Абітурієнти з Донбасу зможуть вступити до ВНЗ, - міністр

Участь випускників донецьких та луганських шкіл у другій сесії ЗНО надає рівні можливості щодо вступу

Абітурієнти з Донбасу зможуть вступити до ВНЗ, - міністр

"Випускники Донецької та Луганської областей матимуть усі можливості для вступу до ВНЗ України", - на цьому наголосив міністр освіти і науки Сергій Квіт під час відеоконференції з випускниками загальноосвітніх навчальних закладів Луганської та Донецької областей, що відбулась 29 травня 2014 року.

Сергій Квіт підкреслив, що всі випускники України зможуть пройти зовнішнє незалежне оцінювання і подати документи до вищих навчальних закладів.

Міністр освіти і науки нагадав, що перша сесія ЗНО розпочнеться вже 3 червня. Друга сесія проходитиме з 1 до 15 липня.

Він зазначив, що додаткова сесія ЗНО проводиться щороку, для тих випускників, у яких з поважних причин не було можливості скласти тести у першу сесію. Саме тому, цього року випускникам шкіл Донецької і Луганської областей, враховуючи соціально-політичну ситуацію у регіоні, було запропоновано складати ЗНО у другу сесію.

Як зазначив міністр, участь випускників донецьких та луганських загальноосвітніх навчальних закладів у другій сесії надає їм такі ж рівні можливості щодо вступу в будь-який ВНЗ України та право навчання за бюджетний кошт.

За його словами, представники силових структур та установ країни, вивчивши ситуацію на Сході, дійшли висновку та рекомендували МОН перенести терміни зовнішнього незалежного оцінювання для випускників луганських та донецьких шкіл у зв’язку з виникненням загрози безпеці та здоров’ю учнів і педагогів, а також прозорості процедури.

У свою чергу, директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, нагадав, що кожен випускник Луганська або Донецька має можливість вибору складання ЗНО у регіоні, де він мешкає, або в іншій області України. Для цього необхідно перереєструватися на персональній сторінці УЦОЯО. Після складання зовнішнього незалежного оцінювання не потрібно чекати сертифікат поштою, а досить зайти на персональну сторінку вступника на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, дізнатися результат ЗНО та відправити його електронною поштою до вищих навчальних закладів, які обрав абітурієнт.

Відповідаючи на запитання аудиторії з Донецької та Луганської областей, міністр освіти і науки запевнив, що, у разі потреби, для абітурієнтів із цих областей вищими навчальними закладами надаватиметься гуртожитки на час вступної кампанії, відповідний наказ буде підготовлений найближчим часом.


29.05.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів