Чи потрібно складати ЗНО випускникам минулих років?

Запитання: Я закінчив навчання в школі кілька років тому. Мені зараз 21 рік. Чи можна мені складати ЗНО, чи для вступу до вищого навчального закладу мені необхідно складати іспити у виші?

Відповідь: Так, ви маєте скласти ЗНО для вступу до вищого навчального закладу, якщо ви не маєте особливих прав на зарахування. Відповідно до Умов прийому до закладів вищої освіти, усі випускники минулих років, окрім певних пільгових категорій, для вступу до закладів вищої освіти мають пройти ЗНО і подати на розгляд конкурсної комісії сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів (двох у випадку проведення творчого конкурсу).

У 2021 році приймаються сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2018, 2019, 2020 та 2021 років.

Для участі у ЗНО вам необхідно зареєструватися. Реєстрація на ЗНО для випускників минулих років триватиме з 01 лютого до 05 березня 2021 року. Більше про проведення ЗНО дивіться за посиланням.

Щодо пільгових категорій, то в 2021 році вступати до ЗВО без складання ЗНО мають право:

  • особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності або учасниками бойових дій;
  • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
  • особи, яким за рішенням регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти відмовлено в реєстрації для участі в 2021 році в зовнішньому незалежному оцінюванні через неможливість створення особливих (спеціальних) умов;
  • особи, які в 2021 році не брали участь в основній чи додатковій сесіях зовнішнього незалежного оцінювання з певного(их) навчального(их) предмета(ів) через наявність захворювання або патологічного стану;
  • особи, які проживають на тимчасово окупованій території (які не зареєстровані як внутрішньо переміщені особи) або переселилися з неї після 01 січня 2021 року;
  • громадяни України, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення), територія здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (на період їх здійснення), територія населених пунктів на лінії зіткнення або які переселилися з неї після 01 січня 2021 року;
  • особи, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані), починаючи з 01 грудня 2020 року включно;
  • громадяни України, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном у період між 01 вересня 2020 року та 30 листопада 2021 року.

З повним переліком осіб, які можуть скористатися спеціальними умовами участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти без складання ЗНО, можна ознайомитися у розділі VІІІ Умов прийому до ЗВО.

Освіта.ua
29.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Здрастуйте! Я Наталія мені 32 роки. Є перспективи на роботі..але для цього потрібна освіта. ЗНО не здавала. Куди можна піти вситися без ЗНО???
Андрей
Для Наталія: Без ВНО можно поступить сейчас в ПТУ или магистратуру при наличии диплома специалиста (магистра).
Коментувати
Маріанна
Доброго дня! Якщо я закінчила школу, провчилася один рік в університеті на бюджеті і вирішила перевступити до іншого вузу на перший курс з відшкодуванням цього року, то чи можу я заново скласти зно? чи мені потрібно йти за цими ж балами, за якими я навчалася цей рік? просто я б хотіла покращити результат і вступити до кращого внз
Влад
Для Маріанна: можеш
Коментувати
Іванна
Доброго дня! Скажіть будь ласка якщо я закінчила 9 класів у 2017 році і є тільки атестат після 9 класу , а більше ніде не навчалась , чи можна здати зно і поступити на навчання заочно ?
Галина
Для Іванна: аби здавати зно треба мати повну середню освіту. Якщо Ви її не маєте, то повинні або повернутись в школу. Або вступати до пту чи коледжу на базі базової середньої освіти, і отримати повну середню освіту там. В школі, доречі можна 10-11 класи закінчити екстерном. А ось в пту чи коледж на заочну форму після 9 класу не приймають
Коментувати
Оксана
Доброго дня. Закінчила школу у 1994 році, інститут у 1999 році.Чи потрібно мені здавати ЗНО?
Андрей
Для Оксана: Так как институт окончен в 1999 году - у вас диплом специалиста. Для поступления в магистратуру на другую специальность вам достаточно сдать внутренние экзамены по внеземной мове и специальности в самом вузе. Если вам вдруг захотелось поступать на образовательный уровень бакалавра - тогда ВНО сдавать обязательно. В магистратуру вам поступить гораздо легче будет. Есть сроки обучения для неродственных специальностей 2.5-2 года вместо 1.5 года, если хотите поучиться с программой "компесационного обучения" (часть уч.дисциплин, которые не изучались на бакалаврате).
Коментувати
Наталя
Добрий день. У 2003 році закінчила 9 клас, а в 2006 ущилище. Чи потрібно для вступу у ВНЗ здавати ЗНО. Дякую.
Андрей
Для Наталя: Нужно сдавать, если собираетесь поступать на образовательный уровень бакалавра. Если просто так - "для себя, чтобы было" - то не надо.
Коментувати
Оксана
Добрий день . В 2010 році закінчила Київський Національний університет харчових технологій. Чи потрібно для отримання другої вищої освіти сертифікат ЗНО?
Галина
Для Оксана: ні
Коментувати
Христина
Доброго дня! Закінчила ЛНУ ім.Івана Франка, у 2017 році, хочу здобувати другу вищу освіту, чи потрібно для цього знову здавати ЗНО чи достатньо буде пред’явити диплом?
Галина
Для Христина: зно не треба. треба вступні іспити
Коментувати
Назар
Таке запитання. Я переїхав в Італію. Закінчив тут університет і маю диплом. В Україні я закінчив тільки 9 класів. Чи потрібно мені здавати ЗНО, чи для чогось все ж знадобиться "євро диплом"
Андрей
Для Назар: Поытаться пройти прецедуру нострификации (признания иностранного документа об образовании), если возникла необходимость переучиться на Украине. А без этого - поступить в ПТУ или вечернюю школу для завершения обучения за 10-11 классы, только потом сдать ВНО и пытаться поступать на бакалавра со сроком обучения 4 года. Займитесь нострификацией - тягонина ещё та, но результат будет оправдан.
Коментувати
Іра
Доброго дня .Здала ЗНО в 2020 році . Чи можу поступати в 2021 році , без здачі ЗНО?
Ирина
Здравствуйте, мне 30 лет,хочу поступить высшее,кто выдает документ , что я здала ЗНО, если я не где не учусь?
Мирослава
Доброго дня! У 2017 році я закінчила Комунальний вищий навчальний заклад, і здобула рівень молодший спеціаліст. А тепер 2021 хочу здобути бакалавра заочно, чи потрібно мені здавати ЗНО?
Влад
Для Мирослава: 2 ЗНО + фаховий іспит, але вже знаступного року. Реєстрація на ЗНО вже закінчилася
Коментувати
Аааа
Скажіть чи потрібно здавати зно на 2 вищу освіту якщо перша освіта бакалавр? Скажіть будь ласка дуже треба
Ольга
Доброго дня! Закінчила школу за кордоном,чи зможу вступити у вищий заклад в Україні без ЗНО?
Олена
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, які є варіанти вступу на навчання, якщо людина закінчила школу у 1991 році і більше ніколи ніде не навчалась? Працювала на підприємстві на роботі, яка не потребує спеціальної освіти.
Влад
Для Олена: варіант один. Скласти ЗНО. В цьому році реєстрація на ЗНО закінчилася 5 березня.
Влад
Закінчила 9 класів чи 11?
Коментувати
Наталія
Доброго дня. Закінчила 9 класів школи,а потім технікум у 1993 році.Які потрібно надсилати документи для проходження ЗНО у 2021 році :атестат за 9 класів чи диплом технікума,бо атестат в’у технікумі в ті роки не видавали.? Дякую.
Галина
Для Наталія: звісно ж диплом. Має бути повна середня освіта
Коментувати
Вікторія
Доброго дня. По роботі потрібно отримати вищу освіту. Закінчила заочно технікум в 1996 році, зараз в 2021 хочу поступити заочно на бухгалтерський облік, та отримати диплом. Скільки ЗНО потрібно здавати? Чи потрібно уточювати це в конкретному вузі? Чи після технікуму можна здати українську мову тільки?
Влад
Для Вікторія: на сайтах університетів є перелік зно, які потрібно здати на основі молодшого спеціаліста і фаховий іспит. Якщо ж хочете вступати на перший курс, то три ЗНО. Інформація вже є на сайтах вишів
Коментувати
Олександр
Доброго вечора, я закінчив коледж, середньо спеціальна освіта, чи потрібно мені здавати ЗНО?
яна
Чи потрібно здавати ЗНО, якщо це друга вища освіта, але коли вступала ЗНО ще не було. І сертифікатів не маю
Наталія
Писала ЗНО в 11 класі(2019р), того ж року по ньому вступила до НМУ ім.О.О.Богомольця на бюджет на спеціальність 222; зараз 2 курс- хочу його закінчити;але потім забрати документи і перепоступити на спеціальність 221;чи можу я вступити за результатами зно 2019 року в 2021р?
Галина
Для Наталія: можете. Але фрахуйте, що Вам доведеться сплатити 2 роки навчання, якщо знову вступатимете на бюджет. Може краще перевестись на спеціальність з доздачею академрізниці?
Коментувати
діана
чи можу я здавати ЗНО з англійської якщо у дипломі її нема? дуже потрібна відповідь.