О. Панич: концепція програми розбудови мережі гуртожитків

Щоб затвердити декларативний документ, який потенційно може вести до витрат держбюджету, потрібен рік

О. Панич: концепція програми розбудови мережі гуртожитків

Автор: Олена Панич, незалежний експерт із питань освіти й освітньої політики.

Ще один невеликий штрих до розуміння того, як працює наша державна система.

Нещодавно уряд схвалив Концепцію Державної цільової соціальної програми відновлення і розбудови мережі гуртожитків для студентів закладів вищої освіти.

Перший драфт цієї концепції був розроблений мною ще рік тому, і тоді ж пройшов громадське обговорення. Щоб затвердити в принципі пустопорожній доволі декларативний документ, але який потенційно може вести до витрат державного бюджету, потрібен рік!

Про те, наскільки вихолощується текст нормативного акту за цей період, можна отримати уявлення, порівнявши текст для громадського обговорення з кінцевою редакцією Концепції.

Мало хто з людей без відповідного досвіду може собі уявити кількість нервів, які потрібно витратити рядовому державному службовцю на те, щоб такий акт зрештою був схвалений.

Практично завжди під час його погодження виникає безліч людей, які вважають за необхідне висловлювати свої погляди, наполягати на якихось своїх правках до документу, по суті, змінюючи його до невпізнаваності. Іноді це просто виглядає як стьоб.

Пригадую, як на початку цього процесу, коли ми вперше розіслали проект Концепції на погодження в інші міністерства, з Міністерства економіки мені зателефонувала експертка, яка відпрацьовувала цей документ. Вона наполягала на тому, що такий документ взагалі не повинен існувати, тому що має затверджуватися вже сама програма, а не її концепція. Це виглядало взагалі дивно, тому що за законом «Про державні цільові програми» Концепція є обов'язковою.

У нас тоді з нею відбулася цікава розмова (передаю по пам’яті, тому можуть бути неточності). Я їй сказала, що програму нам не затвердять, якщо не буде концепції, тому що така процедура. Вона сказала, що програма була б логічніше і красивіше, але грошей все одно не дадуть, бо є постанова уряду, яка забороняє приймати державні цільові програми через економію бюджетних коштів.

Тоді я сказала, що ця програма розробляється на виконання указу президента, і тому в нас є чіткий намір її розробити і довести до кінця. Вона відповіла, що в нас не президентська, а парламентська республіка.. У відповідь на це я подумала, що МОН про це нічого не знає...

Оригінал

Освіта.ua
31.08.2021

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександра
Пані Панич видала черговий пустий опус. Нічого не зрозуміла із статті.Не треба нам ваших концепцій , буде бюджет і ми самі все відремонтуємо в гуртожитках без хитрозроблених соросогрантожерів. Як порадять, то все на гірше!!
xyz
Для Олександра: Не чо на зеркало пенять. Якщо не зрозуміла, значить тупа! Хоча путоноїди всі такі.
Xayc
Для xyz: А вы бандеровский сер-ун или болезненный обиженный шизоид, которого якобы преследует лично Путин? Только не говорите, что по скудоумию кольнулись от ковида и смешали с алкоголем и зе-зе. Ну ничего, это смертельно, но скоро похороним.
Коментувати