Щодо підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників

Лист МОН № 1/9-683 від 04.11.19 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-683 від 04 листопада 2019 року

Органам управління у сфері освіти,
керівникам закладів освіти і установ,
головам атестаційних комісій

Щодо підвищення кваліфікації
та атестації педагогічних працівників

Шановні колеги!

З огляду на численні звернення педагогічних працівників з питань особливостей застосування Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників (постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800) (далі - Порядок) в частині встановлення вимог щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників, необхідного для проходження чергової атестації, інформуємо.

Відповідно до Порядку загальний обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника закладу загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти не може бути менше ніж 150 годин на п'ять років, а обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника дошкільного, позашкільного закладу освіти встановлюється його засновником (або уповноваженим ним органом), але не може бути менше ніж 120 годин на п'ять років.

З огляду на відсутність встановлених законодавством норм щорічного підвищення кваліфікації, необхідного для проходження чергової атестації, рекомендуємо атестаційним комісіям, починаючи з 2020 року:

1)встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, а саме:

  • 30 годин, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
  • 60 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
  • 90 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
  • 150 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.

2) встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної освіти та не менше ніж:

  • 24 години, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
  • 48 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
  • 72 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
  • 120 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.

Додатково інформуємо, що щорічний обсяг (кількість годин) підвищення кваліфікації визначається педагогічним працівником та має бути відображений у відповідному плані підвищення кваліфікації, а в рік проходження атестації має бути не меншим зазначених вище обсягів. При цьому, облік годин підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснюється за накопичувальною системою. Якщо обсяг підвищення кваліфікації визначається в кредитах Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи, то 1 кредит дорівнює 30 годинам.

Заступник Міністра                             Любомира Мандзій

Освіта.ua
04.11.2019

Популярні новини
Школи можуть заявити про свою суб’єктність, – голова ДСЯО Школи отримали більше можливостей, щоб у межах автономії заявити про свою суб’єктність
МОН оприлюднило перелік підручників, в яких є потреба До переліку включено понад 100 назв підручників та посібників для учнів різних класів
Школи включать до системи охорони поліції Кабінет Міністрів планує включити школи всіх форм власності до системи охорони поліції
Школи напередодні канікул проведуть заходи з безпеки учнів  Перед початком канікул учителі мають провести заходи з учнями щодо їхньої безпеки
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Михайло
Якщо, я викладаю один предмет, то скільки годин курсів потрібно пройти з одного предмету по фаху щоби набрати 150 годин. Дякую. Михайло.
Іванна
Добрий день! Скажіть, будь ласка, чи є якесь обмеження на кількість годин проходження курсів ? Бо мені не зарахували 140 години онлайн курсів ( за 2 місяці), пояснивши, лише тим, що я ніби мала не ходити на роботу щоб набрати таку кількість годин, хоча навчання відбувались на платформах Едера і Прометеус і ці курси я проходила позаробочий час.
Марта
Доброго дня. Маю ставку інструктора ФК у початковій школі (басейн),чи маю я право на додаткові години як вчитель ФК у початковій школі???
ОЛЕКСАНДР
Працюю вчителем фізичної культури та інтруктором ФК у школі. Чи потрібно атестуватись як інструктор, якщо як вчитель вже атестован?
Сніжана
Добрий вечір. Скільки потрібно годин підвищення кваліфікації, якщо я працюю заступником директора школи та вчителем, з навантаженням 9 год. Атестуюсь як вчитель і як адміністратор в 2022 році. 90 год., як адміністратор+90 год., як учитель?
Галина
Добрий день! За фахом учитель початкових класів, працюю директором школи. Викладаю в початкових класах 4 год. за 13 тарифним розрядом, а в 5-8 класах - "Основи здоровя" 5 год. за 11 тариф. розрядом ( бо не було пройдено навчання підвищення кваліфікації). В лютому пройшла навчання і отримала свідоцтво про підвищення кваліфікації "На урок" Чи можна підвищити тарифний розряд за години з "Основ здоровя" до 13 тарифн. розряду . Дякую.
Тетяна
Добрий день. Працю 13 рокiв в лiкарнi(з псих. розладами) вихователем. Ще нi разу не проходила курси на пiдвищення квалiфiкацiї. Методиста в нас нема(я один педагог на лікарню). Куди мені звертатись, і хто повинен фінансувати курси? З медсестрами все чітко по графіку, а про мене ніхто не має діла.
Олена
Добрий день. Вчитель початкових класів має освіту педучилища, стаж 20 років. 10 розряд, курси 30 годин в 2020 році пройшла, чи можна присвоїти одночасно 11 кваліфікаційну категорію та звання "старший вчитель"
Катерина
Прийнята на посаду інструктор з фізкультури в Днз. Працю в садочку інструктором з фізкультури. У2020р здобула магістра. маю фізкультуру у початкових класах чи можуть мене атестувати однією атестацію по школі і садочку.
Леся
Для Катерина: атестуйтесь в одному місці, а в іншому поширюється автоматично, краще у школі
Коментувати
Леся
Якщо вчитель викладає декілька предметів,яку кількість годин потрібно набрати для атестації з кожного предмету?
Леся
Для Леся: Сумарно з усіх предметів 150 годин, там же включено не менше 10 % інклюзії тип інші загальні, а не лише предметні компетентності
Коментувати
HOPfoi pol
Зајам Јосе Луис, пружамо готовинске зајмове од 5000 до 50000 евра, 50000 до 300 000 евра по годишњој стопи од 2% за било коју особу. Ако вам је потребна помоћ, молимо вас да нам кажете бескрајни стрес плаћања. пошаљите нам е-пошту на([email protected])
Інна
Якщо вчитель викладає декілька предметів,яку кількість годин потрібно набрати для атестації з кожного предмету?
Наталя
То скільки годин має мати вчитель при атестації в 2020році.Я пройшла курсив березні 2020р,30 год.Чи достатньо цього?Буду вдячна за відповідь.
АНН
Прохання від викладачів! Пропоную створити перелік дистанційних курсів, які будуть зараховані як підвищення кваліфікації. Загальний перелік їх досить великий, а тому не хотілось працювати та вкладати кошти в "холосту"
V T V
Шановні вчителі України! І ось знову МОН повісив ярмо на наші шиї у вигляді щорічного підвищення кваліфікації, і все за наш рахунок, а ми мовчимо ! І нейдеться у листах МОН про зменьшення бюрократії, про нові програми, а все більше вигадується , як з економити на освіті...
Світлана
Для V T V: Не йдеться - окремо. Зекономити - разом. Потреба у вдосконаленні своїх компетенцій, як Ви бачите, є...
Коментувати
віктор
З 11,11,2019 по 29,11,2019 я пройшов курси підвищення кваліфікаціі 150 годин. Моя атестація в моему навчальному закладі 30,03,2020р. Для чого мені обов,язково пройти 30 годин курсів до атестаціі,якщо в мене є час до 31,01,2020року пройти ці години
Наталія
Доброго дня , чи потрібно мені проходити курси перед атестацією, якщо не має ще 5 років після закінчення ВНЗ?
Надія
Доброго дня! Підскажіть, будь ласка, де знайти інформацію про те, як повинен атестуватись концертмейстер в закладі освіти. Тому що, про атестацію концертмейстерів у закладах культури є багато інформації. Якими повинні бути вимоги на кожну з категорій?
Юлія
Доброго дня. Чи є потреба, при проходженні курсів в Інституті післядипломної освіти, написання курсової роботи? Дякую.
Олена
Є у кожного свій вибір чи проходити щороку чи один раз на п’ять років, також є і дистанційна форма навчання. Як для мене оптимальніше отримати загальну форму кредиту чим щороку щось шукати. Також, є форма навчання без відриву від виробництва,ця форма навчання стає більш популярна. Тому звертайтеся в центральний інститут післядипломної освіти. Сайт: umo.edu.ua
Роман
Для Олена: Кожен вчитель повинен набрати 150 годин. На ці години виділяється певна сума, яка? Це перше запитання. Друге - гроші повинні бути зараховані кожному на його рахунок, а вчитель собі піддере ті курси, які захоче в межах виділених коштів
Коментувати