75% вступників вступили до обраних вишів

За словами міністра освіти, механізм розподілу місць держзамовлення повністю виправдовує себе

75% вступників вступили до обраних вишів

75,4% цьогорічних вступників змогли отримати рекомендації на місця державного замовлення за першим і другим пріоритетом своїх заяв. Про це під час прес-конференції, присвяченої підсумкам вступної кампанії, повідомила міністр освіти Лілія Гриневич.

За її словами, для Міністерства освіти є важливим показник того, яка кількість вступників, завдяки принципу місце йде за студентом, змогла отримати бюджетні місця в омріяних вишах.

«Це ті заклади вищої освіти , яки вони обирали за першим або другим пріоритетом. Цей показник є дуже високим - 75,4% вступників змогли отримати рекомендації на місця державного замовлення за першим і другим пріоритетом. Це означає, що система працює правильно і механізм широкого конкурсу повністю виправдовує себе і дає не просто можливість дітям з високими балами ЗНО отримати місце, але й отримати місце в тому університеті і на тій спеціальності, про яку вони мріяли», - зазначила міністр.

Разом з тим, за шостим та сьомим пріоритетом місця державного замовлення отримали 3 та 2,5% вступників відповідно.

Від навчання на бюджетних місцях цього року відмовились майже 13% вступників, рекомендованих для зарахування. Абсолютна більшість цих відмов стосувалась заяв саме з шостим та сьомим пріоритетом.

За словами Лілії Гриневич, ці вступники вирішили навчатись на контрактній основі за заявами до вишів із вищим пріоритетом.

Освіта.ua
06.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Bno Kuivcke obl
Система вступу не вітчизняна, протиукраінська- проти дітей! Безкоштовних місць дали набагато менше, як Закон встановив, ще й тут тисячі місць згорають!! Все продумано цинічно до дрібниць!! Гасло: Украінці, геть до Польщі!!
Галина
Для Bno Kuivcke obl: Де ви бачили в законі встановлену кількість бюджетних місць? якщо вірите джерелу інформації "одна баба казала", то і претензії висувайте, до цього джерела. а якщо претензії до МОН, то спершу читайте нормативно-законодавчі акти.
Галина
Для Bno Kuivcke obl: 2. чому геть до Польші. Можете і тут витрачати гроші. Що там платите, що тут. Хто хоче виїхати все одно виїде, навіть після бюджетного місця.
Коментувати
мамочка
Моя дочка поступила за 1 пріоритетом, на роботі теж у співробітниці син - за 1 пріоритетом. Тому цим цифрам вірю. Ставили ми туди, куди хотіли. Вчилась дочка нормально, тому і поступила
кот
Добрый день.А когда начало занятий в вузах,2 сентября? Первое - воскресенье.В приёмной комиссии пока не знают,но нужно зараннее брать билет,с этим проблема.Может быть такое ,что нужно приехать 28 или 29 или 30 августа?
989
Для кот: а Ви поселятись в гуртожиток не будете? Якщо будете, то у виклику напишуть якого числа поселення. В більшості вишів 30-го день першокурсника
мамочка
так, в більшості -30 число. Я знайшла на сайті ВУЗу
Коментувати
Віталій
Наші посадовці навчились дуже гарно маніпулювати цифрами. Звернули увагу, що ті відсотки в яких вони зацікавлені вказані з точністю до десятих, а коли говориться про кількість відмов від бюджету, формулювання вже "абсолютна більшість". Чому ж Ви не надали точні цифри відсотків. Може тому, що відмов по 6-7 пріоритету 51%, а відмов по 1 пріоритету 30%? (цифри умовні). І зразу ж будуть зовсім інші висновки, зокрема про компетентність очільників МО. В кого є сумніви щодо мого припущення, перегляньте вступників в Український католицький університет (195-200 балів). Комусь потрібно доводити, що вони мали бюджетні місця по 1 пріоритету? Засуджувати цих вступників немає жодних підстав. Вони лише пристосувались і використали безглузду систему МО. Невже так важко здогадатись дати 3 дні, після надання пропозицій на бюджет, щоб вступник в електронному кабінеті підтвердив, що обирає бюджет. Після цього ще раз перерозподілити бюджетні місця, щоб вони не були втрачені.
мама
скажіть, будь ласка , а якщо для групи 40чоловік є тільки 8чоловік(3бюджетні і 5контрактних), що далі буде. ми вже настроілись на вуз. а група не набирається. хто щось знає, поясніть.
Retro
Для мама: нет никаких проблем. Сколько набрали -столько и будут учить. У вуза есть возможность выставить минимальный лицензионный объем ( сколько минимум человек они согласны обучать) и все ставят 1, только некоторые 5. В любом случае, если рекомендации даны и документы приняты, то это проблема не ваша. Первые два года специальных предметов нет, значит, объединят 5-10 таких групп на лекции и по 2-3 на практику и нормально
Галина
Для мама: не буває у вишах груп по 40 чоловік. швидше може бути 2 по 20. набрали 8, то й будуть вчити 8.
Коментувати
В.А
Совкова ситема розподілу місць в університетах.Потрібно або повністю скасувати платне навчання(Польща),або робити повністю платне(США ,Європа ітд..).А в нас дурня.Зробили хоча б обовязкове відпрацювання після закінчення вишу студентами бюджетного навчання,і відразу кількість бажаючих вступати на бюджет істотньо зменшилась.
Оракул
Для В.А: Ваші приклади не відповідають дійсності. Більшість підприємств приватизовані, а система обов’язкового відпрацювання не ефективна.
В.А
Для Оракул: Система обовязкового відпрацювання не ефективна?Добре,для чого тоді держзамовлення?Зробити повністю оплатне навчання-чим не вихід?Відмова 13 відсотків абітурієнтів від державних місць це якраз підтверджує-люди купують ті послуги,які їм потрібні,коли не можуть отримати державне фінансування,але не йдуть на те навчання,яке їм не потрібне.
Коментувати
Кравчук  М. В.
Нарід!! 60 тисяч виділено місць бюджетних на 200 тис школярів і 70 тисяч випускників коледжів ! Це 25% !!! А по закону потрібно 51%!!! Та ще 13 % не з’явилося абітурієнтів! От чому діти з високими балами і не вступили . Гнати треба цей Мон!!!
Тарас
Для Кравчук М. В.: Діти з високими балами не вступили лише у випадку, якщо обрали спеціальність, яка їм "не по зубах", тобто виявилось, що порівняно з іншими абітурієнтами бали в них не такі й високі, щоб потрапити в суперобсяг на конкретну спеціальність. Вони могли б пройти на іншу, не таку популярну спеціальність, але це їх вибір. Погоджуюсь з тим, що 13% бюджетних місць можна було б заповнити раціональніше. Але для цього треба було лише, щоб абітурієнти подумали перед тим, як подавати заяви й не ставили пріоритети там, де навчатися не хотіли навіть на бюджеті.
Оракул
Для Кравчук М. В.: У 2014 році закон змінили і ця норма відсутня і вона мала відношення лише до співвідношення держбюджетних та контрактних місць, а не кількості випускників взагалі
Наталія
Для Галини: Ну да,прохідний бал 194 ,а багато таких дітей з такими балами? Нехай МОН заявить ,що прохідний бал на міждународні відносини 200балів і буде їм щастя. Все для дітей!
Коментувати
Наталія
В Мечнікова на міждународні відносини дали всього 4 -бюджетні місця, із них 2-пільгових ,і 2 -з балами 196 . А абітурієнти з балами 191 - 186 пішли на контракт. Університет запросив 21 бюджетне місце . Чому забрали ?.Чому не дали ?Чому їх не дали дітям з балами 191 -186 по першому приоритету?
Галина
Для Наталія: Тому, що прохідний бал по україні на спеціальність міжнародні відносини 194 балів. МОН про це повідомила ще 30.07. Університет нічого не запрошує. 21 місце - це максимум, який вони могли отримати, якби до них подали заяви вступники з балом вище ніж прохідний.
Крим
Це і є проблема- бо соросівська банда Шарова і к‘ зробила, щоб діти не зайшли!!
Тарас
Для Наталія: 191 бал для міжнародних відносин - це мало. Хоча майже на всі інші спеціальності цих балів вистачило б, щоб навчатись на бюджеті. Але це вибір кожного абітурієнти, чи йти вчитися на бюджет на іншу спеціальність, чи на контракт сюди. Місце не дали цьому університету через те, що місця отримали абітурієнти з кращими балами, які хотіли навчатися в якихось інших ЗВО. Якщо б з тих кращих абітурієнтів, що отримали бюджетні місця, 21 вирішив навчатися в цьому вузі, то він відповідно б отримав ці місця. А, оскільки, кращі абітурієнти сюди вчитися не пішли, то й місць йому не дали.
Коментувати
Учитель
Для прав: то маючи час і наснагу перерахуйте кількість отриманих абітурієнтами державних місць. Їх далеко не 75 відсотків. Гоголівські "мертві душі". Дуже надіюсь, що підрахунками займеться прокуратура.
Retro
Для Учитель: Имеется ввиду, что 75% от поступивших на бюджет получили рекомендации по 1-2 приоритету. Бюджетных мест выделено в этом году около 60% от общего количества выпускников этого года. Учитывая, что около 15% не преодолевали ЗНО по каждому предмету, то без рекомендации на бюджет остались около 25%, что вобщем о не много. Вот такая математика.
прав
Для Учитель: Не маю ні часу, ні наснаги, ні бажання рахувати. Ви ж уважно прочитайте, що таке 75% . Це відсоток абітурієнтів, які отримали рекомендацію за 1 та 2 пріоритетами. А загальна кількість бюджетних місць, які розподілялись за широким конкурсом - 53278.
Коментувати
Ярослав
Люди! Ті що відмовились від бюджетного місця! Відзовіться! Мене тут пан Тарас вмовляє! Чесно хочу подивитись цим абітурієнтам в очі. Ну і бажано щоб вас було 13%))) Є такі?
прав
Для Ярослав: Є. І досить багато. Маючи час та наснагу, можна переконатись, досліджуючи списки на єдебо, вступ.освіта чи абіт-пошук.
Олена Царюк
Є такі. У моєму класі два випускники були рекомендовані на бюджет і контракт. Обрали контракт, тобто відмовилися від бюджетних місць. Здивована, але це їх вибір.
Retro
Да, такие "чудаки" есть и , к сожалению, достаточно много. Даже в престижные вузы на престижные специальности при бюджете около 30 человек обязательно найдется 2-3 человека, которые не приносят оригиналы. А в региональных вузах на инженерные специальности, куда ставят 5-7 приоритет для подстраховки и вдруг проходят, пролетев по первым приоритетам, уж и подавно! Вот и будет около 13%
Коментувати
Бой
У втупній кампанії цього року мене вразила політика кожного Вишу окремо ,адже були такі абітуріенти яких брали на бюджет з балами 137-140 ,але в окремих випадках я бачив що люди з балами 180 не пройшли взагалі на бюджет. Є чудова фішка :рейтинговий список. Якщо ви не потрапили до топ списку на бюджет ,хоча маєте 180 балів,а ті хто був вище по списку узяли до інших вишів - вони скористались цим щоб нікого більше не брати,так в ОНУ Ію Мечникова другий рік поспіл набирать лише 3 людини на бюдет на спеціальність історія та археологія , маючи при цьому 23 місця.
Тарас
Для Бой: Справа в тому, що вони не мають цих 23 місця, про які Ви пишете. Це МАКСИМАЛЬНИЙ обсяг державного замовлення, який був би заповнений лише в тому випадку, якщо б найкращі абітурієнти пішли на цю спеціальність саме в цей вуз. Тобто бюджетне місце отримує не вуз, а абітурієнт. Держава виділяє на конкретну спеціальність суперобсяг державних місць на всю Україну. Та кількість кращих абітурієнтів, що вступають на цю спеціальність, яка дорівнює суперобсягу отримує бюджетне місце при цьому саме в тому виші, який вони самі обрали. Те, що взяли лише 3 людини свідчить про те, що з кращих абітурієнтів цієї спеціальності (ті, що потрапили в суперобсяг) цей виш обрали лише 3.
Тарас
Для Бой: Щодо того, що можна потрапити на бюджет зі 140 та не потрапити зі 180 балами. Так це ж різні спеціальності. Якщо б абітурієнт зі 180 балами пішов на ту ж спеціальність, що й той, в якого 140 балів, то він звичайно пройшов би на бюджет. Але він обрав престижнішу спеціальність і виявилось, що там хочуть вчитися абітурієнти, в яких бали вищі й тому саме вони отримали бюджетні місця. З іншого боку абітурієнт зі 140 балами реально оцінив свої шанси, вступив на непопулярну спеціальність, де не хочуть навчатися абітурієнти з високими балами й тому потрапив в суперобсяг цієї спеціальності й заслужено отримав бюджет. Ну і щодо того, що "вразила політика кожного виш". Та кожен виш з задоволенням би набрав і 20, і 100, і 1000 абітурієнтів на бюджет. От тільки держава фінансує бюджетні місця лише найкращим абітурієнтам. І ці абітурієнти самі визначають, де їм краще вчитися. Тому, щоб отримати бюджетні місця вуз має привабити до себе найкращих абітурієнтів, в яких ці місця є.
Бой
Тарасе,я кажу про одну спеціальність : на історію я бачив рейтинги деякі виші такі як Ушинського забили майже всі місця бюджету. В ОНУ І.Мечникова було багато абітуріентів в списку з 180 балами ,які не потрапили на бюджет тим паче що перші місця зайняли такі ж самі з балами 183-184 . Як бачиш різниця не дуже велика , тоді чому з 312 абітуріентів лише 3 бюджет? Це така ганебна політика Вишу. Ось приклади:65 Кінаш А.В. Рекомендовано (контракт) 180.509 . 63 Юрченко І.А. Рекомендовано (контракт) 180.948 . Таких людей багато які не пройшли на бюджет із-за дурні Вишів.
Коментувати
Ярослав
"Від навчання на бюджетних місцях цього року відмовились майже 13% вступників, рекомендованих для зарахування. Абсолютна більшість цих відмов стосувалась заяв саме з шостим та сьомим пріоритетом." За словами Лілії Гриневич, ці вступники вирішили навчатись на контрактній основі за заявами до вишів із вищим пріоритетом. 13%+75%. І куди ж поділися ще 12% бюджетних місць за системою , яку пропагують? вони ж мали перейти за чергою іншим за їх пріоритетом?. Чи вони пішли куди треба?!)
Тарас
Для Ярослав: Ви не розібралися в системі широкого конкурсу. Місця йдуть за абітурієнтом на першому етапі, тобто ще до подачі оригіналів. Абітурієнти з найкращими балами отримують бюджетні місця за найкращим з можливих пріоритетів. Тобто, абітурієнт з умовними 180 балами може не отримати бюджетне місце за першим пріоритетом (на цю спеціальність вступали з вищими балами), але отримати за другим. От проблема виникає, коли він відмовляється від цього бюджетного місця, а вступає на контракт за першим пріоритетом. На цьому етапі широкий конкурс вже відбувся і діє інша система, тобто місця віддають пільговикам, які вступили на контракт (теж є певні особливості) або контрактникам на окремих спеціальностях.
Тарас
Для Ярослав: Після подачі оригіналів неможливо передати бюджетні місця контрактникам так, щоб це було справедливо до всіх, бо це викликало б хаос. Наприклад, несправедливо буде віддати державне місце першому з найвищими балами контрактнику в конкретному вузі чи навіть у широкому конкурсі. Тому що може бути якийсь абітурієнт з вищими від них балами, який за своїм найвищим пріоритетом на цю спеціальність не пройшов, але таки вступив на бюджет за одним з нижчих пріоритетів. Оскільки в нього бали вищі й він найбільше хотів на цю спеціальність, то справедливо було б віддати місце йому. Але тоді проблема буде з тим бюджетним місцем, на яке він вступив. А, можливий випадок, що цей абітурієнт теж хоче відмовитись від першого бюджетного місця. Щоб це визначити - потрібно, щоб він мав право переподати оригінали. Одним словом це може розтягнутися на десять етапів й тривати місяцями, протягом яких ніхто точно не буде знати, куди він вступив.
Тарас
Для Ярослав: Тобто розподіл бюджетних місць буде або надзвичайно складний або зовсім несправедливий. Щоб цього уникнути місця й розподіляють між пільговиками. А насправді найпростіший вихід з цієї ситуації полягає в тому, що абітурієнти повинні ДУМАТИ перед тим, як подавати заяви в ті вузи, де вони не збираються навчатися навіть на бюджеті. І тоді система розподілить місця на першому етапі між тими хто дійсно хоче там навчатися. Тобто проблема не в тому, як працює система, а в тому, що абітурієнти самі ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ від бюджету.
Коментувати
Ярослав
От брехуха брешная Ліля. Хай готує перехідн, книги, як обіцяла. По ним прокуратура працювати буде
Іван
Жах! Не поступити зараз у вуз,це значить не знає випускниця всіх букв і цифр.Зно таке легке,що не знаю як це треба було вчитись,щоб не поступити! Мабуть малювати 12 балів направо і наліво
Ярослав
Для Іван: та ні) не бали. Зарплату треба малювати для МОН))))
Коментувати
Олег
Нісенітниця. Цим всім має зайнятись прокуратура. Це -брехня.Цей широкий конкурс не зрозуміло для кого.Бюджетні місця скоротили,а діти з низькими балами вступили на бюджет. В цьому році МОН такого натворили з вступом. Хай розбирається прокуратура
Тарас
Для Олег: Діти з низькими балами вступили на бюджет на ті спеціальності, куди не хотіли вступати абітурієнти з вищими балами. Це якраз мета широкого конкурсу: на бюджет вступають ті, в кого найкращі бали, які хочуть навчатися на цій спеціальності. Бюджетні місця ніхто не скорочував. Держава була готова фінансувати заявлену кількість місць на кожну спеціальність. Просто деякі абітурієнти САМІ відмовились від цього місця й вступили на контракт. Їх ніхто до цього не примушував, так само, як не примушував до того, щоб подавати заяву в той вуз, де вони не хочуть навчатися навіть на бюджеті.
Ярослав
Тарас. Діти з квотами. Я не буду вам казати якими, займали перші місця незалежно від балів ЗНО. Над вами ставлять експерименти. А Ви як дебіли їх хаваєте.
Тарас
Для Ярослав: Квоти - це до 10% бюджетних місць. Діти з квотами вступають позачергово. Тому вони й займали перші місця незалежно від балів. Але понад 90% тих місць, що залишилися за широким конкурсом розподіляються набагато справедливіше, ніж було б без нього.
Коментувати
Ірина
Полный бред, сколько пропало бюджетных мест, а как рассчитывается проходной балл на каждую специальность так и не понять. Но наверное это кому то выгодно. Скорее всего стране не нужны квалифицированные специалисты.
Тарас
Для Ірина: прохідний бал - це бал останнього абітурієнта за широким конкурсом, який пройшов у суперобсяг бюджетних місць на конкретну спеціальність. Бюджетні місця пропали через те, що частина абітурієнтів самі ВІДМОВИЛИСЬ від цих місць, які їм пропонували відповідно до пріоритетів, які вони самі розставляли. До речі не всі ці місця пропали, бо на частину з них будуть переведені пільговики. Звичайно було б краще, щоб всі місця було розподілені. Але для цього просто потрібно, щоб абітурієнти ДУМАЛИ перед тим, як розставляти пріоритети заяв і не претендували на бюджет там, де не хочуть вчитися.
Ярослав
Для Тараса. Почитайте на скільки скорочено бюджетних місць в цьому році, Дорогий Тарас
Тарас
Для Ярослав: Ще раз. Що означає скорочено бюджетних місць? Загалом суперобсяг всіх спеціальностей в цьому році був більший, ніж в минулому. Ці місця могли б бути профінансовані. Їх ніхто не скорочував. Просто абітурієнти, які вступили на ці місця САМІ відмовилися отримувати бюджетне місце. Було б звичайно краще, якщо б вони туди не вступали і це місце отримав хтось інший. Але ця проблема виникла через те, що багато абітурієнтів не змогла правильно розставити пріоритети: для чого було подавати заяву в той вуз, в якому потім все одно відмовляєшся від бюджетного місця? Якщо б всі абітурієнти вступали туди, куди готові були йти на бюджет, то всі місця були б зайняті.
Коментувати
Люба
Як розподіляють державні місця після відмови самої дитини,чи мають право скористатися інші діти, як ця система діє і чи це у всіх вузах.
Тарас
Для Люба: Для Люба: бюджетне місце буде віддано пільговикам (окремим категоріям лише у випадку, якщо їх прохідний бал нижчий від прохідного не більш ніж на 15 балів). На деяких спеціальностях (тих, що мають особливу підтримку держави) на бюджет буде переведено тих, хто вступив на контракт і їх бал нижчий від прохідного не більше, ніж на 15 балів. Якщо після цього ще залишаються місця, то вони будуть повернені державі. Тобто, якщо Ви не належите до пільгової категорії то (за винятком спеціальностей з особливою підтримкою) Ви не маєте шансу отримати бюджетне місце.
Коментувати
Світлана
Хто може відповісти, скільки коштів витрачає держава на одного бюджетника? При повторному всупі на бюджет нараховують великі кошти.Можливо хтось ще вступав,і яку суму вам нарахували?
989
Для Світлана: подивіться на сайті МОН паспорт бюджетної програми за програмою підготовки кадрів вищими закладами ІІІ-ІУ рівнів акредитації. там має бути показник ефективності: середня вартість підготовки студентів. дивіться за загальним фондом. Це буде приблизна річна вартість. Точніше слід взнавати у конкретному виші. Оскільки ватрість в різних закладах різна і залежить від багатьох чинників. наприклад найбільша буде на мистецьких спеціальностях (заклади МКУ), оскільки навчання музикантів та співаків є індивідуальним, а не груповим. В технічних вишах задіяна значна матеріально-технічна база та витратні матеріали.
прав
Вартість навчання у закладах 3-4 рівня акредитації однакова для всіх закладів, підпорядкованих МОН, крім КНУ ім. ТШ, який має окремий рядок у бюджетній програмі. Вартість навчання у закладах МОЗ трішечки нижча, різниця незначна. Але сам Порядок виписаний таким чином, що складається враження, ніби авторство сього шедевру юридичної думки належить шулерам з одеського привозу, а не юристам. Аналогічного рівня трактувальники, виконавці та порадники на гарячій лінії. В результаті одному й тому ж студенту навчання протягом двох семестрів обходиться на 10000 грн дорожче, ніж обійшлося б навчання протягом 3-х семестрів.
Коментувати
Люба
Місце не повинно згорати воно автоматично переходить інші дитині з низьким балом.
Наталія
Будьте ви прокляті з вашим широким конкурсом,моя дитина не пройшла на бюджет,хоч місця державного замовлення згоряють,а в нас в сім"ї четверо дітей,не маємо права на пільгове зарахування,контракт платити нічим,щоб ви так жили.
Андрій
Для Наталія: То треба було краще готуватись або вибирати спеціальності з меншим прохідним балом, система працює і набагато краще, ніж корумповані вступні іспити при унівеситеті
Світлана
Для Наталія: Абсолютно нічого страшного не сталося. Рік дитина попрацює. Краще підготуйється до ЗНО, безкоштовно перестасть його наступного року і обов’язково поступить,якщо серйозно поставиться до цього і буде дуже прагнути вступити на бюджет. Широкий конкурс - це дуже дієва можливість поступити до кращого ВУЗу на бюджет будь-якій дитині, якщо у неї є занання і бажання.
989
Для Наталія: ще можна вступити до ПТУ та освоїти якусь професію. А тоді вирішувати. Може за цієї професією і до вишу вступати. Навіть на зварювальника можна в університеті вчитись, але вже маючи певні практичні навички, яких навчають в училищі.
Коментувати