Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів

Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя

Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів

Автор: Дмитро Ламза, директор спеціалізованої школи № 210, м. Київ.

Не можу мовчати, важко підбирати слова…

Цим дописом хочу звернутися до центральної влади!

Україна перебуває в кризовій ситуації щодо кількості вакансій на посади вчителя. У кожній освітній групі тільки й бачиш, що хтось шукає кандидатів. Кандидатів – це гучно сказано. Хоча б когось, хто може викладати той чи інший предмет.

Упродовж цього навчального року директори шкіл в «активному пошуку» вчителя, людини, яка буде працювати для дітей. Я особисто за літо провів велику кількість співбесід, але більша частина кандидатів зазнавала фіаско. І не тому, що я перебираю спеціалістами, а тому, що людина не зможе прожити на 5200 гривень. Наголошую, це зарплата молодого вчителя, який має «серце віддавати дітям».

Ситуація критична! Педагогічні університети ледве зібрали (заманили) студентів навчатися! Ніхто не хоче йти у освіту. Навіть ті, які вступили, до школи не прийдуть.

Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя. Обіцяні виплати молодим вчителям залишаються обіцянками. З кожним днем освіта втрачає своїх лідерів, а на заміну ніхто не приходить.

Уявіть, що буде, якщо всі «старожили» підуть на заслужений відпочинок….. Стає лячно від самої думки про це!

Панове! Ми можемо постійно критикувати педагогів, але ситуація з кожним днем загострюється і набирає шалених обертів. Прийде час, коли в школі не буде кому викладати.

Якщо ми разом будемо про це кричати і передавати один одному інформацію, ми зможемо донести її до посадовців.

Маю риторичне питання: як можна прожити на 5265 грн? Молодий педагог не має тих надбавок, які мають досвідчені вчителі. Як їм жити? Хто далі буде працювати?

Поширюйте дану інформацію, і давайте разом закриємо всі педагогічні вакансії в Україні.

Оригінал

Освіта.ua
21.09.2021

Популярні блоги
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
учитель
Ну, да! Для учителей возраста "предпенсионного+", наверное автор - "мальчик". Но разве это важно?! Вы внимательно вчитайтесь в то, о чём пишет автор. Действительно, скоро, очень скоро, в школах останутся работать только "старики", да и те не надолго... что будет с подрастающим поколением школьников?! кто их будет учить?!чему?! что будет с нами всеми?!со страной?!Что будет?! когда вот это поколение школьников, у которых вместо уроков- "замены", учителя - не педагоги, в кучу "свалены" физика, биология, география и т.д. и названы громко- ПРИРОДНИЧИЙ КУРС,а по факту дети ничего знать не будут ни по одному из этих предметов, детям промывают мозги "правами" и скромно умалчивают об обязанностях?! И какая разница, сколько лет директору,если ОН ПОДНИМАЕТ ПРАВИЛЬНЫЕ ВОПРОСЫ! Похоже у него на самом деле "сердце болит" из-за того,что творится в школах, в образовании и ... правда:"ЗА ДЕРЖАВУ ОБИДНО"!... ведь были самые образованные из 15, были кладезем научных кадров ,а теперь...
Ой!
Ой! Для Євгеній Тєплоухов: у нас законодателями становятся дети без опыта работы, а Вы о мальчике-директоре. У нас руководят учителями дети, не работавшие в школе, а Вы о мальчике-директоре. У нас министрами становятся люди без знаний о том, чем вообще занимается министерство, а Вы о мальчике-директоре. Директор и директор. Чей-то сын-внук.Равзе не для этого Союз развалили? Для передачи должностей по наследству...
Євгеній Тєплоухов
Авторе, а скільки ж тобі рочків, що ти вже директор?? Я тут одним оком дивився новий держстандарт для директорів освітніх закладів - оцей хлопчик і на вчителя не дуже тягне!)
Ой!
Для Євгеній Тєплоухов: у нас законодателями становятся дети без опыта работы, а Вы о мальчике-директоре. У нас руководят учителями дети, не работавшие в школе, а Вы о мальчике-директоре. У нас министрами становятся люди без знаний о том, чем вообще занимается министерство, а Вы о мальчике-директоре. Директор и директор. Чей-то сын-внук.Равзе не для этого Союз развалили? Для передачи должностей по наследству...
989
Для Ой!: чому Ви вирішили що він "мальчик"?30 років йому точно є
Ой!
Для 989: ну мне то далеко не 30. Поэтому и мальчик. А так. Вполне зрелый человек. Министром способен быть.
Коментувати
Милый мальчик,
"донести до посадовців" можна. Результата не будет. Выход один - самому становится министром. И лишь тогда что-то делать. Но помнить. Квит пробовал. НЕ вышло. Наехали на него конкретно. Все, кому не лень. Мужик он умный. Оно ему надо?
Володимир
КМ зайнятий підвищенням своєї значимості.
Имя
А Вы спрашивали ли у детей, нравится им как преподают в школах?Учителя? И с радостью ли идут в школу, в обычную, не частную. Почему так? Почему разница такая. Просто подумать. П.С не только о финансовой ставке, а о человеческих моментах. К детям с любвью и уважением, и дружбой, это прежде всего. А в наших школах, чаще всего как? Потом и любовь к школе, занятиям появится. В наших обычных школах,часто не успеешь зайти, уже орут, начина от технички, заканчивая директором, и одно "Я" на уме.
Олексій
Для Имя: та це точно, так оре директриса, що диву даєшся, як людина може бути такою злою, постійно всім недовольною, хамкою, робити вид, що працює в поті ліца.. кошмар якийсь і головне всі це знають і бачать і ніхто нічого зробити не може.
Дмитро
Для Имя і Для Олексій. Ось на це, я хочу і звернути увагу. Про це часто пишу тут, а вчителя, дирекція, а буває й батьки накидаються, і пишуть, що така поведінка допустима.
Коментувати
279
Закінчила педуніверситет. Потім отримала другу вищу освіту. В школі працювала лише 1 семестр, поки навчалась. Зараз займаюся репетиторством поза основною роботою. Чому не працюю в школі? Бо тільки аренда квартири обходиться в 5200. Бо я покладаюсь сама на себе і хочу чогось досягнути. Щодо ситуації в цілому, можу сказати, що на будь-якій роботі є свої плюси і мінуси. Але якщо на зп не можливо вижити, то звідки у вчителя візьметься мотивація працювати в школі... Робота з дітьми мені приносить неймовірне задоволення, але дозволити собі таке задоволення я не можу. Тому люди, які пишуть навіщо вчителям платити більше.... Мабуть самі горять бажанням працювати за 5000 в школі або вчити своїх дітей вдома самостійно.
Дмитро
Я готовий викладати, хоч не маю педагогічної освіти і я ще студент, але за декількох умов, одна з яких - буде надана можливість нестандартно проводити заняття і ніхто цьому не перешкоджатиме. ​У Німеччині була ця проблема й вони приймали студентів на роботу ще з початкових курсів. Вільний час Понеділок: 08:00-11:20; раз на 2/3 тижні може бути 08:00-14:00 Вівторок: 08:00-10:20 Середа: 08:00-09:10 Четвер: 08:00-10:20; 14:20-15:40. У п’ятницю змінний графік у мене. (Може бути графік, як і в будь-який попередній день) м. Тернопіль. Можу викладати історію; літературу, українську мову, математику та деякі факультативи психологічного, педагогічного або соціального (соціально-економічного; соціально-правового і т.п.) спрямування. Вік учнів, з якими готовий працювати: від 5 класу. Це ще не всі умови. Щодо зарплати, то поки що не вибагливий.
Xayc
Для Дмитро: Как насчёт Сексуального воспитания, когда немцев в 6-7 классе учат правильно дро*чить себе и партнёру противоположного пола, а также азам контрацепции?
О да!
У школі вчитель не висуває вимоги, вимоги висуваються до вчителя. Наївний молодняк...
Местный
Для Дмитро: вам в учебное заведение лучше и не подходить. Когда столкнётесь с реальность - вас там нагнут, изнасилуют и в этой позе оставят, чтобы другие видели.
Коментувати
Лариса
Я- учитель математики з 33- piчним стажем. Скоро звiльняюсь, коли депутати проголосують за обов’язкову вакцинацiю. Не могу вакцiнуватися за станом здоров’я , довiдку не дають. Але не скiльки я стурбована, скiльки адiнiстрацiя. Просто маю пенсiю за вислугою рокiв, не пропаду. А вчителiв нема, особливо нас, математикiв.
Цинік
Для Лариса: раз довідку не дають, значить протипоказань немає. Обиріть короновак. Вона виготовлена за старим принципом.
Лариса
Дякую за пораду, але я не обираю ніяку вакцину. Я - алергік і підписувати згоду на вакцинацію не можу собі дозволити. Життя важливіше, аніж робота
Коментувати
Директор
ОГо, он уже директор. А еще совсем недавно в статусе студента тут всякую ерунду писал. Ламза - директор - это и есть символ сегодняшней школы. По сути вопроса - гос-во приглашает в школы тех, кто сумеет самостоятельно сделать себе "надбавку". И что удивительно, что много родителей это воспринимают нормально.
Vizavi
У нас яку проблему не візьми-25 думок і усі різні.Ми далі дуже покладаємося на центральну владу,хоча школи у нас під носом і їх проблеми на 80% можна вирішувати на місцевому рівні.У тому числі і матер.зацікавленість вчителів. Ми бачимо скалку у чужому оці, а поліна не бачимо у своєму. Може вже настав час вирішувати свої домашні проблеми самим,силою Законів і громади? Ну скільки можна чекати чарівника,що прийде у наше поселення і наведе у нас лад?
Лариса
хто не хочете працювати в школі тоді попробуйте свої можливості - НАЗЯВО оголошує донабір експертів-науковців https://osvita.ua/vnz/84445/
Natalie
П педагогові з 35 річним педстажем 6,600 грн забагато? То ми пенсію ж заробимо ! І гордо підемо на підпобітки щоб не вмерти?
Вiра
Наш мiнiстр сказав, до в краiнi понад 30тисяч зайвих учителiв. Безнадiйно закликати його зглянутись над нещасною школою
Сашко
Цікаво, а раніше, ще до 90-х років, теж вчителі так жалілися на проблеми: в школі, на зарплату, на дітей та батьків, на все, що касається навчання та виховання дітей.
Юлія
Шановні читачі, мені здається, що не всі розуміють глибину проблеми. Освіти в Україні немає вже давно як і науки. Залишилися одиниці, які вміють навчати, мислити, аналізувати. Влада в руках неосвідчених істот, які не мають уявлення що таке ОСВІТА. А звідси і проблеми з медициною, правом і з іншими ланками суспільства. І до чого тут Європа.а найкращі фахівці у них з України. Гарні фахівці в школі живуть і не плачуть, а молодь не має бажання напрягатися. Так, мотивація їм потрібна, для цього існує безліч програм і грантів, але участь у них молоді спеціалісти не приймають. За що платити коли якість навчання 0?
:)
Для Юлія: Ви точно писали це на тверезу голову: "а найкращі фахівці у них з України" :) :) Чи Ви Європу тільки на мапі бачили? А те, що Ви суперечите в своєму пості сама ж собі в око не впадає? Вчитайтесь. Освіти і науки в Україні немає, але фахівці з України найкращі в Європі. Аж жалко стає тих вбогих європейців :):) Чи Ви з тих, хто переконаний, що і Ісуус від українців пішов?
Коментувати
Ірина
Повністю підтримую. Ситуація критична. А якщо ще до чогось примушувати людей, які мають виховувати вільних, креативних громадян, які будуватимуть країну, то ми втратимо найкращих. Хотілося б, щоб влада нас почула.
Марина
Необходимо вернуть прежде всего уважение учительской профессии. Учитель не должен быть обслугой, т.е. представлять образовательные услуги как записано в одном из нормативных документов. Кого может научить человек, которого не уважают ни родители, ни министерство, ни правительство. Сколько унижение претерпевает современный учитель начиная с зарплат и заканчивая принудительной вакцинацией.ё
Нерогуль
Для Марина: Забыли, что унижение начинается с того, что не только преподавать, но уже и общаться на перемене учителей обязывают на рогульской мове вместо родного русского языка.
Віктор
Для Нерогуль: кацапа учи українську мову ( державну), а якщо не подобається, то вали в рашку. Або до німців і там качай свої права, але спочатку ознайомся з своїми обов’язками.
спец
Для Нерогуль: да і про мальчика, распятого надо напомніть. Вали звідси
Коментувати
Настя
Школа прежде всего для детей, и следовательно педагогам слушать деток и прислушиваться к ним и к родителям так же нужно. Только в диалоги можно прийти к результату. А очень часто в школах преподаватели с предельным степенем важности, дресеруют,а не обучают деток. Потом и получается, то что получается. Сами преподаватели воспитывают эту агрессию, зачем? Так очень часто, но слпва Богу есть исключения, и не в ЗП дело, преподаватель, школа, детский сад, как и медицицина это призвание души, а не про ЗП.
Местный
Для Настя: пойдите проспитесь.
На дворі капіталізм
Мені дітей кормити ПРИЗВАНИЕМ, чи мої діти повітрям повинні харчуватись. Мозок для того щоб ним думати, а не повторювати слова айфонщіка, який приграбастав 80 млрд доларів. Чи ви готові для вчителів щось робити безплатно?
Анастасия
Призвание -это прекрасно. Сама пришла в эту профессию по призванию, из любви к детям. Но как же обидно и неприятно, когда к учителям постоянно повышают требования -все от министерства до родителей, но обеспечить достойные условия труда не в состоянии. Цены бесконечно ползут вверх, а зарплаты педагогов, если и увеличиваются, то на копейки. У меня есть и стаж работы, и хорошая нагрузка, и категория. Но сказать, что у меня достойная оплата труда -не могу. В современных условиях, где нужно платить за каждый шаг, даже 9.5 тыс. грн.-не деньги, не говоря уже о коллегах, которые только после университета, у которых даже этих денег нет. Вот и утешаемся мы, педагоги детской любовью, считая копейки от зарплаты до зарплаты.
Коментувати
Людмила
У нас на этой неделе уволилась молодая учительница со словами: "Моя мама сказала: Доченька, мы еще не последний кусок хлеба доедаем, чтобы ты в школе работала" Отношение общества к школе налицо.
Галина
Для Людмила: а коли її донька вступала до пед.універу, вона так не казала?
Маргарита
Для Галина: Мабуть, що не казала, бо це було років 4-5 тому, тоді ще не було дистанційної і коронавірусу, який незворотньо пошкодив мозок яжемамок типу вас і які стали ще більшими ідіотками, ніж були до цього. А кожна любляча мама не хоче, щоб її дитина працювала з неадекватними істотами-яжемамками і такими ж їхніми дітьми. Я доступно вам пояснила, чи ваш пошкоджений мозок не в змозі зрозуміти елементарні речі??
Коментувати