Зарплата освітян знову є меншою за середню в економіці

Показник заробітної плати освітян є меншим за середній рівень зарплат в економіці на 17%

Зарплата освітян знову є меншою за середню в економіці

Показник заробітної плати штатних працівників в освітній сфері є меншим за середній рівень заробітних плат в економіці на 17%.

Про це йдеться у повідомленні Державної служби статистики щодо рівня заробітних плат працівників у липні 2021 року.

Зокрема, середня заробітна плата в освітній сфері у липні цього року склала 11 895 грн, що складає 82,9% середнього рівня по економіці.

За даними Держстату, середня зарплата в економіці складала 14 345 грн.

Водночас у порівнянні з липнем минулого року заробітна плата освітян є вищою на 27,5%.

Середня заробітна плата освітян у липні майже вдвічі перевищила мінімальну заробітну плату. 

Варто зазначити, що у червні цього року заробітна плата штатних працівників в освітній сфері в червні 2021 року склала 14 158 грн і у відсотковому відношенні майже зрівнялася з середньою в економіці – 98,9%.

Найбільший показник заробітних плат зафіксований у столиці, Донецькій, Київський, Запорізькій, Миколаївській та Дніпропетровській областях. Найменший – у Чернівецькій, Чернігівській, Херсонській, Кіровоградській та Волинській областях.

Освіта.ua
30.08.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Якось так
Міністр освіти Сергій Шкарлет стверджує, що Україна за зарплатами вчителів не пасе задніх, але портал "Слово і діло" вирішив перевірити це твердження Міністра. Повний текст читайте тут: "Скільки заробляють вчителі в Україні та Європі: порівняння" https://glavcom.ua/country/science/skilki-zaroblyayut-vchiteli-v-ukrajini-ta-jevropi-porivnyannya-779369.html
Ordo Xenos
Дивні люди. Зарплата вчителя менше мінімальної (дивно, але факт). Молодой учитель отримує 5265 грн (грязними), а вищої категорії - близько семи. Низькі зарплати = відтік професіоналів. Відтік професіоналів = падіння якості освіти. Падіння якості освіти = дибіли, які навіть перевірити інформацію не можуть і вірять тій лапші, що влада їм на вуха віша. До речі, а де всі ті люди, що засирали форум "а за что учітілям платіть, ми жи детій учім!" Під цією новиною вони були б вишенькою на цьому торті абсурду.
Економіст
Для Ordo Xenos: менше мінімальної заробітної плати не може нараховуватись. Хіба працівник працює не на повну ставку.
Учитель
Для економіста: Як це не може? Ви тарифу сітку бачили? 11 розряд, що там?))
Економіст
Для Учитель: Повірте бачила! Я ще й заробітну плату планую! А Ви плутаєте поняття "посадовий оклад" та "заробітна плата"! Окрім посадового окладу вчитель отримує ще різні надбавки та доплати. І навіть якщо в нього немає геть ніяких надбавок, то в нього є доплата до мінімальної заробітної плати! Тому 6000 на ставку є обов’язково!
Коментувати
багач
Шо ви там курите, які 11тис?
Микола
Знову брехня. Думав до цьго виробиться імунітет, бачу, що - ні. Як не соромно таке писати?
Надія
А чому ніхто не враховує,що майже ніхто з вчитнлів не працює на ставку, а тягне 1,5-2 ставки, щоб якось більш менш зводити кінці х кінцями, що вчителі працюють 24/7, не мають часу ні на сім’ю ні на відпочинок.Інженер прийшов додому і займається сім’єю, ввдпочиває, а вчитель пише сценарії, конспекти, висить на телефоні по годині пояснюючи батькам прописні істини, шукає цікаві відео, ...А інженер дивиться фільми. Коаще б написали яка ставка у вчителя, в середньому 7000 грн, в залежності від категорії, набагото більше ніж мінімалка?
Роман
На такі повідомлення у мене є лише одна відповідь: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%80%D0%B5%D1%85%D0%BD%D1%8F,_%D0%BD%D0%B0%D1%85%D0%B0%D0%B1%D0%BD%D0%B0_%D0%B1%D1%80%D0%B5%D1%85%D0%BD%D1%8F_%D0%B9_%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0
Андрей
У учителей, значит, ср. зарплата превысила вдвое минимальную - около 12 тыс. грязными (9,5 тыс. после вычета налогов). Так это аж на 40% больше!!!, чем у меня - вед.инженера газ.хозяйства со стажем работы более 25 лет. Так что хорошо ещё живёте.
1223
Для Андрей: 12 тис.грязными??? Где это такая зарплата? Скажите мне, я туда пойду работать, а то за 26 часов - это 1,5 ставки + классное руководство, я только 8 получаю.
Вчимося хоча б гуглити
Для Андрія: Ведучій інженер, який не може зробити елементарного - скористатися пошуковиком? Таких "спеціалістів" сраними віниками треба гнати. Ну добре, за вас це зроблю. Перше ж посилання в гуглі ( а на другому можете переглянути всю тарифну сітку...): https://finance.bigmir.net/career/4957453-zarplata-uchitelya-v-ukraine-skolko-poluchayut-pedagogi З головного: молодой учитель – 5 265 грн; учитель I категории – 6 567 грн; учитель высшей категории – 7 тыс. грн. Вирахуйте податок і скажіть ще раз, що вчителі гарно живуть. Як можна так тупити, люди? Ви хоч іноді інформацію перевіряйте. Чи те що по телевізору - то істина?..
Андрей
Для 1223: В статье написано про 12 тыс. Не я же её писал.
Коментувати