У ВР зареєстрували проект закону про мобінг на роботі

Законопроектом передбачено встановлення адміністративної відповідальності за мобінг

У ВР зареєстрували проект закону про мобінг на роботі

У Верховній Раді України зареєстровано проект закону щодо протидії мобінгу, яким передбачається відповідальність за цькування на роботі.

Метою законопроекту є захист учасників трудових відносин від різних форм мобінгу і встановлення адміністративної відповідальності за такі дії.

Зокрема, законопроектом пропонується визначити мобінг як діяння учасників трудових відносин, які полягають у психологічному, фізичному, економічному насильстві, у т. ч. із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно працівника з метою приниження людської гідності, створення стосовно нього напруженої, ворожої, образливої атмосфери та примушування учасника трудових відносин до зміни місця роботи.

Законопроектом також передбачено встановлення адміністративної відповідальності за мобінг, шляхом внесення відповідних змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Автори законопроекту пропонують встановити за цькування на роботі накладення штрафу від 850 до 1700 гривень або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Такі діяння, вчинені групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3400 гривень або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

Неповідомлення власником або уповноваженим ним органом підприємства, установи, організації уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки мобінгу тягне за собою накладення штрафу від 850 до 1700 гривень або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.

Окрім цього, законопроект передбачає внесення змін до антидискримінаційного та трудового законодавства у частині врегулювання питання протидії мобінгу.

ознайомитись з законопроектом

Освіта.ua
06.03.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
W
І ще, введіть до цього закону ще термін "перешкоджання профдіяльності" за допомогою булінга. Бо саме це основне - людина не може виконувати роботу.
W
а нічоґо не буде з того. У Німеччині теж є такий закон, але якщо тебе булять по замовленню поліції, і уся співробітницька пєздобратія у тому бере участьті, то фіг ти щось докажеш.
Сорос
Уже очень скоро в украинских школах вместо физики, химии и математики будет один хуйобинг и жопотрахинг.
W
Для Сорос: а всього-то треба прибрати зі школ старих піонєрок, які вже відбули усе що могли і їм пора у гробік, а вони ще дітей минулими нормами виховують і ще їм щось не так. Можливо саме із-за них МВФ і не дав грошей на підвищення зарплатні вчителям, аргументуючі тим, що від підвищення зарплатні профякість не підвищеться.
Фандор
Для W: невже ти, падло, старим не будеш?
w
для Фандор: буду, але іншим у голові, бо інше покоління - інше відношення і бачення людини. не совкове.
Коментувати
Faina
Це дуже добре, що можливо буде такий закон. А що потім? Якщо директор вчинив булінг проти працівника і його за це оштрафували, то через місяць він його просто звільнить. Адже він має право як приймати вчителів на роботу, так і звільняти.