Результати ЗНО будуть необхідні для вступу на бюджет

Результати мультипредметного тесту необхідні вступникам, які вступатимуть на бюджет

Результати ЗНО будуть необхідні для вступу на бюджет

Результати національного мультипредметного тесту ЗНО, що проводитиметься цього року, будуть необхідні вступникам, які планують вступати на бюджетну форму навчання.

Абітурієнти, які планують навчатися за іншими формами навчання, зможуть вступати на підставі заяви і мотиваційного листа.

Про це в ефірі програми «Ранок з Україною» сказав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

«Національний мультипредметний тест буде складатися виключно на бюджет, і виключно на висококон'юнктурні спеціальності», – зазначив міністр.

За його словами, для того, щоб вступники мали можливість зберегти своє право на освіту, будуть передбачені спеціальності, на які можливо вступити за заявою і мотиваційним листом, які можна буде подати онлайн.  

«Тобто принаймні зберегти своє право на освіту за рахунок державних кредитів або кредитів у комерційних банках за дуже привелійованою ставкою. Це можливо зробити. Але на жаль не на бюджет і не на висококон'юнктурні спеціальності», - зауважив Шкарлет.

Що важливо знати про проведення ЗНО в 2022 році

Для отримання всієї важливої інформації про проведення ЗНО та вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Освіта, Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
20.04.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анастасия
Добрый день, подскажите , а как будут формироваться рейтинговые списки контрактников, которые не сдают тест?Кто первый подаст или у кого более прочные связи с руководством университета?) И можно ли поступать с другими предметами зно прошлых годов( кроме укр/мат/ист), например биология, химия, если всё равно тест будет переведён в 200 бал. систему?
Галина
Для Анастасия: та на контракт приймають практично всіх, хто документи принесе. там рейтингові списки враховують лише одиниці вишів на особливо популярні спеціальносі. для всіх інших вони жодного значення не мають. приніс документи, оплатив - вже студент
Коментувати
Тетяна
Вибачте, а що тоді робити випускникам коледжів які вже склали ЗНО? В дупу засунути свої результати бо для бюджету треба мультитест а на контракт "і так сайдьот"???
Марія
Христос воскрес!! Воістину! Напередодні Великодня голова парламентського Комітету з освіти і науки пан Бабак провів двох денну нараду по скороченню системи і закладів освіти… Це віН робив без дозволу Президента , нахабно втручаючись в діяльність Міносвіти.. . Міністр сидів при цьому з переляком трусився , як вовчий хвіст. Говорили не про підтримку , а про скорочення, приватизацію установ Академії наук, бо ласі шматки , закриття коледжів , університетів… Треба виражати недовіру цим горе- керівникам , звертатися до Президента і гнати їх в шию!!!
Maksum
Для Марія: Спростили для всіх, для вступу потрібно набрати більше всіх балів тому буде так само важко поступити, і шей дають тим хто готував історію більший шанс набагато поступити, тест буде йти 80 хв і 60 питань треба відповідати за 1.5, будуть всі вгадувати бо мало часу тому тест повний провал не треба оправдовувати помилки міністерства це ніяке не пристосування до нового. Це нас просто всіх кинули
Коментувати
Беспалова Ксенія
Я щось не можу зрозуміти, чим всі так незадоволені? Умови вступу, екзамени СПРОСТИЛИ. Писати справжнє ЗНО в умовах теперішнього часу було б в сто разів складніше. Хочу нагадати, що в справжньому ЗНО з математики було 32 питання, з яких мінімум 3 - розгорнуті, на які потрібно дати письмову відповідь. На ЗНО з української мови - власне висловлення. Екзамен з історії України складався з 60 питань. А тепер порівняйте те, що нам пропонують. Умови вступу на бюджет — ну просто простіше не придумати. Багато хто не задоволений через неможливість вибору англійської мови. Тоді постає питання: шановні, а чому ви не вчили історію України? Зрозуміло, що вже мало хто пам‘ятає усіх гетьманів та добу Руїни. Але в завданнях НМТ будуть лише питання, які стосуються періоду від Першої світової війни! Тож подякуйте нашому міністерству, замість того щоб влаштовувати тут незрозуміло що.
Юрій
Для Беспалова Ксенія: коли на операційному столі будеш то нехай тобі назовуть всіх Гетьманів та скажуть: зробили все що могли. Бо абітурієнти готували 3й предмет за фахом: біологію та хімію.
Беспалова Ксенія
Невже ви думаєте, що люди, які не готові до навчання в медичному університеті, зможуть його завершити? Не треба мені розповідати хто що готував. Я готувала біологію, ну то й що? Сидіти тепер й нити? Це життя, потрібно вміти підлаштовуватися під обставини.
Ірина
Третій предмет був на вибір англійська або історія України, не вигадуйте з біологією
Коментувати
Олег
Бездарний і корумпований міністерстер , що від нього можна ще чекати. Його самого призначили незаконно. Член партії регіонів, гнати вшию його треба
Инна
В нашем регионе идут боевые действия,я как мама не имею права рисковать жизнью моего ребёнка,почему в нашем регионе не отменяют полностью ЗНО?Министр образования гарантирует безопасность моему ребенку доехать до места сдачи теста, безопасность во время прохождения и безопасность доставить живым ребенка в безопасное место?
Галина
Для Инна: якщо у вашому регіоні ведуться бюйові дії, то чому Ви з дитиною не виїхали? Офіційна влада всіх просила виїхати аби не заважати війсьовим!
Вчитель
Галині- сказати і зробити умови куди виїхати, то є різні речі. Можливо ви готові допомогти Інні розмістити в себе біженців?
Коментувати
Andrew Brown
Уперше в історії незалежної України ЗНО складатимуть лише ті, у кого немає грошей. Хто з грошима - вступає просто так, без іспитів. Гидко це усвідомлювати, гидко та боляче спостерігати руйнацію освіти. Спочатку в коридорах Московського педуніверситету розробили для українців так звану реформу НУШ, а тепер доморощені зрадники додумались і до такого. Дійсно, нехай незаможні пізнають всі принади незаможності...
Саша
Мда... Я як випускник коледжу цього року хотів складати лише математику, но не судьба...
Колежанин Коля
Шкарлет, а чому ж на контракт випускники коледжів складають тести?А Школярі - ні??? А на круті спеціальності - і на контракт тести?? Чи міністр не читає опублікрвані ним Правила прийому ?