Оприлюднені коефіцієнти для спеціальностей при вступі

Обираючи третій предмет для складання НМТ, вступнику необхідно зважати на встановлені коефіцієнти

Оприлюднені коефіцієнти для спеціальностей при вступі

Міністерством освіти і науки оприлюднені значення вагових коефіцієнтів, які застосовуватимуться для кожної спеціальності при вступі до закладів вищої освіти.

Цьогоріч для конкурсного відбору будуть зараховуватися бали НМТ з української мови (перший предмет), математики (другий предмет) та одного предмета на вибір вступника.

Будь-яка комбінація обраних вступником предметів дозволить йому вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав.

Водночас, обираючи третій предмет для складання НМТ, вступнику необхідно зважати на встановлені МОН коефіцієнти, що будуть застосовані для кожної із спеціальностей.

Суть застосування коефіцієнтів полягає у наданні результатам з предметів НМТ більшої ваги при вступі на споріднену предмету спеціальність.

Тобто при вступі на правничий напрям найбільшу вагу матиме результат з історії України та іноземної мови, при вступі на ІТ-спеціальності – з фізики, а при вступі на медичні спеціальності – результат з біології та фізики тощо.

Ваговий коефіцієнт для оцінки з географії для тих вступників, хто подаватиме для вступу сертифікати ЗНО за 2020 або 2021 рік, дорівнюватиме ваговому коефіцієнту з історії України.

Заздалегідь ознайомившись із ваговими коефіцієнтами, вступники зможуть визначити, результати якого предмета є більш пріоритетними для вступу на ту чи іншу спеціальність.

ДИВИТИСЯ ТАБЛИЦЮ КОЕФІЦІЄНТІВ

Для отримання важливої інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
15.03.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іра
Які коефіцієнти на медичну спеціальність?Не моду розібратись, будь-ласка об‘ясніть????
Іра
Спеціальність 121. Здає українську мову, математику, англійську мову (180*0.3+180*0.5+175*0.3)/(0.3+0.5+0.3)=... 178.636364.... А якщо замість англійської мови візьмемо історію України (180*0.3+180*0.5+175*0.2)/(0.3+0.5+0.2)=... 179.... Так виходить що історію краще здавати історію ніж англійську та фізику.
Галина
Для Іра: уВас якась помилка в коефіцієнтах. Сума коефіцієнтів не може бути більшою за 1.а у Вас в 1му варіанті вона 1.1
989
Для Іра: подивилась. Це таки в них якась дурня
Ганна
Коли ділимо коефіцієнти на їхню суму, отримуємо частки, сума яких становить 1. Водночас коефіцієнти та їхні суми можуть бути будь-якими, оскільки важливі не самі коефіцієнти, а відношення між ними: наприклад, набори коефіцієнтів (4, 3, 1) і (2, 1,5, 0,5) є ідентичними й відповідають часткам (0,5, 0,375, 0,125). У зазначених прикладах формули застосовано правильно, а різниця між результатами зумовлена відмінністю в частках предметів: у другому прикладі частка предмета з нижчим балом, 175, є меншою (і, відповідно, сукупна частка двох предметів з вищим балом, 180, є більшою), ніж у першому прикладі.
Коментувати
Ревіна Тетяна
і ще як на мене тут треба розяснення, от візьмемо 1 рядок спеціальність 012. Сума коефіціентів повинна бути 1. УКр і матем людина здає обовязково, тут сумма 0.6. Якщо вона вибере 3 історію, то сумма 0.6+0.4=1. а якщо фізику, то 0.6+0.25=0.85???Тоді треба змінювати ті коеф. Проблеми у них з математикою
Ганна
Коефіцієнти показують співвідношення між частками предметів і можуть мати будь-які значення: наприклад, набір коефіцієнтів 0,1, 0,1 і 0,3 виражає те ж саме, що набір 5, 5 і 15, і відповідає часткам 0,2, 0,2 і 0,6. Діленням коефіцієнтів на їхню суму розраховуємо частки, сума яких дорівнює 1.
Коментувати
Рома
Поясніть будь ласка чому в таблиці немає 10 сторінки з коефіцієнтами, для спеціальності 208.
Батько
Поясніть будь ласка сенс коефіцієнтів,якщо при діленні на відповідний коефіцєнт сума получається та сама,незалежно від 3 продмета тому,що,якщо біологія чи хімія коефіцієнт 0,5 і ділимо на 1,25,якщо історія чи англійська 0,25 і ділимо на 1.Сенс?
Ганна
Коли коефіцієнти ділимо на їхню суму, отримуємо частки, сума яких дорівнює одиниці. Частки предметів залежать від співвідношення коефіцієнтів (наприклад, якщо коефіцієнти мають співвідношення 2:2:4, відповідні частки будуть 0,25, 0,25 і 0,50).
Коментувати
освітянка
Особа закінчила бакалавра 10 років тому, відповідно до програми підготовки не отримала педагогічну кваліфікацію. Далі бере отой диплом і йде вступати на магістратуру щоб отримати педагогічну освіту. Це зовсім не прийнятне явище. Якщо не було отримано педагогічної кваліфікації то це доводить відсутність або не повністю викладений психоло-педагогічний блок дисциплін в першу чергу. Далі дисципліни, які включають основи методології викладання. Та навіть банальні дисципліни з охорони праці та організації роботи у закладі освіти. Питання що той диплом магістра вартує закордоном? Для чого влада таке дозволяє? Щоб прийшла інша влада і через 5 -10 років визнала такі дипломи недійсними? Цього не можна виключати.
Frenk
Для освітянка: так і буде
Коментувати
Алла
Теж цікавить. ІТ спеціальність: українська мова - 0.3+математика - 0.5+ фізика - 0.4=1.2 як таке може бути?
Микола
Для Алла: Конкурсний бал буде формуватися таким чином: (П1*К1+П2*К2+П3*К3)/(К1+К2+К3) Тобто у вашому випадку сума набраних балів буде ділитися на 1,2
Алла
Тобто це не помилка, вірно? Нічого вже не зміниться. Але, якщо мій син обере, наприклад на цю спеціальність: українську мову - 0,3, математику - 0,4 і історію України, - 0,2, яку він знає чудово то отримає суму балів можливо кращу ніж коли складатиме фізику? Вірно?
Алла
Дякую, зрозуміло
Коментувати
Вчитель
Чи я чогось не розумію,чи коефіцієнт може бути більше одиниці,наприклад агрономія,0,4 мова,0,3 математика,0,5 біологія,чи тоді мова і математика понижуються і до речі де коефіцієнти на медицину.
yuriy
Для Вчитель: Микола вище пояснив.
Коментувати
Світлана
Одна сторінка пуста. Від 200 і дальше. Тому нема можливості побачити коефіцієнти для вступу на медицину
yuriy
Для Світлана: https://mon.gov.ua/storage/app/media/vishcha-osvita/vstup-2023/15.03.2023/Nakaz.MON.276.vid.15-03-2023.pdf тут є всі коефіцієнти
Людмила
Там теж медицина відсутня
Коментувати