Osvita.ua Вступна кампанія ЗНО в магістратуру ЗНО з іноземної мови поширять на інших магістрів
ЗНО з іноземної мови поширять на інших магістрів

У МОН зазначають, що вступний іспит з іноземної мови підвищує рівень знань бакалаврів

ЗНО з іноземної мови поширять на інших магістрів

Міністерство освіти і науки планує наступного року розширити перелік спеціальностей на рівні магістра, для вступу на які необхідно скласти єдиний вступний іспит з іноземної мови. Про це сказав генеральний директор директорату вищої освіти МОН Олег Шаров.

За його словами, практика проведення вступного іспиту для навчання у магістратурі є позитивною і такою, що підвищує рівень володіння іноземною мовою випускниками бакалаврату.

«Ми бачимо, що суспільство чітко усвідомлює: здобути сучасну освіту магістерського рівня без певного рівня володіння іноземною мовою просто фізично неможливо. Дуже гарно, що є це усвідомлення, це дійсно сприяє підвищенню якості вищої освіти», - сказав генеральний директор директорату вищої освіти МОН.

Як відомо, третина учасників єдиного вступного іспиту з іноземних мов, що проводився в 2019 році за технологією ЗНО і результати якого необхідні для вступу на деякі магістерські спеціальності, не змогли подолати поріг тесту «склав/не склав».

Більше про ЗНО в магістратуру

Освіта.ua
06.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Молодь
Навіщо впихати невпихуєме! Я майбутній бухгалтер. Два роки працюю на фірмі . Хотіла йти в магістратуру. Не здала англійську. Мова була про контракт. Зараз працюю, все спок. Хто виграв?? Мати переживає, каже що поки молода втрачаю час. Моі всі поіхали в Краків- 1,4 тис євро. Ось і все.
Катерина
Мені ця англійська не потрібна взагалі по життю, да і взагалі- державна мова украінська. У кожного має бути вибір- кому потрібна англійська-нехай здає ЗНО, якщо вона не потрібна- то і складати у вигляді ЗНО іі нетреба. Непотрібно насил.ноизаставляти і нав’язувати.
Fraps
2020 рік- діти перед вступом до дитсадку будуть здавати лічьбу до 10 у формі ЗНО. 2025 рік- перед вступом на роботу дорослі будуть складати професійний екзамен у формі ЗНО. 2030 рік- пенсіонери перед виходом на пенсію будуть здавати лічьбу і пенсійний кодекс у формі ЗНО. 2045 рік- літні люди перед смертю будуть складати Біблію ( пункти про пекло) у формі ЗНО.Майже два роки цьому коментарю. Пам’ятаю, мені написали щоб я не робив такі узагальнення. А воно он як складається. То що наступний крок ЗНО при прийому до дитсадка чи на роботу?
вуй
Для Fraps: Після школи усі повинні обов’язково складати три фундаментальні ЗНО: укр мова (саме мова, література може бути за вибором), англ мова (саме англ як мова міжнародного спілкування, а не просто іноземна), та математика (хоча б на рівні стандарту), плюс за бажанням ще 1 ЗНО на вибір: хімія для майбутніх хіміків, фізика для фізиків, профільна математика для математиків, німецька мова для філологів німецької і т.д. А якщо 1 раз вивчив англ мову в школі та склав ЗНО після школи, то підтвердити знання після 4 років бакалаврату не має бути проблемою абсолютно. З часом, коли викладання англ у школі вийде на достатньо високий рівень, ЗНО з мови при вступі в магістратуру можна буле скасувати, і тестувати тільки вивчене за 4 роки бакалаврату. До такої моделі треба прагнути.
Канарчик
А в туалет також вхід через Зно?
вуй
Для Канарчик: А можна коментар по суті?
Коментувати
Я
Давайте батьки діти не будемо мовчати .Умови вступу винесуть на громадське обговорення.Будемо писати петиціі не допустимо цього.Раніше умови вступу розглядали у вересні А це вже стара влада Мон хоче швидко своє втюхати Ідіть уже геть
Сурпунша
Для Я: нікого ці соросята не будуть слухати. Громадськість - це вони іє. Самі пропонують, самі обговорюють, самі схвалюють. За це ім платять!
Коментувати
Владислав
А поясніть, будь ласка, гумор,бо не дуже розумію. Ми вивчаємо англійську мову в школах, далі на 1-му курсі уніаенситету( як в університеті імені Бориса Грінченка), потім 3 роки не вивчаємо, і зрештою, після 3-річно’ паузи складаємо зно з англійської. Чому він нас вимагають більше, ніж дають?
55
Для Владислав: А Ви вивчаєте іноземну мову заради того, щоб якнайшвидше формально скласти ЗНО і забути, чи щоб володіти нею? Якщо перше, то питання до Вас щодо того, на які ще дисципліни у Вас розповсюджується такий підхід і за яким принципом Ви їх визначили; якщо друге, то після 1 чи після 10 курсу не повинно грати ролі.
Владислав
Чекайте, не поєднуйте непоєднуване. Я, звичайно, підтримую Ваше романтичне вивчення дисциплін для себе, але університет - це корпорація, яка готує кадрів для державної системи. Відтак, вона повина дбати про те, щоб майбутні кадри отримували гідну освіту протягом навчання в університеті, а згодом перевірити на засвоєння - потенційним гвинтиком системи - отриманих знань та навичок. Себто, бути самою зацікавленою в тому, щоб кадри були якісними. Але, на жаль, не в нашій країні. Англійська мова - щось на кшталт кисню в сучасному світі, а тому, щоби перевіряти, треба спочатку навчати. А то просто нас "кинули" , "забили" на нас, а потім перевірочка. Я критику систему, а не те, чи треба вчитися!!! Ну, а для можливості вчитися для себе, університет не потрібен; можна просто вдома читати книжки, вчити мови.
55
Дійсно, в нашій країні університети ще, на жаль, не досягнули такого рівня, коли вони надавали б якісні послуги незалежно від контролю з боку держави. Тому – принаймні теоретично – й існують державні екзамени наприкінці навчання, захисти дипломів, на яких обов’язково має бути присутнім незалежний від ЗВО експерт тощо. Саме з метою заохотити ЗВО до підвищення рівня викладання ін. мов і запроваджують це ЗНО, а далі вже ваша прерогатива як студента вимагати від ЗВО надати Вам освітні послуги в обсязі, який буде достатнім для складення державного екзамену. З іншого боку, робити цей екзамен обов’язковим дійсно справедливо лише для тих, хто знатиме про його існування на момент вступу, щоб абітурієнти з першого дня чітко розуміли, що від них вимагатимуть для отримання диплому та реально оцінювали як свої сили, так і здатність обраного ними ЗВО їх відповідно до цих вимог підготувати.
Коментувати
Кравченко,Кду
Мета всіх цих неправомірних тестів , єві, зно і т.і.при вступі в магістратуру- зекономити на дітях, відправити іх за кордон. У всьому світі - відбір в аспірантуру, магістратуру по тонким методикам здійснює сам університет. Ті суденти, які мають на прицілі роботу на заході - вчаться в англомовних групах. От і все! Шаров і Гриневич втручаються в основу основ - вузівську автономію. Це дикий непрофесіоналізм!!!
Ярослав
Мені цікаво інше: навіщо кожного року здавати це ЗНО з англійської мови, чому сертифікат за минулий рік не підійде, отупів абітурієнт чи що? Для прикладу, на магістратуру з права складали 3 тести, один з яких був з іноземної мови. В кожного третього абітурієнта виникла ситуація, що іноземну мову він склав, але не склав право чи логіку: на правничу спеціальність вже не зможе поступити, але теоретично міг би поступити на інші (приміром «економіку»), але в цьому році не зможе теж - треба було в кінці травня подавати документи та складати додатковий іспит в ВУЗі. Добре, є як є, але чому наступного року має знову здавати ЗНО з англійської? Навіщо? Людина може бути десь на заробітках, то кидати роботу щоб складати іспит який і так вже складений? Не бачу логіки.
Scientia
Для Ярослав: якщо складе ЗНО і "забуде" про іноземну мову, не буде нею спілкуватися, читати і т.д. - таки отупіє. Міжнародні тести діють кілька років, але там і програма серйозніша на порядки, і вартість не така й низька. І складають їх, як правило, більш свідомі люди. На жаль, поки в нас будуть складати тести "для галочки", а не для себе, то щорічний тест - хоч якийсь стимул братися за науку.
Коментувати
Сева
Английский язык знать нужно. Но это должно быть делом добровольным. Заставлять его учить, вводить как обязательный при вступлении на бакалавра (с 2023 года) и на магистра (с 2020 года) считаю преждевременным. Для многих потенциальных студентов не сдавших ЕВЭ по английскому закроется возможность поступить в магистратуру в вузы на территории Украины. Такие студенты поедут поступать в Россию, Польшу, Чехию, Венгрию, в зависимости от родного или изученного языка. Кстати, требования по обязательной сдаче ЕВЭ иностранного языка (англ. уровнень В2! )для поступления в магистратуру в этих странах нет.
Червінь
Для Сева: ні в одній краіні Європи цього немає!!
Коментувати
Юлія
З розкладу свого сина, думаю скоро предмет як українська мова скоро земне,бо за тиждень у розкладі 3 уроки англійської, 2 уроки німецької, 2 уроки української. І цього річні результати ЗНО з української мови теж невтішні, скоро дореформуються, що діти не будуть знати рідної мови.
Українську чути скрізь
Для Юлія: Українською мовою викладаються усі шкільні предмети, підручники написані українською мовою, не кажучи вже про літературу як предмет. Окрім того, засоби масової інформації україномовні. А іноземна – тільки на уроках, на яких вивчаються і слова і граматика і читають тексти і т.д. – і все це на тих декількох уроках на тиждень, які ви згадуєте.
Оксана
Для Українську чути скрізь: чути і знати різні речі. На превеликий жаль, грамотність набувається практикою, не говорю про граматику, стилістику , пунктуацію. 2 год в тиждень мало для вивчення мови особливо 9 класі.
Коментувати
прав
Що поганого в ЗНО з іноземної на магістратуру? Її ж здавали й раніше. Незалежне оцінювання і справедливіше, і розширює можливості.
Mari
А може спочатку ЗНО здасть пан Шаров? А потім усі вчителі, викладачі, міністри, депутати? Спочатку потрібно підняти рівень викладання іноземної мови, а вже потім вимагати із учнів і студентів.
Правник
Для Mari: та це гарькаве і украінську зна недбало!
Коментувати
Іван
Тепер міським мовним школам капут.Репетиторство їх роз’їсть.Всі кинуться на іноземні мови.
Зупиніть руйнаторів
Цей Шаров знає , негідник, що три четвертих студентів, особливо із сіл і містечок, це сране зно не складуть. В іх школі ніхто не вчив мову по справжньому, та й вчителя не було.. Потрібен час і кошти на підготовку .... Тож навіщо він це робить? Будуть же винищені кращі кафедри вузів. Молодь поіде до Польщі, де іх і так більше 70 тисяч ! Знає і робить. Висновок: свідомо нищить університети, даючи заробіток полякам, словакам, чехам, румунам, росіянам ... І , напевно, має звідти зиск! Треба щоб СБУ розглянула цю ситуацію.
Остановите вредителей
Для Зупиніть руйнаторів: Во сволочи! Прут против страны и никого не боятся!
Усе справедливо
Мені здається, за 4 роки навчання на бакалавраті можна вивчити англійську мову, щоб перейти поріг "склав/не склав", враховуючи, що в університетах вона теж викладається. А якщо студент і такого не може вивчити, то його й не можна допускати до подальшого навчання на магістратурі. Навряд такі студенти інші предмети вузького профілю зможуть опанувати.
Бой
Та не вже? Хочеш сказати що людина яка майже чотири роки вчилась на бакалавраті ,і сдала ЗНо на 180 балів тупе ягня , якщо не знає англійської мови? Що ти за підлиза така якщо ти зубрило , чи поліглот це не дає тобі права вважати інших за бовдурів ,коли вони чогось не знають.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!