А. Заможська: у космосі Тесла, а в нас — християнська етика

МОН пропонує людям, які ходять до церкви два рази на рік, викладати християнську етику

А. Заможська: у космосі Тесла, а в нас — християнська етика

Автор: Алла Заможська, співзасновниця ГО «Батьки Полтавщини».

Вечір перестав бути сумним. Аж сам директор департаменту загальної середньої освіти дав інтерв’ю. І тема така благодатна – про християнську етику. Мовляв, батьки усе не так зрозуміли, і ніхто їм не буде нав’язувати те християнство. На жаль, чи то міністр освіти подіяв на своїх підлеглих, чи таки християнство вже почало діяти, – але пан Юрій Кононенко збрехав і зманіпулював.

Відповідь на перше питання є абсолютною брехнею: 1. Чи передбачає програма Нової Української Школи курс «Основи християнської етики»?

Ні, не передбачає. Тому не зрозуміло, чому в суспільстві вирують такі запальні дискусії. Розгляньмо детально предмет дискусії.

В Україні є низка дисциплін духовно-морального спрямування. Частина з них є інваріантними — тобто обов’язковими, частина — варіативними або факультативними. Наприклад, курс «Етика» зараз є в інваріантній — тобто обов’язковій — частині освітньої програми. Викладається в 5–6 класах по одній годині на тиждень згідно з чинними стандартами від 2011 року.

А ось курс «Основи християнської етики» належить до факультативних предметів. Залежно від місця проживання релігійних меншин назва курсу може змінюватись. Наприклад, до анексії Криму в 2014 році в місцевих школах, де навчалась переважна більшість мусульман, за бажанням батьків викладався курс «Ісламська етика».

На сьогодні ЖОДНИМ документом в МОН не передбачено в освітніх програмах інваріантного курсу етики. Я це знаю з двох причин: на сайті МОН розміщено типові освітні програми, і моя донька ходить акурат до п’ятого класу, і жодної етики там нема. Я так розумію, пана Кононенка взяли в заручники і, погрожуючи розправою, змушують говорити відверту брехню.

Але і це ще не все, з інтерв’ю ми дізнаємося, що МОН таки планує ввести цей курс в обов’язкову програму. І ось тут уже іде маніпуляція.

МОН задумало змінити освітні програми і збільшити навчальне навантаження введенням нових курсів і виведенням фізичної культури за межі освітньої програми. І саме тут диявол сховався в деталях.

По-перше, МОН свідомо порушує новий Санітарний регламент, який так сильно піарить, а по-друге, збільшує час, проведений дітьми в школі, майже на цілу годину щодня.

Тобто в п’ятому класі буде по шість уроків щодня, а може, у деяких школах і по сім. Що не є припустимим – діти і так виснажені, а додатковий урок – це ще більше навантаження на дітей плюс збільшення ваги портфеля – бо додаються нові книги.

Пан Кононенко каже, що то нічого страшного, і ніхто не збирається змушувати батьків вводити саме християнську етику, і є великий вибір програм з простої етики.

Знову маніпуляція, бо перевіривши те, що хоче МОН всунути в поняття «Етики», ми побачили аж чотири книги, де б не фігурувало слово «Християнська» з двадцяти дев’яти.

Зараз свідомо маніпулюють думкою людей і кажуть, що пана Кононенка батьки ледве не на колінах вмовляють ввести курс « Християнської етики» як обов’язковий у школі. Причому мої колеги провели незалежне опитування на сайті «Батьки СОС», де 90 % батьків висловились категорично проти порушень Конституції України, яка говорить, що Україна – світська держава, і релігія відділена від держави.

Більш того, пан Юрій Кононенко, роблячи висновки, що якщо батьки усі напишуть заяви для проведення курсу «Християнської етики», то таким чином викладання «Християнської етики» в школах буде належним чином затверджено та відповідатиме вимогам 35 статті Конституції України, де написано: «Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа — від церкви». Серйозно ? Яке високе критичне мислення у директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН.

Особисто я як мати категорично проти збільшення граничного навантаження освітніх програм в школах шляхом введення непотрібних моїй дитині курсів, які невідомо хто і як буде читати. Бо курси будуть читати вчителі, яких змусять пройти додаткові курси, але які поняття не мають, що то таке — християнська етика.

Тобто МОН пропонує на сьогодні людям, які ходять до церкви два рази на рік (а то й один ) – на Великдень і Водохреща посвятити воду чи паски – викладати християнську етику.

Зате я бачу, що друк 29 книг та посібників принесе неабиякий зиск тим, хто пропихує цей курс у МОН. Тому пропоную: потрібно писати листи, знову і знову, щоб Міністерство освіти почало займатися тим, що саме зараз конче потрібно — наповненням методичними посібниками, лабораторіями, розхідними матеріалами класів біології, хімії та фізики. Закупівлею сучасного обладнання для уроків праці і фізичної культури. Щоб наші діти виходили здорові й освічені.

Так і свердлить у голові думка: а десь у космосі пливе Тесла… А ми вводимо у школі християнство.

Оригінал

Освіта.ua
05.02.2021

Популярні блоги
Н. Глюз: ми продовжуємо старі схеми і подвійні стандарти На ЗНО живе страшний вірус, що через маску і антисептик не вб'ється, а випускний гулятимуть без масок
О. Мірошниченко: поради вчителям від кіноактора Навіть примітивна камера збільшує всі емоції і розкриває великі й маленькі секрети
Ігор Лікарчук: ЗНО стає токсичним для освіти ЗНО повинно бути відокремлене від школи, задля збереження як ЗНО, так і нормальної школи
Д. Ламза: учитель має залишати негаразди за парканом школи Потрібно залишати негатив за порогом школи, а дітям нести і сіяти добре, розумне, вічне
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна Андреева
Привіт, друзі. Я просто хочу, щоб весь світ знав про цього чаклуна, якого я зустрів деякий час тому, я не можу сказати все, що він зробив для мене. чоловік залишив мене два роки тому з дітьми. Я займалася серфінгом в Інтернеті, коли зустріла свідчення цього чудового чоловіка в Інтернеті, вирішила спробувати, і мій чоловік повернувся, і знову ми раді, що я не можу написати все, що він мені допоміг, все, що я можу сказати, це спасибі ви дуже, я дуже рада, і він переконав мене, що він робить багато магії, в тому числі 1. Магія кохання 2. Магія сили 3. Магія успіху 4. Доля вагітності 5. Магія шлюбу 6. Магія добре оплачуваної роботи 7. Магія захисту 8. Магія виграшу судового процесу 9. Щастя та ін. Якщо вам потрібна допомога заклинача, докторе. alaba, зв’яжіться з ним за цією електронною адресою (dralaba3000@gmail.com) або додайте його до WhatsApp +2349071995123 і поговоріть з ним про свою проблему. Він хороша людина, і я завжди буду йому вдячний.
учитель
Дала собі слова не писати коментарі ... але ... все-таки напишу ... християнську, мусульманську, буддійську, юдейську ... і т д. етику в школі викладати НЕ ТРЕБА. ЦЕ питання віри, ЦЕ особиста справа СЕМ’Ї. АЛЕ ОСЬ курс "Етика", в якому дітям повинні доносити загальнолюдські норми етики і моралі, ПОВИНЕН БУТИ ОБОВ’ЯЗКОВИМ. Так, колись давно, в нашому дитинстві, це було нормою виховання в СІМ’Ї, зараз, на жаль цього дітям в родині не додають. Дитина приходить у школу (та що там - в САДОК!) Запрограмована на: ХОЧУ! НЕ ХОЧУ! ПОРУШУЄТЕ МОЇ ПРАВА! НЕ БУДУ! МОЄ! Я ЗАВЖДИ ПРАВИЙ! МЕНІ ВСЕ ПОВИННІ! Виправити це кодування дуже складно, для цього потрібен не один рік. Вводити цей курс треба з 1 класу і по 11 включно. Питання етики і моралі повинні бути найголовнішими в житті людини (в школі в тому числі). І вчителів готувати для цього предмета треба спеціально ... Ось ... можливо тоді все зміниться ... Тепер на рахунок зайвої години ... на мене так нехай краще в школі, ніж десь на вулиці, з сумнівними друзями .. .
Олена
Прочитавши статтю, робиш висновок: пожинаємо те, що посіяв ще дєдушка Лєнін сто років назад. А ще згадався афоризм з просторів нету:"Бог помер. Ніцше. Ніцше помер. Бог." Сумно, що наша країна неоязичницька/антихристиянська, судячи по тому, які ми маємо цінності, тому так бездуховно і живемо. Для автора і деяких коментаторів: поняття "Бог" - це не старенький дідусь, що сидить десь за хмарами, і розвиток людства, в т.ч. Маск зі своєю "Тесла", не протирічать існуванню Бога. Щодо введення етики. Її треба вводити ще з дитсадка і початкових класів, коли особистість тільки починає формуватися, і, звичайно, обов’язково для деяких педагогів і батьків. Тільки тоді може бути якийсь толк. Всім добра!)))
Ufkbyf
Для Олена:згодна
Коментувати
J
Цікаво для чого цей сайт, якщовін просто передруковує (із запізненням) із фейсбуку? Там цікавіше, оперативніше, дискусії емоційніші.
Олександр
Для J: аудиторія тут більша, а тому все ж такий передрук корисний
Коментувати
Сергій
Згоден з авторкою статті. Але мій погляд на проблему такий. Свого часу табачник затіяв "реформу", сколотив на свій смак для цього "стратегічну" дорадчу групу "Освіта". Коли він накивав п’ятами слідом за яником, його прапор далі понесла гріневич. Мені відомо, скільки довелося небайдужим діячам науки потім докласти зусиль, щоб повернути фізику в 10 й 11 класи. Зараз у всі структури поналазили шкідники, в т.ч. - в освіту, котрим до зарізу потрібен запоребрик тут, в Україні. І отієї етики їм так дуже хочеться, бо гундяй будує по 3 храми в день, як сам заявляє, а на МКС дірку в корпусі латають молебном. Прагнення втулити оце в інваріант - елемент гібридної війни. Краще нехай кабінети забезпечать інтерактивними дошками, а ВСІ школи - надійним інтернетом.
Горбань
Організм людини неймовірно складний і водночас - досконалий, Всесвіт неймовірно складний і водночас - досконалий. Навіть згідно математичної теорії ймовірностей молекула ДНК випадково створитися не могла! Хто створив? Офіційна наука, олігархічні телеканали з цього приводу мовчать. Академіки не можуть пояснити з точки зору фізики - що таке гіпноз. Темні, які керують Україною і всім світом, правду про Бога тримають у таємниці. Бог - об’єктивна реальність, Він - поза релігіями! До Бога можна прийти через "Біблію", але це все одно, що їхати з Борисполя до Києва через Переяслав, Золотоношу, Черкаси, Миронівку, та може не вистачити бензину. Бог поруч! Данилов Ігор Михайлович, "АллатРа" допоможуть його побачити!
Кока
Для Горбань: Невже і в школі морочиш голови всесвітнім заговором, гіпнозом, сенсеями та Шамбалою?
Горбань
Для Кока: Дітям таке говорити влада не дозволяє. А дорослим корисно почути і інші погляди на проблеми: Що таке людина? Що таке життя? Чому Ваша влада і Ваші вчені мовчать - що таке НЛО?
Роман
«Академіки не можуть пояснити з точки зору фізики - що таке гіпноз» точно так само, як ніякі академіки не пояснять з точки зору психології - що таке електрон. Це у нас тільки одна пані "дохтурка" намагалася змішати в купу психологію, фізику і астрологію в дисертації. А нормальні академіки на таке не страждають. Щодо бога (саме так, хоч правопис і передбачає інакше, можете на мене образитися і у відповідь нічого не писати) - наразі жодна НАУКА не має інструментів для вивчення цієї галузі, навіть теологія. Людина, її сприйняття, уявлення - то дуже суб’єктивна і неповторювана річ. А іншого інструменту пізнання бога немає і навряд чи буде. Тому не змішуйте і не плутайте віру, релігію і науку - це абсолютно різні речі, які, скоріше за все, не мають взагалі точок дотику. Щодо Вашого прикладу з дорогою - реальний світ, виявляється, не плоский (двомірний), а має вищу розмірність і, наприклад, в космічних умовах дорога «через Переяслав, Золотоношу...» може виявитися коротшою, ніж "по прямій".
Коментувати
Мирослава
Космос ,земля ,людина все це -творіння Бога.Все те ,що люди ,лише ,намагаються пізнати Бог створив.Мудрі і освідчені люди післяреформаційного періоду :Лютер ,Цвінглі ,Коменський ,пізнеше Ньютон ,Енштейн ,Ушинський знали і навчали,що наука і освіта неможливі без Творця і Його Слова.Тому в школах у вивчення всіх предметів інтегрувалось Слово Боже і глибоко вивчалось поряд з науками.Вам ,шановна ,потрібно все це дослідити .Жахливо чути ,що знання про мого і вашого Творця є зайвим навантаженням для вашої дочки ,яка теж народжена саме з волі Бога.Коли не пускати Бога в серце ,школу ,сім’ю тоді там поселиться диявол.Немає третього шляху ,ми або з Богом або з Сатаною....
Маргарита
Для Мирослава: Проповіді свої читайте в церкві, а не на освітньому сайті. Ніхто не забороняє віруючим людям ходити до церкви і слухати Слово Боже. Але до чого тут школа? Яким чином Слово Боже інтегрувалось, за Вашими словами, в усі предмети? На уроках літератури вивчається Біблія, проте виключно як твір мистецтва. А якщо батьки хочуть, щоб їх діти вивчали Слово Боже, вчилися його розуміти, опановувати суть християнства, то нехай відведуть дитину до недільної школи, яка є при кожному храмі. У школі цей курс є зайвим і неприпустимим, оскільки в класі можуть навчатися не лише католики й православні, а й іудеї, мусульмани. Їм теж пропонуєте вивчати курс християнської етики?
Коментувати
Оксана, Б.Церква
Захарін!! Прочитала матеріал про навчання в Словацьких вишах. Розкажіть шефу- вступ без іспитів, навчання безкоштовне. А ми Зно ввели навіть випускникам коледжів, дурнувате соросівсье Єві для бакалаврів, скорочення держзамовлення.... Розумію, що ці антидержавні кроки від Гриневіч, новосад,Стадного, Шарікова під покровом Бабака, але тепер ВИ будете це робити!?! Ви відповідати!! Чому Шаров до сих пір керує вищою школою, чого немає коштів на протипожежку, чому не спростили вступ для тих, хто має стаж # @& Кредит довіри швидко тане, треба не тільки писати правильні статті, а і правильно діяти. І не боятися.
Аскет
Для Оксана, Б.Церква: Всі ці питання відпадуть самі собою якщо усвідомити що МАЙЖЕ ВСІ українські ЗВО видають дипломи , а не знання спеціаліста з вищою освітою.
Шевчук В.
Шановний пане , сьогодні знаннієвий підхід давно відмер, мова про компетенції , практичне спрямування.... А наші вузи дають непогану підготовку, невипадково в нас навчаються більше 70 тисяч іноземців!! А Б. Церква -права!!!! Шкарлету треба не боятися!!
Коментувати
Захарін Сергій Володимирович
Матеріал дуже дивний. По-перше, Юрій Кононенко - не директор департаменту загальної середньої освіти, і не керівник управління освіти Полтавської ОДА. По-друге, немає жодного посилання на рішення МОН, натомість багато слів та емоцій. По-третє, не впевнений, що матеріал про етику може писати людина, яка пише слова "пропихує", "всунути" тощо. Все зрозуміло: Батьки СОС!
Ірина
Для Захарін Сергій Володимирович: Юрій Контненко директор департаменту загальної середньоі освіти та дошкільної освіти https://mon.gov.ua/ua/ministerstvo/pro-ministerstvo/departamenti-ta-upravlinnya/departament-zagalnoi-serednoyi-ta-doshkilnoyi-osviti Все зрозуміло - троль звичайний , написав комент ) Проект типової освітньої програми пройшов громадське обговорення - це два , хто ж читає сайт МОН ) тролі точно не читають. Матеріали про етику може писати будь хто, читаючи підручники з цього курсу - по третє, але тролям це не цікаво . Все зрозуміло - тролі вони такі
Коментувати
Володимир
Це повинен бути факультатив для бажаючих.
Олександр
Для Володимир: як справжні християни, вони хочуть відразу для всіх примусово, а хто проти, той на стороні зла
бхахахха
Ні, ні. Обов’язково для всіх. Хто проти - спалювати, як колись в добрі часи Середньовіччя.
Коментувати
Горбань
Навчальні плани роздуті, навчальні програми переповнені різним вузькоспеціальним непотребом, який переважній більшості випускників ніколи в житті не згодиться! Добросовісні діти психічно виснажені! А міністерству, мабуть, цього замало! Характер дитини формується до 11 років, в основному в сім’ї. А потім ефективність правильних слів, які учень почує на уроках "Етики", - мінімальна. Сприймаються не слова,а вчинки!
Ольга
Ви "Оsvita.ua" низькопробна жовта преса. Чому ви не перевіряєте достовірність інформації у статтях дописувачів?
Ольга
Страшно стає за таку ГО та таких батьків.... А предмету "Етика" у варіативній складовій Типової освітньої програми для 5-6 класів вже давно не має.
Олександр
Для Ольга: але в новому проєкті документу пропонують ввести. Тому не треба переживати за таку ГО та таких батьків - варто просто більше розбиратися в питанні
Коментувати
Євгеній
А якщо я зовсім не ходжу до церкви, та вона мені огидна? Мені вивчати християнську(!) етику? Ні. Будуть мати суди, не допустимо.
Олександра
Для Євгеній: Можете пояснити, чому вам огидна церква? Хоч якісь аргументи.
Ірина
Для Олександра : можливо через тих попів московських, і не тільки, що відмовляються хоронити наших загиблих бійців. Можливо через тих священнників, що встановили прайси на поховання, на хрещення дитини, на шлюб і т. д
Ірина
Християнської етики дитина повинна вчитися у батьків, у родині. А програма, дійсно, дуже перевантажена.
Коментувати