Вступники не зможуть подати більше 5-ти заяв на бюджет

МОН планує скоротити кількість заяв, що можуть подавати вступники на бюджетне навчання

Вступники не зможуть подати більше 5-ти заяв на бюджет

Міністерство освіти наступного року планує скоротити кількість заяв, що можуть подавати вступники до закладів вищої освіти на бюджетну форму навчання. Зокрема, кількість бюджетних заяв буде скорочена з 7-ми до 5-ти. Про це повідомила міністр освіти Лілія Гриневич в ході прес-конференції, присвяченої підсумкам вступної кампанії.

Відповідні зміни, за словами міністра стануть доцільними, оскільки більшість вступників, отримали рекомендації на навчання саме за першим або другим пріоритетом своєї заяви про вступ.

Разом з тим, за шостим та сьомим пріоритетом місця державного замовлення отримали лише 3 та 2,5% вступників відповідно.

За словами Лілії Гриневич, більшість відмов від місць за державним замовленням пов'язана саме із заявам, що мали шостий та сьомий пріоритети.

«Це ще раз свідчить про те, що немає потреби подавати сім заяв, тому що шостий та сьомий пріоритет практично не працює», - зазначила міністр освіти.

У зв'язку з цим одним із висновків вступної кампанії 2019 року, стане внесення змін до Умов прийому до закладів вищої освіти, якими буде передбачено право вступника подавати до 5 заяв на навчання за кошти державного бюджету.

Також Лілія Гриневич нагадала, що абітурієнт раніше мав можливість подати до 7 заяв на 4 спеціальності, але відтепер міністерство відмовиться від такої формули і не буде обмежувати кількість спеціальностей.

«Ось є 5 заяв, відповідно, ви можете подати їх на 5 різних спеціальностей», - підсумувала міністр освіти.

Освіта.ua
06.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Коли ж це скінчиться
Маразматичний спосіб зарахування- 13% не принесли документи. А скільки ще звільниться за перше півріччя? Іще. А яка профорієнтація- на лікаря, вчителя і економіста подає одночасно документи? Чому не можна робити дозарахування наступних?? Чому скорочується щороку держзамовлення?!!??? Бездумні обмеження при вступі в магістратуру... Повна деградація і руйнація університетськоі освіти, особливо технічного профілю. Хто за це відповість?
Віталій
Наші посадовці навчились дуже гарно маніпулювати цифрами. Звернули увагу, що ті відсотки в яких вони зацікавлені вказані з точністю до десятих, а коли говориться про кількість відмов від бюджету, формулювання вже "абсолютна більшість". Чому ж Ви не надали точні цифри відсотків. Може тому, що відмов по 6-7 пріоритету 51%, а відмов по 1 пріоритету 30%? (цифри умовні). І зразу ж будуть зовсім інші висновки, зокрема про компетентність очільників МО. В кого є сумніви щодо мого припущення, перегляньте вступників в Український католицький університет (195-200 балів). Комусь потрібно доводити, що вони мали бюджетні місця по 1 пріоритету? Засуджувати цих вступників немає жодних підстав. Вони лише пристосувались і використали безглузду систему МО. Невже так важко здогадатись дати 3 дні, після надання пропозицій на бюджет, щоб вступник в електронному кабінеті підтвердив, що обирає бюджет. Після цього ще раз перерозподілити бюджетні місця, щоб вони не були втрачені.
Гость
Зная проходной балл за прошлый год на специальность и балл ВНО абитуриента, с головой хватает 5 заявлений. Сыну хватило 1-3 приоритета (поступил по 1), 4-5 не подавал, 6 приоритет был с железо-бетонной гарантией, 7 подал по приколу.
Гость
Колись таке мало статися. У Росії давно вже тільки 5 заяв. Україна завжди відстає від Росії на 5-6 років.
Небайдужий
Зараз окрім спеціальностей є ще освітні програми в рамках однієї спеціальності. 5 заяв - це можна вибрати тільки одну-дві спеціальності в один-два університети по одній-дві освітній програмі. Це дуже мало. 7 заяв - це був оптимальний вибір. Те що 5% проходить за 6-7 пріоритетом - це цілком нормально, люди перестраховуються. Буде 5 заяв, то ті самі 5% будуть за 4-5 пріоритетом, але на топові спеціальності буде менше конкурси, бо люди будуть подавати тільки туди, де гарантовано проходять. Навіщо робити очевидну дурницю, поверніть 7 заяв назад, дайте дітям більше шансів.
Л.
Для Небайдужий: Или "гарантированно проходят"или хотят приобрести определённую специальность...наверное есть разница.Из--за тех ,кто ищет гарантии,а не специальность,сократили количество заявлений...может некоторым будет проще выбрать из 5 вариантов .,а не из 7
Небайдужий
Для Л.: Всі шукають гарантії і ви також. Бо це розумно.
Гость
Для Небайдужий: Ще краще, хай повернуть 9 заяв. Більше онанізму - більше шансів.
Коментувати
aleks
У нас теперь в каждом селе по университету.Перестанте раздавать лицензии направо и налево и все само прийдет в норму.В универе Поплавского международные отношения и прово.ХА-ХА.Просто нечего сказать больше.НО лицензию дали.За просто так наверно.
uscnm
Уберите непонятные вузы, куда в итоге никто не идет, а в приличных увеличьте количество бюджетных мест. Короче говоря, все как всегда.
Мама абитуриента
И это правильно. Ваш коментар занадто короткий. Текст має бути не менш ніж 100 знаків.