Вступники не знають дані про держзамовлення

Абітурієнти та спостерігачі наголошують на відсутності даних на сайтах та стендах вишів

Вступники не знають дані про держзамовлення

Про це йдеться у релізі Громадянської мережі ОПОРА, що присвячений першим результатам громадського спостереження за перебігом вступної кампанії у 2013 році.

"Попри те, що вузи отримали інформацію про держзамовлення, спостерігачі Громадянської мережі "Опора", а також абітурієнти наголошують на відсутності даних на офіційних сайтах та стендах приймальних комісій окремих ВНЗ", - зазначають представники мережі.

Також, за висновками фахівців громадянської мережі, проблемою є і те, що немає затвердженого порядку оприлюднення важливої інформації для абітурієнтів на сайтах вишів, а тому іноді доводиться докладати зусилля, щоб отримати потрібні дані.

"Цьогоріч кожний ВНЗ подавав інформацію про план держзамовлення до ЄДЕБПО, яка автоматично відображається в ІС "Конкурс". За повідомленнями абітурієнтів, в окремих ВНЗ, квоти державного замовлення змінюються, хоча офіційного повідомлення на сайті чи стендах приймальної комісії немає», - наголошують спостерігачі.

В "ОПОРІ" нагадали про ситуацію із оприлюдненням прогнозованих квот держзамовлення замість затверджених у Дніпропетровському національному університеті ім. Гончара, що дезорієнтувало абітурієнтів, які орієнтувалися на неофіційні дані.

Також спостерігачі зазначають, що зміни відбулися й у розподілі державного замовлення в Національному університеті "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого" на напрямі підготовки "правознавство".

"Зміна квот державного замовлення можлива і під час проведення трьох етапів зарахування на навчання. Окремі ВНЗ, побоюючись невиконання плану набору студентів-першокурсників звертаються у Міністерство з проханням зменшити показники, інші навпаки – апелюючи до величезних конкурсів на одне державне місце, очікують на збільшення місць держзамовлення. У разі затвердження Міністерством таких змін, інформація має бути доведена до відома абітурієнтів невідкладно, адже у кожному випадку вирішується питання вступу особи до вищого навчального закладу", - наголошують в ОПОРІ.

За висновками спостерігачів, не всі абітурієнти поінформовані про те, що на місця державного замовлення окрім позаконкурсних категорій претендують ще й вступники, які мають цільове направлення.

"Останні отримують квоту з числа місць державного замовлення, яка може сягати від 25% (медичні та інші ВНЗ) до 75% (аграрні ВНЗ). Попри те, що приймальні комісії зобов’язані забезпечити конкурс серед цільовиків 1,5 особи на місце, на деякі напрями підготовки разом з пільговиками, які користуються правом на позаконкурсний вступ, ця група може займати більше половини місць державного замовлення. Крім того проблемою є і те, що не всі навчальні заклади оприлюднили доведену з міністерств інформацію про квоти для вступників з цільовими направленнями на своїх офіційних сайтах", - зазначають в громадянській мережі.

"Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА позитивно оцінюють появу в Інформаційній системі "Конкурс" спеціальної відмітки для абітурієнтів, які вступають на основі цільових направлень. Хоча, за повідомленнями вступників такі дані відображаються не на всіх напрямах підготовки і не у всіх ВНЗ. Тому для частини абітурієнтів буде несподіванкою, оприлюднений 1 серпня список рекомендованих до зарахування", - наголошується у висновках ОПОРИ за результатами громадського спостереження у період подання вступниками документів про вступ до вищих навчальних закладів України.

З висновками спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА можна ознайомитися на сайті організації: "Вступна кампанія-2013: перші результати громадського спостереження".

Освіта.ua
01.08.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!