Пікетування МОН це спротив реформам в освіті, - Лікарчук

Директор УЦОЯО вважає, що керівники ВНЗ I-II рівнів акредитації не зацікавленні у реформуванні освіти

Пікетування МОН це спротив реформам в освіті, - Лікарчук

Директор Українського центру оцінювання якості освіти жорстко розкритикував пікетування Міністерства освіти і науки невдоволеними студентами, які виступили проти реформування системи вступу до вищих навчальних закладів, зокрема, тих абітурієнтів, які володіють дипломами молодшого спеціаліста.

Як відомо, Міністерство освіти змусили піти на поступки, внаслідок чого випускникам ВНЗ І-ІІ акредитації збережено можливість вступу до університетів за скороченими програмами підготовки та не пред’являючи результатів зовнішнього незалежного оцінювання.

"Сьогоднішній пікет студентів ВНЗ І-ІІ акредитації під МОН, на моє глибоке переконання, є не чим іншим, як добре організованим спротивом можливим реформам у системі освіти", - зазначає Ігор Лікарчук у своєму Facebook.

"Переконаний, що його головними організаторами є керівники та викладачі цих вищих навчальних закладів, бо саме вони і ніхто інший мали б роз'яснити своїм вихованцям сутність очікуваної реформи вищої освіти, переконати їх у тому, що пропоновані зміни в інтересах кожного і всіх", - наголосив директор УЦОЯО.

За його словами, викладачі та керівники цих навчальних закладів не зацікавленні у реформуванні освіти.

"Очевидно, зміни не в інтересах самих викладачів та керівників таких, з дозволу сказати, ВНЗ. Адже саме ці заклади після прийняття закону "Про вищу освіту" стають перед складним але необхідним вибором: або підтвердити те, що вони насправді є вищим закладом освіти, або ж розпочати працювати за програмами професійної підготовки майбутніх фахівців. А для того, щоб стати справжнім ВНЗ, доведеться і над дисертаціями попрацювати, і наукою розпочати займатися, і пройти нові процедури ліцензування та атестації", - підкреслює Лікарчук.

"То хто ж захоче докладати титанічних зусиль, коли зараз так добре жити на цьому світі: студентів набрати не проблема, бо варто лише зазначити, що вступ без ЗНО і після закінчення на ІІ курс університету можна вступити без особливих проблем; оцінку якості підготовки ніхто не проводить (ЗНО їхні випускники для вступу до ВНЗ не складають), дипломи можна видавати без особливих обмежень, особливо заочникам та екстернатникам... І гроші капають: як від контрактників, так і від держави. А тут пропонують реформи. Не дочекаєтеся. Думаю, що цей пікет - лише перша ластівка. Будуть іще", - наголошує директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

Освіта.ua
15.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!