Osvita.ua Законодавство Середня освіта Щодо підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників

Щодо підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників

Лист МОН № 1/9-683 від 04.11.19 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-683 від 04 листопада 2019 року

Органам управління у сфері освіти,
керівникам закладів освіти і установ,
головам атестаційних комісій

Щодо підвищення кваліфікації
та атестації педагогічних працівників

Шановні колеги!

З огляду на численні звернення педагогічних працівників з питань особливостей застосування Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників (постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800) (далі - Порядок) в частині встановлення вимог щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників, необхідного для проходження чергової атестації, інформуємо.

Відповідно до Порядку загальний обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника закладу загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти не може бути менше ніж 150 годин на п'ять років, а обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника дошкільного, позашкільного закладу освіти встановлюється його засновником (або уповноваженим ним органом), але не може бути менше ніж 120 годин на п'ять років.

З огляду на відсутність встановлених законодавством норм щорічного підвищення кваліфікації, необхідного для проходження чергової атестації, рекомендуємо атестаційним комісіям, починаючи з 2020 року:

1)встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, а саме:

  • 30 годин, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
  • 60 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
  • 90 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
  • 150 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.

2) встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної освіти та не менше ніж:

  • 24 години, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
  • 48 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
  • 72 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
  • 120 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.

Додатково інформуємо, що щорічний обсяг (кількість годин) підвищення кваліфікації визначається педагогічним працівником та має бути відображений у відповідному плані підвищення кваліфікації, а в рік проходження атестації має бути не меншим зазначених вище обсягів. При цьому, облік годин підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснюється за накопичувальною системою. Якщо обсяг підвищення кваліфікації визначається в кредитах Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи, то 1 кредит дорівнює 30 годинам.

Заступник Міністра                             Любомира Мандзій

Освіта.ua
04.11.2019

Популярні новини
Рада ухвалила новий закон про середню освіту Ухвалення закону обумовлено потребою в нормативному забезпеченні реформування шкільної освіти
МОН оновило рекомендації з ведення класного журналу НУШ Документ містить вимоги до заповнення журналу класними керівниками та вчителями
МОН демонополізує ринок підвищення кваліфікації вчителів Учителі отримають можливість підвищувати кваліфікацію у приватних установах
Визначені школи, в яких проведуть інституційний аудит Перший аудит розпочнеться вже 21 січня в одній зі шкіл Дніпропетровської області
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
світлана
вітаю, колеги. пройшла атестацію у 2018 році та курси у червні 2018 року. маю сертифікати Едера для початкових класів, інклюзії та ще кілька. наступна атестація у 2-23 році . скільки годин я маю ще набрати? дякую.
Маряна
Доброго вечора! Я атестуюсь у березні 2020 року, тобто через 2 місяці. У вересні 2019 в інституті післядипломної освіти пройшла курси на 144 год., а 10 січня 2020 - тренінг по інклюзії тривалістю 6 год . 1) Чи анулюються ті курси, що були пройдені в вересні? 2) Потрібно до березня добрати ще 24 год?
Олександра
Доброго вечора! У 2021 році маю пройти чергову атестацію. І відповідно набрати 60 годин до цього часу. На листопад 2019 року я мала 90 годин. На нараді нам повідомили, що всі години, які ми набрали до 2020 року "згоріли"?? Це правда?
Анжела
Доброго вечора! Здобуваю другу вищу освіту за спеціальністю психологія. На даний час маю вищу категорію як вчитель початкових класів . У 2022 році маю пройти чергову атестацію , але годин на той час не матиму, буду працювати лише психологом . Чи маю я право атестуватися на посаді психолога (навчання закінчу у 2021 році) , на яку категорію можу писати заяву, чи потрібно мені проходити курси психологів?
Анна
Доброго вечора,9 років працювала в школі на посаді вихователя,кваліфікаційна категорія "спеціаліст 1 категорії". Зараз перейшла на посаду вчителя,чи будуть зберігатися попередні категорії?
Ольга
Чи мають право враховувати сертифікати від приватних центрів, в наслідок онлайн семінару??
Ольга
Доброго вечора! Працюю у спецзакладі. Курси проходила у 2018р, в результаті маю 72год. Рік наступної атестації - 2021. Чи правильно я зрозуміла, що потрібно ще 60 годин? І чи будуть враховуватися онлайн семінари з послідуючим виданням сертифікату з певною кількістю годин? Буду дуже вдячна за відповідь!!!
Elena Lysyk
Питань багато. Чи є на них відповіді? Хотіла поставити кілька своїх запитань, а чи дочекаюсь відповіді? Положення про атестацію, Постанова КМУ № 800, Лист МОНУ та роз’яснення Любомири Мандзій...???
Володимир
Для Elena Lysyk: Додайте ще постанову Кабміну від 27.12.19р. Все, крім Закону, - нісенітниця! Любий аудит признає це "Все" незаконним. А постраждають "низи". А "доблесний" МОНУ навіть не розібрався, що ВСІ педагогічні працівники мають ЩОРІЧНО підвищувати кваліфікацію, а отже мають і право на кошти з бюджету на реалізацію цього обов’язку. Ви вірите, що з бюджету надійдуть 100% коштів? Та ніхто навіть не намагається вирахувати необхідну суму. Отже прийдеться багатьом шукати власні джерела фінансування... Уявіть на хвилину, як "учителькиня" із села буде шукати, де і у кого підвищити кваліфікацію. Сумно...
Коментувати
Євгнгій
Курси в комуналих інститутах післядипломноі освіти зараховуються? І скільки влни дають годин?
Ірина
Будь ласка, хоч хтось дайте зрозумілу і чітку відповідь: "Якою повинна бути кількість годин підвищення кваліфікації у педагогів, які викладають кілька предметів?" Одні акцентують увагу на особі педагога - 150 годин на одного педагога, інші - на предметах викладання і множать 150 годин на кількість предметів.
777
Для Ірина: В ідеалі адин вчитель викладає 1 предмет, а відповідно і підвищення кваліфікації проходить для вчителів того предмету, який викладає. Тому правильно застосовувати формулу: 150 годин на кожен предмет викладання.
Ірина
Всесвітня історія та історія України - це ж різні предмети? Алгебра та геометрія? Якби у п.16 Положення було написано "Загальний обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника З КОЖНОГО ПРЕДМЕТУ, ЯКИЙ ВІН ВИКЛАДАЄ .... не може бути менше ніж 150 годин..." питань би не було. Крім того, дивимося вище на п. 15, де з 8 напрямів підвищення кваліфікації лише перший напрям певною мірою прив’язаний до конкретного предмета (хоча, знову ж таки, методики та технології викладання історії як такої є ідентичними у викладанні історії України та Всесвітньої історії). Все інше не має прив’язки до конкретного предмету. Наприклад, курси з критичного мислення до якого предмету віднести?
Коментувати
Ірина
Скажіть, будь-ласка, якщо я атестуюсь в 2023 р, а 2019 р. розпочала проходити ліцензійні курси підвищення кваліфікації, набравши певну кількість годин, чи будуть вони враховані під час атестації
Володимир
Для Ірина: Обов’язково! Тільки Ви ще пройдіть підвищення кваліфікації в 2020, 2021 та 2022 році, як того вимагає Закон про освіту (вимога про ЩОРІЧНЕ підвищення кваліфікації).Загальна кількість годин повинна бути не менше 150 годин.
Коментувати
Наша команда
Рік календарний чи навчальний? 30 годин у 2019-2020 чи за три місяці 2020 потрібно буде набрати? План курсів, схоже, буде на календарний рік.
Іван
Любомира Мандзій, - найгіршого роз`яснення в житті не читав. Це не роз`яснення, а заплутування від МОН
Володимир
Для Іван: Та ще й порушення вимог Закону про освіту та Постанови КМУ!!!
Коментувати
Елена
Доброго вечора, прошу пояснення з приводу Постанови КМУ № 800, та Положення про атестацію, ці документи неузгоджені між собою!!! Лист МОНУ тільки РЕКОМЕНДУЄ певну кількість годин?! Вчитель пройшов курси в листопаді 2019, тобто згідно з Положенням про атестацію, має право на атестацію, а згідно листа МОНУ треба ще 30 годин? Де логіка? Уявіть собі, що всі намагатимуться виїхати на курси, а про навчальний процес і дітей забули? Поясніть механізм, узгодьте документи, бо їх можна трактувати як хто захоче!
Володимир
Для Елена: Згідно Закону про освіту після 2017 року слід ЩОРІЧНО підвищувати кваліфікацію. Кількість годин на рік при цьому не встановлена. 30 годин (з листа МОНУ) - загальна мінімальна їх кількість на момент атестації в 2020 році, хоча це взято зі "стелі". По ідеї, якщо не було підвищення кваліфікації в 2018 році, то порушені вимоги Закону. Отже і проводити атестацію немає законних підстав. Коло замкнулося...
Коментувати
Хелен
В нашій школі наполягають, що необхідно набирати кожен рік по 30 годин. Чи дійсно так? Ще питання: атестація була навесні 2019 року. Чи враховуються набрані години восени 2019 року? Кажуть, що межатестаційний період починається с 1 січня 2020 року
Наталія
Доброго дня. Чи дійсні курси 2016 року кількістю 150 годин для атестації у 2020 році?
Володимир
Для Наталі: Дійсні, тільки згідно Закону ще треба пройти курси в 2018 та 2019 роках! Додайте сертифікати хоча б по 1 годині за рік! Закон не встановлює норми годин на рік. А загальна кількість годин буде не менше 150 годин, як того він і вимагає.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!