ЗНО-2022 складатиметься з одного інтегрованого тесту

Зовнішнє незалежне оцінювання з окремих предметів у 2022 році проводитися не буде

ЗНО-2022 складатиметься з одного інтегрованого тесту

Цього року зовнішнє незалежне оцінювання, для осіб, які мають намір вступати до закладів вищої освіти, буде проведено у вигляді єдиного інтегрованого тесту, який буде містити в собі декілька предметів.

Про це в інтерв'ю Українським новинам розповів голова парламентського комітету з питань освіти і науки Сергій Бабак.

За його словами, тестування з окремих предметів у 2022 році проводитися не буде.

«Буде єдиний інтегрований тест, який міститиме в собі декілька предметів. Попередньо їх список уже опублікований на сайти МОНу, але є ймовірність зміни вагових коефіцієнтів в залежності від спеціальності. Такий тест буде і в онлайн (сподіваюсь), і в офлайн форматі», – зазначає голова профільного парламентського комітету.

Він наголосив, що для складання зовнішнього оцінювання буде зроблено значну кількість варіантів тестів, для того щоб протягом 10–15 днів діти могли складати цей тест.

«Діти зможуть приходити в центр тестування і складати цей іспит, а його частину навіть онлайн. Зараз ми працюємо над питанням верифікації. Якщо, умовно, з 1 по 15 число йде процес, коли можна скласти іспит, а дитина не змогла це зробити в перший день через повітряну тривогу чи обстріли, то вона може зробити це в інший день. Кожного дня іспити будуть оновлюватися (змінюватися завдання) для того, щоб не було можливості недоброчесно скласти іспит», – повідомив Бабак.

Окрім того, він нагадав, що Верховна Рада прийняла закон про скасування державної підсумкової атестації та дала право Кабінету Міністрів у 2022 році провести вступну кампанію за спеціальною процедурою без дотримання вимог Закону України про вищу освіту.

БІЛЬШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗНО В 2022 РОЦІ

Для отримання всієї важливої інформації про проведення ЗНО приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
31.03.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Галина
Підпишить петіцію за рівні умови ЗНО! https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/4128
Ірина
Закінчила школу давно, працюю. Цього року вирішила поступати на бакалавра( маю диплом молодшого спеціаліста). Потрібно було здавати ЗНО з Української мови та біології. І тут сюрприз: математика + історія. ???
????????
Дайте можливість вступити дітям до медичних закладів!!! Математика та Історія - це не саме головне для лікарів. Прошу Вас, дозвольте здавати БІОЛОГІЮ, ХІМІЮ, та УКРАЇНСЬКУ МОВУ!
Роман
Народ, є сенс реєструватися на зно цього року? До 9 числа маю ще час, але чи є в цьому сенс? Його вроді ж як відмінили... Просто не розумію чи буде віддільна реєстрація на загальний тест, чи на по заявках на зно...
Роман
Для Роман: Реєструватися потрібно обов’язково. ЗНО не відмінили, лише змінили форму проведення. У цьому році ЗНО проводиться у формі мультипредметного тесту.
Анатолій
Нам усім у коледжі сказали: "Не реєструйтесь - ви зареєстровані". Кому вірити?
Евгений
Коледж правий, якщо ти реєструвався на ЗНО, то відповідно ти вже зареєстрований на НМТ
Коментувати
Егор
А вы пробовали сдавать хирургию,акушерство,г... инекологию,педиатрии,... неотложные... состояния и первую медпомощь при них,а теперь ещё и историю, и математику ,и мову готовить? я заранее ЗНО сдал,готовился,знаю ,что такое медицина и хочу учиться дальше,и знаю,как тяжело учиться в меде..А теперь вы забираете наше право на высшее образование."Упростили"
Варченко
Для Егор: да разве этим бабако- шкарлетам что - то можна разъяснить??
Коментувати
Ліза
Скажіть в якому місці ви запобігли стресу у дітей не давши їм право вибору?! Що робити тим хто займався увесь час англійською мовою замість історії? Де зараз дітям у гарячих точках вчити ту історію? Під обстрілами сидіти і тією книгою голову прикривати аби не вбило, це таке спрощення? Скажіть, навіщо мені та математика на перекладача? Скажіть навіщо?? От що мені зараз робити, як вчити ту математику у такий час? Ви ніяк не запобігли стресу, ви його зробили ще більшим. Чому не можна зробити українську мову і других предмет на вибір? Та зробіть ви ті завдання на кожен предмет який складається на зно. Люди котрі на лікарів йдуть не вчили вашу математику з історією. Вони вчили біологію та хімію! Я вчила англійську! Ніяк не історію, не математику. Дякую за таке "запобігання стресу". Здається мені що вже із простим зно було б легше.
Анатолій
Для Ліза: Дуже просто - ХАЙ ДАДУТЬ ЗРАЗОК. Може там математика за 3-й клас. Чи за 6-й. Велика різниця! (Я думаю - завдання ще не придумали)
Коментувати
Анатолій
Дайте зразок. Коли він буде ! Мене вже тіпає ... (100 знаків - ось вони: ) ) )
Artem
ГАНЬБА МОН!!!. Я спокійно вчив хімію і біологію думаючи що все буде добре (незважаючи на декілька видозмінень за цей навчальний рік для медиків і багато інших попередніх змін в часи пандемії) і тут мені потрібно вчити за 2-4місяці ІСТОРІЮ І МАТЕМАТИКУ!?!?!?. В мене питання по-поводу "мотиваційний лист" який в ньому сенс якщо ти ні нагороди, ні призові місця з олімпіад використати не можеш?. А як можна було відмінити середній бал атестату?!?!?!. В мене тепер взагалі бажання немає щось вчити із-за такого "спрощення".Я в повному розпачі!.
Крістіна
Добрий день. Підкажіть мені, будь ласка, які теми будуть виноситися у частину з математики? Що саме потрібно готувати, як буде виглядати той тест?
Алла Петренко
Нехай ці міністерські нероби покажуть майстер-клас, нехай спробують за 80 хв. відповісти на 60 питань з трьох абсолютно різних предметів. У кожної дитини є лише один шанс і ніякого вибору. І це називається спрощення. Наших дітей змушують нахилити голову і без жодного права вибору робити те, що сказали. Де ж тут демократія? Це злочин проти наших дітей
Мар'яна
Скажіть будь ласка за який період діти повинні здавати історію . З 7 класу чи за 10-11 клас як для дпа. Хтось має відповідь? Де можна переглянути програму
мати абітурієнта
Якщо потрібно дітям добре знати історію України, то введіть більше часів вивчання на 1 курсі, навіщо зараз додавати дітям стресу? Шановний пане міністру не знущайтеся над дітьми у такі важкі часи!!!
Ирина
История Украины был ранее не обязательным для зно/дпа, половина детей не готовилась к нему!!! Кроме того, 3 года был карантин, какое обучение было в школах?! Вся подготовка была с репетиторами по утвержденным ранее предметам для конкретных специальностей!!! А то, что для медицинских специальностей за этот учебный год уже два раза менялся список вступительных предметов, как назвать?! А психологическую обстановку вы учитывали??? А какие места являются безопасными, для проведения данного теста??? И будут ли они безопасны в момент проведения??? Кроме того, президент отменил проведение зно!!! Так чем мультитест от него особо отличается??? Считаю, что как минимум министерство Здравохранения должно вмешаться в этот вопрос, потому что такие нововведения не только усиливают психологическое давление на детей, которые и так находятся в стрессе, но и являются угрозой их жизни!!!
Катя
А що з тими хто хоче вступити на магістратуру після бакалаврату ? Потрібно здавати цей тест , чи зно , чи нічног
Елена
У меня вопрос к нашему министерству образования: "СКОЛЬКО ЖЕ МОЖНО ПРОВОДИТЬ ЭКСПЕРИМЕНТЫ НАД НАШИМИ ДЕТЬМИ??? Каждый год вводятся новые правила, изменения к правилам сдачи ЗНО. Я мама одиннадцатиклассника, зарегистригировались на пробное ЗНО, и все эти 11 лет он старался, учился и зарабатывал оценки. И что теперь??? Вы просто сравняли тех, кто вообще не учился и тех, кто работал! Как можно было ввести мультитест из 3х обязательных предметов вместо ЗНО. Мы выбрали английский язык, не историю Украины и готовились усиленно именно к нему. КАК ОБЪЯСНИТЬ СЫНУ, ЧТО ГОСУДАРСТВО НЕ ЗАБОТИТСЯ О СВОИХ ДЕТЯХ, БУДУЩИХ СПЕЦИАЛИСТАХ, КОТОРЫЕ БУДУТ ПОДНИМАТЬ СТРАНУ ИЗ РУИН??? Наши дети просто массово будут уезжать в другие страны, где будут ценить их выбор и ум! ХОТЯ, МОЖЕТ ВЫ НА ЭТО И РАССЧИТЫВАЕТ??? ИЗВИНИТЕ, НО ЭТО КРИК ДУШИ! ВСЕ УСТАЛИ! В УСЛОВИЯХ ВОЙНЫ ВЫ ПРОСТО ЗАНИМАЕТЕСЬ ФАКТИЧЕСКИ ГЕНОЦИДОМ В ОБРАЗОВАНИ!
Людмила
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ Шановний пане міністре і співробітники міністерства відповідальні за ЗНО 2022! Слава Україні! Героям слава! Я, Ніколаєва Людмила Вікторівна, мати учениці 11 класу з міста Суми. В час, коли Україна героїчно відстоює своє незаперечне право на незалежність і демократію, ціною, яку страшно було і уявити в мирний час, міністерство освіти, на мою думку, недбало і зі зневагою відноситься до цьогорічних випускників, на долю яких припали тяжкі випробування війною. Ми всі розуміємо важливість знання історії України, її тяжкої і водночас героїчної долі. Наприклад, моя донька відповідально відносилася до вивчення усіх шкільних предметів, але ж… Ми всі знаємо, що для виконання тестів ЗНО на високий рівень цього недостатньо. Своїм категоричним вибором третього предмета в тесті – історії України ви ставите в нерівні умови одинадцятикласників, адже раніше ви надали їм право вибирати третій обов’язковий предмет чи то історію України, чи то англійську мову. Учні, які обрали історію України г...
Людмила
Якщо у вас талановита дитина, то вона має з історії максимум балів
Коментувати
♂️ jabroni ♂️
Який мотиваційний лист? Я знаю, як це в наших реаліях робиться: хто більше bucks в конверт поклав, той і master)
Марина Лещенко
Чому не коментують що робити дітям, які хочуть вступати за сертифікатами 2020 та 2021 років? Діти 2020 теж намучилися, здавали ЗНО в умовах ковіда, а тепер війна і знову їм стресувати, перездавати якісь мультитести?
Оля
Для Світлана: повністю згодна. Замість непотрібних мотиваційних листів, можна було б до нмт додати один профільний предмет. Був би вибір та менше мороку. Сподіваюсь, що після такого бунту МОН отямляться
Світлана
Чому не можна ще додати до цього тесту англійську і дати дітям ВИБІР!!! Історія України або іноземна мова як це було заявлено на початку навчального року. Що за експеримент у час війни? А мотиваційні листи? Я мама випускниці, яка всі роки мала відмінні річні оцінки, планувала вступати в медичний університет . Відповідно готувала посилено хімію, біологію, англійську... А тепер що? Шукати ще репетитора з історії?! І атестат не враховують, то врахуйте за 10 клас! Або оцінки за І семестр 11 класу.Тоді ще війни не було і всі були оцінені в однакових умовах! Я розчарована такими рішеннями МОН!!! Дякую вам за " зниження стресу" мені і моїй дитині!!!