В Україні фіксують хабарництво у вишах, - експерт

За 8 мiсяцiв зафiксовано 381 порушення у ВНЗ, з яких кожне треттє є хабарництвом

В Україні фіксують хабарництво у вишах, - експерт

За 8 мiсяцiв в Українi зафiксовано 381 порушення у вищих навчальних закладах, з яких кожне треттє є хабарництвом або здирництвом. Про це під час презентації результатів 8-місячного моніторингу порушень в українських вишах повідомив виконавчий директор Аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний.

За словами експерта, порушення фіксувались ресурсом profrights.org. Понад 100 порушеннь стосуються хабарiв на сесії та при поселенні у гуртожитки, порушень договору з контрактниками, невчасного видання стипендій, розбазарювання майна, примусової праці, надання незаконних платних послуг тощо.

"Насправді їх ще більше – понад 500, але докази надають не охоче, а без них ми не можемо опублікувати повідомлення", – зазначив Єгор Стадний.

Виконавчий директор CEDOS також наголосив, що абiтурiєнти мають бути особливо уважними, адже більшість порушень залишаються нерозкритими, а факти, що просочилися – рідкість та свідчення того, що ситуація у навчальному закладі може бути дуже невтішною. Аби не розчаруватися у своєму виші, потрібно прискіпливо ставитись до порушень та триматись осторонь ВНЗ, які ними сповнені.

“На Profrights.org осмілюються звернутись лише одиниці з вираженим відчуттям справедливості і нетерпимості до корупції, більшість же – сама її ініціює та приймає. 381 порушення – лише верхівка айсбергу. Щоб “оголити” решту необхідно більше часу та самостійної роботи суспільства з побудови абсолютної нетолерантності до порушень, коли досягати будь-чого через хабар стає немодним та принизливим”, – підсумував Стадний.

Вишi антилiдери згiдно з зареєстрованими порушеннями на Profrights.org:

МАУП, Національний Авіаційний Університет, Національний медичний університет, філії київських вишів: Житомирський торговельно-економічний коледж, Кам'янець-Подільський коледж харчової промисловості НУХТ, Львівський державний інститут економіки і туризму, Львівська комерційна академія, Львівський національний аграрний університет, Національний університет "Одеська юридична академія", Одеська національна академія харчових технологій, Одеський національний медичний університет, Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова, Миколаївський національний університет ім. Сухомлинського, Херсонський державний університет, Національний технічний університет "Харківський полiтехнiчний інститут», Ужгородський національний університет, Мукачівський державний університет, Уманський національний університет садівництва (випадки хабарництва зафіксовані на відео).

Сайт моніторингу порушень

Освіта.ua
11.07.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів