , що і викладати трудно і важливо. Хай артист спробує щось написати в Скопусі... Рівня держмислення ще немає. Та не біда - ввечері Совсун із Квітом навчать!! Нічого нового , доброго не почули- та сама соросвіська команда, про Україну , благополуччя народу - ні слова: будемо все ламати, як на заході...