Вступникам радять оцінити свої шанси на вступ

У МОН радять абітурієнтам оцінити свої шанси на вступ перед поданням заяв до вишу

Вступникам радять оцінити свої шанси на вступ

У Міністерстві освіти радять абітурієнтам оцінити свої шанси на вступ на конкретну спеціальність перед поданням заяв до вишу.

У відомстві зазначають, що для цього можна скористатись статистичною інформацією щодо прохідних балів у вступній кампанії 2017 року.

Зокрема, у 2017 році найбільший прохідний бал був на спеціальності «Стоматологія», «Міжнародне право», «Міжнародні відносини» та «Фармація» – понад 190.

Від 180 до 190 балів торік потрібно було набрати, щоб потрапити на спеціальності «Міжнародні економічні відносини», «Політологія», «Готельно-ресторанна справа», «Історія та археологія», «Туризм», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Право», «Економіка», «Публічне управління та адміністрування», «Культурологія», «Соціологія», «Маркетинг», низку спеціалізацій «Філології».

«Хочемо порадити всім відповідально поставитися до вибору, заздалегідь прорахувати свій конкурсний бал та реально оцінити шанси для вступу на ту чи іншу спеціальність. Для цього якраз корисно зважити на прохідні бали минулих років. Адже, як засвідчує практика, кардинально вони не змінюються – лише можуть дещо зростати на Топ-спеціальності», – зазначив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Таблиця прохідних балів 2017

Він окремо відзначив, що слідкувати за цьогорічними рейтингами вступники зможуть після початку подання заяв на сайтах https://vstup.osvita.ua/ або http://vstup.edbo.gov.ua/. Планується, що інформація оновлюватиметься щодоби.

«Ми завжди дуже наполегливо просимо вступників не подавати заяви в перший день. По-перше, це перевантажує систему. А, по-друге, самим вступникам буде корисно почекати і подивитися на рейтинги за спеціальностями, щоб потім раціонально розподілити заяви відповідно до своїх балів. Пам’ятайте, залежно від популярності спеціальності серед вступників з найбільшими балами, автоматизована система розподілу відсікає не найбільш успішних вступників і дає можливість навчатись за державний кошт кращим», – підкреслив Олег Шаров.

Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Освіта.ua та Абітурієнт у Facebook.

Освіта.ua
11.07.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів