МОН домовилося з протестуючими студентами

Студентам та Міносвіти вдалося знайти спільне рішення щодо вступу до ВНЗ випускників коледжів

МОН домовилося з протестуючими студентами

15 жовтня під Міністерством освіти і науки відбулась акція протесту студентів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації, які були незгодні з окремими положеннями проекту Умов прийому до ВНЗ на 2015 рік.

За інформацією Міністерства освіти після перемовин з представниками студентства було досягнуто розуміння щодо проблемних питань вступної кампанії.

Зокрема, Міносвіти підтвердило узгодження позицій сторін, згідно з якими абітурієнти, які вступатимуть на основі диплома молодшого спеціаліста, матимуть право складати вступні іспити та навчатимуться у ВНЗ III-IV рівня акредитації за скороченими програмами підготовки.

Також було обговорено питання скасування норми про подання медичної довідки при вступі до ВНЗ. У МОН повідомляють про розуміння занепокоєння студентів та вважають, що обов’язковий медичний огляд на початку навчального року має бути не формального характеру, а оцінювати реальний стан здоров’я студентів. У такому випадку відпадає потреба подання медичних довідок при вступі.

У переліку вимог студентів також було сказано про необхідність збереження пільг при вступі до ВНЗ для дітей-сиріт. У МОН повідомили, що законом "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" передбачено, що діти-сироти звільняються від оплати за навчання в усіх державних і комунальних навчальних закладах. Ця норма закону залишається чинною, а отже діти-сироти не будуть сплачувати кошти за навчання.

Незважаючи на те, що протестувальники вимагали продовжити чинність сертифікату ЗНО не менше ніж 2 роки, Міністерству освіти вдалося відстояти норму Умов прийому до ВНЗ, згідно з якою сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання вважатиметься дійсним у лише рік його отримання.

Освіта.ua
15.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!