Про проведення конкурсного відбору посібників для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти у 2021 році

Наказ МОН № 1010 від 22.09.2021 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 1010 від 22 вересня 2021 року

Про проведення конкурсного
відбору посібників для педагогічних
працівників закладів загальної
середньої освіти у 2021 році

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23 січня 2019 року № 41 «Про затвердження Порядку забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників» (із змінами), Порядку проведення конкурсного відбору підручників та посібників для осіб з особливими освітніми потребами, здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти і посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 17 липня 2019 року № 1004, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08 серпня 2019 року за № 884/33855 (далі - Порядок), ураховуючи листи Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 17 травня 2021 року № 22.1/10-1069 та від 13 вересня 2021 року № 22.1/10-2088 та з метою забезпечення педагогічних працівників посібниками НАКАЗУЮ:

1. Оголосити конкурсний відбір посібників для педагогічних працівників (далі - Конкурс).

2. Затвердити Перелік назв посібників для педагогічних працівників, у виданні яких за кошти державного бюджету є потреба, що додається.

3. Залучити до проведення Конкурсу Державну наукову установу «Інститут модернізації змісту освіти» (контактний телефон та номер телефонної «гарячої лінії» - (044) 248-20-70, електронна адреса - [email protected]).

4. Установити, що:

 • комплекти конкурсних матеріалів подаються до Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» (вул. Митрополита Василя Липківського, 36, м. Київ, 03035) з 11 жовтня до 16:00 12 жовтня 2021 року;
 • посібники мають бути виконані українською мовою.

5. Державній науковій установі «Інститут модернізації змісту освіти» (Баженков Є.):

 • до 01 жовтня 2021 року оприлюднити на власному вебсайті зразки оформлення комплектів конкурсних матеріалів;
 • до 05 жовтня 2021 року подати до Міністерства освіти і науки України пропозиції щодо складу Конкурсних комісій з урахуванням вимог Порядку;
 • до 09 жовтня 2021 року сформувати склад комісії з прийому комплектів конкурсних матеріалів (далі - Комісія ПККМ);
 • до 11 жовтня 2021 року розробити та оприлюднити на власному вебсайті інструктивно-методичні матеріали щодо здійснення Конкурсними комісіями відбору посібників, які мають містити критерії, за якими члени Конкурсних комісій здійснюють оцінювання посібників;
 • до 22 жовтня 2021 року підготувати матеріали щодо результатів Конкурсу для розгляду їх на колегії Міністерства освіти і науки України;
 • забезпечити прийом, реєстрацію та перевірку комплектів конкурсних матеріалів Комісією ПККМ;
 • забезпечити належні умови роботи Комісії ПККМ та Конкурсних комісій;
 • розробити інструктивно-методичні матеріали та рекомендації, пов'язані з проведенням Конкурсу (за потреби);
 • оприлюднити на власному вебсайті накази МОН щодо організації Конкурсу, інформацію про кількість посібників, поданих на Конкурс, протоколи комісій, інструктивно-методичні матеріали та інші документів щодо проведення Конкурсу;
 • забезпечити дотримання інших вимог, передбачених Порядком.

6. Конкурсним комісіям з 13 по 20 жовтня 2021 року:

 • здійснити розгляд та оцінювання посібників;
 • сформувати пропозиції щодо переліку посібників, рекомендованих до видання за кошти державного бюджету.

7. Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти (Божинський В.) забезпечити організаційне супроводження Конкурсу.

8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Мандзій Л.

Міністр                            Сергій Шкарлет

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
22.09.2021 № 1010

ПЕРЕЛІК
назв посібників для педагогічних працівників,
у виданні яких за кошти державного бюджету є потреба

І. Перелік
назв навчально-методичної літератури для педагогічних працівників

1. Навчально-методичний посібник «Нова українська школа: організація дистанційного і змішаного навчання у початковій школі».

2. Навчально-методичний посібник «Онлайн-безпека учасників освітнього процесу в умовах дистанційного і змішаного навчання».

3. Навчально-методичний посібник «Нова українська школа: інноваційна система оцінювання результатів навчання учнів початкової школи».

4. Навчально-методичний посібник «Нова українська школа: технологічна освіта у початковій школі».

5. Навчально-методичний посібник «Нова українська школа: формування у молодших школярів навичок конструктивного спілкування».

6. Навчально-методичний посібник «Нова українська школа: організація позаурочної діяльності в початковій школі на засадах партнерської взаємодії учасників освітнього процесу».

7. Навчально-методичний посібник «Нова українська школа: психолого-педагогічна підтримка молодших школярів з труднощами у навчанні».

8. Навчально-методичний посібник «Нова українська школа: дидактичні особливості організації навчально-ігрової діяльності учнів 1-2 класів».

9. Навчально-методичний посібник «Нова українська школа: організація медіаосвіти в початковій школі».

10. Навчально-методичний посібник «Нова українська школа: методика навчання інтегрованого курсу «Українська мова» у 3-4 класах закладів загальної середньої освіти на засадах компетентнісного підходу».

11. Навчально-методичний посібник «Нова українська школа: український правопис у системі формування орфографічної компетентності в учнів початкової школи».

12. Навчально-методичний посібник «Нова українська школа: методика навчання німецької мови у 1—4 класах закладів загальної середньої освіти на засадах компетентнісного підходу».

13. Навчально-методичний посібник «Нова українська школа: методика навчання французької мови у 1-4 класах закладів загальної середньої освіти на засадах компетентнісного підходу».

14. Навчально-методичний посібник «Нова українська школа: методика навчання інформатики у 1-4 класах закладів загальної середньої освіти на засадах компетентнішого підходу».

15. Навчально-методичний посібник «Нова українська школа: методика навчання фізичної культури у 1-4 класах закладів загальної середньої освіти.

16. Навчально-методичний посібник «Нова українська школа: формування соціальної компетентності учнів початкової школи».

17. Навчально-методичний посібник «Нова українська школа: дидактичні основи STREAМ-освіти в початковій школі».

18. Навчально-методичний посібник «Нова українська школа: діагностична та корекціно-розвивальна робота з молодшими школярами».

II. Перелік
назв навчально-методичної літератури для педагогічних працівників,
які працюють з учнями з особливими освітніми потребами

1. Навчально-методичний посібник «Нова українська школа: методика навчання іноземної мови в початковій школі осіб з порушеннями слуху на засадах компетентнішого підходу».

2. Навчально-методичний посібник «Нова українська школа: методика навчання інформатики в 4 класі осіб з порушенням зору на засадах компетентнішого підходу».

3. Навчально-методичний посібник «Теорія та практика використання альтернативної комунікації для осіб з особливими освітніми потребами».

В. о. генерального директора
директорату дошкільної, шкільної
позашкільної та інклюзивної освіти                                   Володимир Божинський

Освіта.ua
22.09.2021

Популярні новини
ДПА в 9 і 11 класах в 2024 році проводитись не буде Випускники 9 і 11 класу в наступному році не складатимуть державну підсумкову атестацію
П'ятикласники в 11 регіонах не отримали підручників з мови Процес доставлення в школи підручників, надрукованих за донорські кошти, дещо ускладнений
Уряд відновив фінансування реформи НУШ Кошти скерують на обладнання, навчальну літературу та підвищення кваліфікації вчителів
Завдання НМТ з математики викликали труднощі у випускників У випускників шкіл виникли труднощі з розв’язування стандартних задач з математики
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів