Щодо процедури проведення конкурсного відбору виконавців державного замовлення у 2021 році

Лист МОН № 1/9-342 від 05.07.21 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-342 від 05 липня 2021 року

Керівникам закладів вищої та фахової
передвищої освіти, які перебувають у сфері
управління МОН і фінансуються з державного
бюджету та приватних закладів вищої освіти

Щодо процедури проведення
конкурсного відбору виконавців
державного замовлення у 2021 році

З метою забезпечення проведення конкурсного відбору виконавців державного замовлення на підготовку здобувачів вищої та фахової передвищої освіти у 2021 році, закладам вищої та фахової передвищої освіти, які перебувають у сфері управління МОН і приватним закладам вищої освіти, що претендують на отримання міць державного замовлення, необхідно р такі документи:

1. Заяву на участь у відборі виконавців державного замовлення на офіційному бланку за підписом керівника (заповнюється у довільній формі).

2. Перелік виданих сертифікатів про акредитацію освітньої програми (спеціальності, напряму підготовки) із зазначенням спеціальності (напряму підготовки) в межах якої створено освітню програму, номеру сертифіката, дати видачі та строку дії.

3. Копію довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) (для підготовки державного контракту між МОН та виконавцем державного замовлення).

4. Довідку про діяльність учасника конкурсного відбору, що повинна містити в описовій формі коротке висвітлення позитивних аспектів його діяльності, наприклад:

 • показники економічної ефективності (зменшення витрат, показники фінансового добробуту, диверсифікація джерел доходу);
 • показники комерціалізації наукових досліджень і розробок (кількість патентів, прибуток від комерціалізації);
 • загальна чисельність студентів та відсоток загальної чисельності іноземних студентів; ,
 • кадрове забезпечення (чисельність штатних педагогічних, наукових та науково-педагогічних працівників, кількість іноземних викладачів, що задіяні в освітньому процесі та науковій діяльності закладу освіти);
 • міжнародна діяльність (кількість міжнародних  дослідницьких або культурно-мистецьких проєктів, місце показників у національних і міжнародних оцінках і рейтингах);
 • зв'язки з випускниками, їх працевлаштування та кар'єрне зростання;
 • показники  матеріально-технічного забезпечення освітнього процесу (наявність і доступ до Інтернету, наявність дослідних центрів, обладнаних кімнат і лабораторій, наявність технопарків, модернізація бібліотечних фондів, доступ до електронних бібліотек);
 • соціальні показники (кількість студентів певних  соціальних або національних груп (відсотків загальної чисельності студентів), доступ до освіти для студентів з обмеженими можливостями);
 • зв'язки з роботодавцями (кількість заявлених робіт, участь роботодавців в освітньому процесі).

На виконання Порядку розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2013 № 363, з метою об'єктивного, неупередженого та ефективного розміщення державного замовлення на підготовку бакалаврів на основі раніше здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста та магістрів на основі раніше здобутого освітнього ступеня (освітньо-кваліфікаційного рівня) бакалавра просимо надіслати до Міністерства освіти і науки України конкурсні пропозиції за встановленими формами, підготовлені у програмному забезпеченні «Критерії конкурсного відбору державного замовлення на підготовку магістрів (на основі ступеня бакалавра) та бакалаврів (на основі ОКР молодшого спеціаліста) у 2021 році».

Вище зазначені конкурсні пропозиції формуються враховуючи критерії визначені наказами Міністерства освіти і науки України від 06.05.2019 № 611 «Про затвердження Критеріїв конкурсного відбору виконавців державного замовлення на підготовку бакалаврів на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста у закладах вищої освіти, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України» та від 03.05.2018 № 445 «Про затвердження Положення про критерії розміщення державного замовлення на підготовку магістрів у закладах вищої освіти, що належать до сфери управління МОН», від 07.05.2021 № 511 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 03 травня 2018 року № 449».

Інформаційну базу даних «Критерії конкурсного відбору державного замовлення на підготовку магістрів (на основі ступеня бакалавра) та бакалаврів (на основі ОКР молодшого спеціаліста) у 2021 році» необхідно надіслати на електронну адресу: mon@mon.gov.ua.

Перелік штатних  науково-педагогічних та наукових працівників відповідно до додатків 1-4 в електронній формі, заповнених за допомогою електронних таблиць MS Excel та завірених електронним підписом КЕП керівника закладу, надсилати за адресою: vk-2@mon.gov.ua

Наголошуємо о за подачу недостовірних даних заклад вищої фахової передвищої) освіти буде не допущений до часті у конкурсному відборі виконавців державного замовлення.

Програмне забезпечення для автоматизованого формування, передачі та обробки конкурсних пропозицій в електронному вигляді можна отримати:

 • за запитом на електронну адресу: mon@mon.gov.ua;
 • на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України в розділі Вища освіта/Вступна кампанія 2021/Державне замовлення 2021 (https://mon.gov.ua/ua/osvita/visha-osvita/vstupna-kampaniya-2021).

Зазначені документи приймаються МОН не пізніше 15 липня 2021 року.

Документи подаються окремою папкою на поштову адресу: 01135, мі Київ, пр-т. Перемоги, 10, к. 235.

Звертаємо увагу, що пропозиції виконавців щодо внесення змін до поданих проєктних показників державного замовлення під час роботи конкурсної комісії розглядатись не будуть.

За результатами проведення конкурсного відбору виконавців державного замовлення у 2021 році Міністерством буде видано відповідний наказ виконавцями державного замовлення укладено державний контракт із визначенням економічних і правових зобов'язань сторін. Форма державного контракту додається.

Опрацювання комплекту документів від учасників конкурсного відбору здійснюватиметься членами конкурсної комісії з відбору виконавців державного замовлення на підготовку здобувачів вищої, фахової передвищої освіти, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2021 році.

Довідки щодо оформлення конкурсної документації:

 • для закладів фахової передвищої освіти з питань підготовки за освітньо-професійним ступенем фахового молодшого бакалавра (044) 481-32-64 (Матієнко Я. А.);
 • для закладів вищої (фахової передвищої) освіти з питань підготовки за освітніми (освітньо-науковими) ступенями молодшого бакалавра, бакалавра та магістра (044) 481-32-64 (Кашперський В.Є.).

Додатки: на арк. 7

З повагою
Заступник Міністра
з питань європейської
інтеграції                                                        Андрій Вітренко

Освіта.ua
05.07.2021

Популярні новини
МОН рекомендувало вишам графік навчального року Коледжам та університетам рекомендовано розпочати навчання з 15 серпня 2022 року
Університетам рекомендовано розпочати навчання 15 серпня Уряд рекомендує розпочати навчальний рік 15 серпня, за винятком перших курсів
Університети можуть розпочати навчальний рік у серпні Заклади вищої освіти через економію коштів можуть розпочати навчальний рік у серпні
11 українських вишів включено до QS World University Rankings 11 українських університетів уввійшли до числа найкращих університетів світу QS World University Rankings 2022 року
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів