Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

МОН затвердило Положення про електронний підручник. Документ визначає вимоги до змісту, структурних компонентів та функціонування електронного підручника. Автори положення зазначають, що е-підручники сприятимуть ефективності навчання.

Опубліковано консолідований рейтинг вишів України - 2018. Освіта.ua складено щорічний консолідований рейтинг українських вишів. Рейтинг охоплює 237 закладів вищої освіти, а також містить 7 підрейтингів, що визначають найкращі університети за окремими категоріями.

Відбулось ЗНО для вступників у магістратуру. Абітурієнти, яким цього року для вступу до магістратури необхідно надати результати іспити у формі ЗНО, склали єдиний вступний іспит з іноземних мов та єдине фахове вступне випробування з права.

Вступникам радять перевірити дані е-кабінетів. Міністерство освіти наполегливо просить абітурієнтів, які вже зареєстрували електронні кабінети та завантажили в них документи, перед поданням заяв до вишів перевірити внесену інформацію.

МОН заснувало Всеукраїнську краєзнавчу акцію для дітей. Метою акції «Українська революція: 100 років надії і боротьби» має стати громадянське виховання дітей та молоді на засадах історичної правди про боротьбу українського народу за незалежність.

Розпочався прийом заяв на вступ до вишів. Прийом заяв про вступ для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра, молодшого спеціаліста на базі 11 класів, а також магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування триватиме до 26 липня.

Уряд зменшив обсяг держзамовлення на 9,6%. За інформацією Міністерства економічного розвитку, загальний обсяг прийому фахівців передбачений у кількості 191 100 осіб, у тому числі за денною формою навчання - 171 355 осіб, що менше показників 2017 року.

Цьогоріч збільшено держзамовлення на вчителів. За словами Лілії Гриневич, для університетів, які знаходяться в сфері управління Міністерства освіти, було збільшено державне замовлення для підготовки вчителів, фахівців IT та аграрних наук.

Вступникам радять оцінити свої шанси на вступ. У МОН радять абітурієнтам оцінити свої шанси на вступ на конкретну спеціальність перед поданням заяв. Для цього можна скористатись статистичною інформацією щодо прохідних балів у вступній кампанії 2017 року.

Які спеціальності отримали найбільше держзамовлення. У Міністерстві освіти надали інформацію про спеціальності, які у 2018 році отримали найбільшу кількість держзамовлення. Найбільше замовлення на підготовку фахівців отримав напрям «Середня освіта».

Вступників просять уважно визначати пріоритети. Абітурієнтів закликали уважно вивчити конкурсну ситуацію у кожному виші, оцінити конкурсні пропозиції та уважно визначити правильні пріоритети при поданні електронних заяв.

Перші заяви абітурієнтів опубліковані на Вступ.ОСВІТА.UA. За перший день подачі електронних заяв до закладів освіти подано 141 тисяча заяв від вступників на базі повної середньої освіти та 152 тисячі заяв від вступників на базі базової загальної середньої освіти.

Вступити до закладів ПТО можна до 1 вересня. Наразі в Україні триває вступна кампанія не тільки до вишів, а й до закладів професійної освіти. Цього року заклади профтехосвіти пропонують близько 100 тисяч місць для навчання на бюджеті.

МОН оприлюднило дані держзамовлення для вишів. Зокрема, оприлюднена інформація про обсяги замовлення для широкого конкурсу, фіксовані місця держзамовлення на бакалаврів, молодших спеціалістів, робітничих кадрів за професіями загальнодержавного значення тощо.

Виші за необхідності мають коригувати бал атестата. Міністерство освіти звернулось до приймальних комісій вишів з проханням забезпечити перевірку середнього бала атестата вступників та невідкладно коригувати його показники за умов неправильного зазначення.

Освіта.ua
13.07.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів