Чи потрібно складати ЗНО випускникам минулих років?

Запитання: Я закінчив навчання в школі кілька років тому. Мені зараз 21 рік. Чи можна мені складати ЗНО, чи для вступу до вищого навчального закладу мені необхідно складати іспити у виші?

Відповідь: Так, ви маєте скласти ЗНО для вступу до вищого навчального закладу, якщо ви не маєте особливих прав на зарахування. Відповідно до Умов прийому до ЗВО України у 2019 році, усі випускники минулих років, окрім певних пільгових категорій, для вступу до закладів вищої освіти мають пройти ЗНО і подати на розгляд конкурсної комісії сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів.

У 2019 році для вступу приймаються сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018 та 2019 років, крім оцінок з іноземних мов. Оцінки з іноземних мов приймаються лише із сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання 2018 та 2019 років.

Для участі у ЗНО вам необхідно зареєструватися. Реєстрація на ЗНО для випускників минулих років триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року. Більше про проведення ЗНО дивіться за посиланням.

Щодо пільгових категорій, то в 2019 році вступати до ЗВО без складання ЗНО мають право:

  • особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності або учасниками бойових дій;
  • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
  • особи, яким за рішенням регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти відмовлено в реєстрації для участі в 2018 році в зовнішньому незалежному оцінюванні через неможливість створення особливих (спеціальних) умов;
  • особи, які в 2019 році не брали участь в основній чи додатковій сесіях зовнішнього незалежного оцінювання з певного(их) навчального(их) предмета(ів) через наявність захворювання або патологічного стану;
  • особи, які проживають на тимчасово окупованій території (які не зареєстровані як внутрішньо переміщені особи) або переселилися з неї після 01 січня 2019 року;
  • громадяни України, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення), територія здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (на період їх здійснення), територія населених пунктів на лінії зіткнення або які переселилися з неї після 01 січня 2019 року;
  • особи, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані), починаючи з 01 грудня 2018 року включно;
  • громадяни України, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном.

З повним переліком осіб, які можуть скористатися спеціальними умовами участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти без складання ЗНО, можна ознайомитися у розділі VІІІ Умов прийому до ЗВО.

Освіта.ua
15.01.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вадим
Згідно прийнятих законів випускники шкіл звільняються від проходження ДПА. Чи потрібно ДПА для вступу до ВУЗу у 2020році?
Людочка
Я зацінчила школу в 2000 році. В 2008 отримала диплом бакалавра економіка підпр., в 2009 диплом спеціаліста з фінансів. Хочу отримати другу вищу освіту з міжнародних відносин. Чи потрібно мені здавати ЗНО? ( ще я виробила сертифікат про вільне володіння укр.мовою)
Богдан
Я закінчив 11 класів... Чи обов’язково здавати мені ЗНО, для чого? Вступати нікуди не планую
Олена
Добрий день, я два роки тому закінчила коледж і тепер хочу йти поступати далі по своїй спеціальності. Мені треба здавати зно з усіх придметів чи тільки з укр.мови як було першого року після закінчення коледжу?
Оксана
Техникум окончила в 2001 году, университет по специальности Экономист закончила в 2004 году. Могу ли я сейчас поступать в медакадемию? Надо ли сдавать ЗНО?
Галина
Для Оксана: вступати можете. Людина має право вчитись хоч і все життя, але на бюджеті лише 1 раз. А ось ЗНО здавати доведеться. на медицину відсутні програми в рамках ІІ вищої освіти, куди приймають на базі "бакалавра"
Коментувати
Влад
Якщо я складав ЗНО, один предмет не склав. І хочу сдати заново. Мені потрібно складати всі предмети, чи тільки той який я не склав?
Ася
Моя дитина вибрала третє ЗНО Англ.мову і як ДПА , якщо вона не пройде поріг з цього ЗНО , вона отримає свідоцтво зі школи?
Галина
Для Ася: свідоцтво отримають абсолютно всі. Просто в додатку зх предмету буде стосяти оцінка від 1 до 3
Коментувати
НАТАЛІЯ
ЗАКІНЧИЛА БАКАЛАВРА У 2015 РОЦІ. ХОЧУ ТЕПЕР ПОСТУПИТИ НА МАГІСТРА по своїй спеціальності але в інший інтитут ЧИ ПОТРІБНО ЗДАВАТИ ЗНО.?
ivanka1601
Добрий вечір закінчила школу в 2000 році 9 клас,училище 2003р..хочу поступити у вищий чи потрібно ЗНО???
Олег
Доброго вечора, під час навчання в коледжі я здавав ЗНО з укр мови 2018р., результати були зараховані як ДПА. Скажіть будь ласка, для вступу у ВНЗ на рівень бакалавра на таку ж спеціальність, ланий результат ЗНО можна використовувати, чи необхідно перездавати?
Володимир
Доброго дня. Школу (8 кл.) закінчив у 1989р. Училище в 1992р. Хочу поступати в ВНЗ. Тепер мені що, вчити всі предмети і здавати ЗНО по усім новим програмам .???
Галина
Для Володимир: Так. Ну або можете спробувати по пам’яті. Пройдіть он-лайн ЗНО аби зрозуміти що знаєте.
Коментувати
ForCatEat.at.ua
Працюю в дидячому будинку, виховую дітей сиріт - я маю право не складати ЗНО, а поступити по вступним іспитам в університеті?? Працюю -- ForCatEat.at.ua
Галина
Для ForCatEat.at.ua: звісно ж ні не маєте права. Де Ви знайшли таку категорію. Здаєте ЗНО як і всі. Діти-сироти мають право, але пільгових місць за квотою лине 10% і багато хто не потрапляє в цю кількість а йдуть за загальним конкурсом.
Коментувати
Тимофій
Підкажіть будь ласка чи потрібно здавати ЗНО для вступу у ВНЗ на рівень бакалавра на другу спеціальність, якщо цього року отримую диплом бакалавра за іншою спеціалізацією.
Павло
навачаюсь на першому курсі на платному, чи можу перездати зно щоб поступити на державний і якщо так то як?
Юлия
Маю диплом магістра, хочу отримати 2 вищу (також магістерську), школу закінчила, ще в 2003 році, чи потрібно мені здавати ЗНО?
Анна Орфаний
Подскажите пожалуйста Сдавала зно в 2008г. Закончила институт "специалист ", сейчас хочу поступать в другой вуз га Магистратуру, нужно ли мне сдавать в этом году ЗНО?
Галина
Для Анна Орфаний: Ви хочете ступати на іншу спеціальність? (рівень спеціаліста прирівнений до рівня магістра). Якщо так, то взнавайте у виші. Там треба буде здвати вступні випробування для тих, хто отримав бакалавра за іншою спеціальністю. А вже окремо ЗНО для магістрів.
Коментувати
Бутенко Юлия
Доброго дня,в цьому році закінчую коледж з дипломом молодшого спеціаліста,чи можна вступити на заочне по одному предмету із сертифіката ЗНО???
Галина
Для Бутенко Юлия: якщо вступаєте на ту ж саму спеціальність і вона не відноситься до тих на які потрібна саме 2предмети (наприклад економіка), то звісно можете. Читайте умови вступу.
Коментувати
Катя Поливода
Я закінчую коледж в цьому році. Вчилась на бюджеті і отримувала стипендію всі 4 роки. Чи можу я вступити до вищого навчального закладу на бюджет склавши ЗНО на базі 11 класів та атестату про повну освіту з коледжа?
Галина
Для Катя Поливода: якщо на бакалавра, то можете і ка бюджет і на контракт. Якщо знову в коледж на малодшого спеціаліста (молодшого бакалавра), то лише на контракт
Коментувати
Євген
Доброго дня! Чи потрібно здавати зно для поступлення в коледж після університету.
Галина
Для Євген: якщо на ту ж спеціальність, то має вистачили ЗНО з укр.мови. якщо на іншу спеціальність, то вступ як після 11класу (за ЗНО). Читайте умови вступу.
Коментувати
Олена
Доброго дня! Я хочу перездати зно,поясніть будь ласка які зміни будуть при реєстрації і чи є якісь зміни при самому проходженні тесту(тобто якщо мені наприклад не потрібно оцінки ДПА, то чи потрібно проходити всі завдання)Дякую!
123
Для Олена: це якщо здаєш лише для ДПА, то можна робити не всі завдання, а лише ті, які зараховуються в атестат, а для вступу потрідно всі завдання.
Олена
Щиро дякую!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!