Чи потрібно складати ЗНО випускникам минулих років?

Запитання: Я закінчив навчання в школі кілька років тому. Мені зараз 21 рік. Чи можна мені складати ЗНО, чи для вступу до вищого навчального закладу мені необхідно складати іспити у виші?

Відповідь: Так, ви маєте скласти ЗНО для вступу до вищого навчального закладу, якщо ви не маєте особливих прав на зарахування. Відповідно до Умов прийому до закладів вищої освіти, усі випускники минулих років, окрім певних пільгових категорій, для вступу до закладів вищої освіти мають пройти ЗНО і подати на розгляд конкурсної комісії сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів (двох у випадку проведення творчого конкурсу).

У 2021 році приймаються сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2018, 2019, 2020 та 2021 років.

Для участі у ЗНО вам необхідно зареєструватися. Реєстрація на ЗНО для випускників минулих років триватиме з 01 лютого до 05 березня 2021 року. Більше про проведення ЗНО дивіться за посиланням.

Щодо пільгових категорій, то в 2021 році вступати до ЗВО без складання ЗНО мають право:

  • особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності або учасниками бойових дій;
  • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
  • особи, яким за рішенням регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти відмовлено в реєстрації для участі в 2021 році в зовнішньому незалежному оцінюванні через неможливість створення особливих (спеціальних) умов;
  • особи, які в 2021 році не брали участь в основній чи додатковій сесіях зовнішнього незалежного оцінювання з певного(их) навчального(их) предмета(ів) через наявність захворювання або патологічного стану;
  • особи, які проживають на тимчасово окупованій території (які не зареєстровані як внутрішньо переміщені особи) або переселилися з неї після 01 січня 2021 року;
  • громадяни України, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення), територія здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (на період їх здійснення), територія населених пунктів на лінії зіткнення або які переселилися з неї після 01 січня 2021 року;
  • особи, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані), починаючи з 01 грудня 2020 року включно;
  • громадяни України, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном у період між 01 вересня 2020 року та 30 листопада 2021 року.

З повним переліком осіб, які можуть скористатися спеціальними умовами участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти без складання ЗНО, можна ознайомитися у розділі VІІІ Умов прийому до ЗВО.

Освіта.ua
15.01.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина
Здравствуйте, мне 30 лет,хочу поступить высшее,кто выдает документ , что я здала ЗНО, если я не где не учусь?
Мирослава
Доброго дня! У 2017 році я закінчила Комунальний вищий навчальний заклад, і здобула рівень молодший спеціаліст. А тепер 2021 хочу здобути бакалавра заочно, чи потрібно мені здавати ЗНО?
Влад
Для Мирослава: 2 ЗНО + фаховий іспит, але вже знаступного року. Реєстрація на ЗНО вже закінчилася
Коментувати
Аааа
Скажіть чи потрібно здавати зно на 2 вищу освіту якщо перша освіта бакалавр? Скажіть будь ласка дуже треба
Ольга
Доброго дня! Закінчила школу за кордоном,чи зможу вступити у вищий заклад в Україні без ЗНО?
Олена
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, які є варіанти вступу на навчання, якщо людина закінчила школу у 1991 році і більше ніколи ніде не навчалась? Працювала на підприємстві на роботі, яка не потребує спеціальної освіти.
Влад
Для Олена: варіант один. Скласти ЗНО. В цьому році реєстрація на ЗНО закінчилася 5 березня.
Влад
Закінчила 9 класів чи 11?
Коментувати
Наталія
Доброго дня. Закінчила 9 класів школи,а потім технікум у 1993 році.Які потрібно надсилати документи для проходження ЗНО у 2021 році :атестат за 9 класів чи диплом технікума,бо атестат в’у технікумі в ті роки не видавали.? Дякую.
Галина
Для Наталія: звісно ж диплом. Має бути повна середня освіта
Коментувати
Вікторія
Доброго дня. По роботі потрібно отримати вищу освіту. Закінчила заочно технікум в 1996 році, зараз в 2021 хочу поступити заочно на бухгалтерський облік, та отримати диплом. Скільки ЗНО потрібно здавати? Чи потрібно уточювати це в конкретному вузі? Чи після технікуму можна здати українську мову тільки?
Влад
Для Вікторія: на сайтах університетів є перелік зно, які потрібно здати на основі молодшого спеціаліста і фаховий іспит. Якщо ж хочете вступати на перший курс, то три ЗНО. Інформація вже є на сайтах вишів
Коментувати
Олександр
Доброго вечора, я закінчив коледж, середньо спеціальна освіта, чи потрібно мені здавати ЗНО?
яна
Чи потрібно здавати ЗНО, якщо це друга вища освіта, але коли вступала ЗНО ще не було. І сертифікатів не маю
Наталія
Писала ЗНО в 11 класі(2019р), того ж року по ньому вступила до НМУ ім.О.О.Богомольця на бюджет на спеціальність 222; зараз 2 курс- хочу його закінчити;але потім забрати документи і перепоступити на спеціальність 221;чи можу я вступити за результатами зно 2019 року в 2021р?
Галина
Для Наталія: можете. Але фрахуйте, що Вам доведеться сплатити 2 роки навчання, якщо знову вступатимете на бюджет. Може краще перевестись на спеціальність з доздачею академрізниці?
Коментувати
діана
чи можу я здавати ЗНО з англійської якщо у дипломі її нема? дуже потрібна відповідь.
Марина
В цьому році я закінчу бакалаврат і буду поступати на заочку на ще один бакалавр в тому ж вузі,чи потрібно мені перездавати зно?
Наталка
Чи потрібно створювати електронний кабінет, якщо вступник закінчив ОКР «Спеціаліст» в 1997 р.,а сьогодні хоче здобути другу вищу освіту на ОС «Магістр»?
989
Для Наталка: спеціаліст прирівнюється до рівня магістр. Ви вступаєт на іншу спеціальність? Ви здавали ЄВІ? дзвоніть у приймальну комісію. Тим більше у Вас мабуть вже прізвище змінювалось.
Коментувати
Валерія
Доброго дня, я закінчила коледж 2 роки тому, планую вступати до університету, чи потрібно здавати ЗНО знову чи ні?
Галина
Для Валерія: А за який рік маєте ЗНО? дійсні з 2017 року (іноземна з 2018)
Коментувати
Вадим
Згідно прийнятих законів випускники шкіл звільняються від проходження ДПА. Чи потрібно ДПА для вступу до ВУЗу у 2020році?
Наталка
Наталка Чи потрібно створювати електронний кабінет, якщо вступник закінчив ОКР «Спеціаліст» в 1997 р.,а сьогодні хоче здобути другу вищу освіту на ОС «Магістр»?
Коментувати
Людочка
Я зацінчила школу в 2000 році. В 2008 отримала диплом бакалавра економіка підпр., в 2009 диплом спеціаліста з фінансів. Хочу отримати другу вищу освіту з міжнародних відносин. Чи потрібно мені здавати ЗНО? ( ще я виробила сертифікат про вільне володіння укр.мовою)
Богдан
Я закінчив 11 класів... Чи обов’язково здавати мені ЗНО, для чого? Вступати нікуди не планую
Олена
Добрий день, я два роки тому закінчила коледж і тепер хочу йти поступати далі по своїй спеціальності. Мені треба здавати зно з усіх придметів чи тільки з укр.мови як було першого року після закінчення коледжу?
Оксана
Техникум окончила в 2001 году, университет по специальности Экономист закончила в 2004 году. Могу ли я сейчас поступать в медакадемию? Надо ли сдавать ЗНО?
Галина
Для Оксана: вступати можете. Людина має право вчитись хоч і все життя, але на бюджеті лише 1 раз. А ось ЗНО здавати доведеться. на медицину відсутні програми в рамках ІІ вищої освіти, куди приймають на базі "бакалавра"
Коментувати
Влад
Якщо я складав ЗНО, один предмет не склав. І хочу сдати заново. Мені потрібно складати всі предмети, чи тільки той який я не склав?