Р. Грищук: на освіту грошей не додали, а перерозподілили

На освіту і науку грошей не додали, а перерозподілили між статтями всередині освітнього бюджету

Р. Грищук: на освіту грошей не додали, а перерозподілили

Автор: Роман Грищук, народний депутат України від фракції Політичної партії «Слуга Народу», член Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

Бюджетний комітет затвердив бюджет на 2021 рік. Завтра будемо голосувати у Верховній Раді.

Що по освіті і науці?

Є дві новини.

Погана - грошей не додали, а перерозподілили між статтями всередині освітнього бюджету.

Хороша:

  • +150 мільйонів до Національного фонду досліджень (НФД).
  • +100 мільйонів на курси підготовки для дітей з тимчасово окупованих територій.
  • +490 мільйонів на шкільні автобуси направлять з залишків коштів з освіти на 2020 рік. У середу Кабмін прийме відповідну постанову.

Для перерозподілу 250 мільйонів забрали з Фонду розвитку закладів вищої освіти. До речі, цілий рік просив МОН затвердити прозору процедуру фінансування університетів за цією статтею. МОН не послухало, 170 мільйонів цього року роздало в ручному режимі, ну і закономірно з бюджету зрізали найменш обґрунтовану статтю.

Тепер трохи більше про те, чому перерозподіл – все-таки перемога:

НФД

Щоб повністю профінансувати проекти, відібрані у 2020 році, треба додатково 185 мільйони. Додаткові 150 не покриють всього, але це принаймні вже краще.

Цього року НФД було профінансовано 216 проектів на суму 255 мільйонів гривень. НФД особливий тим, що це не ручний розподіл грошей на проекти, які найкраще просять, а незаангажований, конфіденційний відбір досліджень визнаними в Україні і світі науковцями. Проекти цього року оцінювало 1152 експерти, з яких 15% - це іноземні вчені. Результати створення об'єктивної системи фінансування науки ми не побачимо швидко, у науці так не буває, але ці результати будуть впливати і на економіку, і на престиж країни у світі.

Автобуси

Реформа освіти передбачає оптимізацію мережі шкіл. Але для того, щоб об'єднувати школи в регіонах, діти повинні якось до них добиратися. Автобуси - це обов'язкова невід'ємна частина реформи.

Курси для дітей з тимчасово окупованих територій.

Це питання національної безпеки. Наші діти, які зараз знаходяться в заручниках на окупованій території, повинні мати можливість отримати освіту в українських університетах. Для цього їм необхідно якісно готуватися до вступу. Відповідний закон ми прийняли цим літом.

Дякую всьому комітету освіти за відстоювання бюджету освіти.

Оригінал

Освіта.ua
15.12.2020

Популярні блоги
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Колежани
Де ви таких бовдурів берете ?? Забрати із ремонтів гуртожитків і протипожежки і передати грантоідам на грабіж??? Ми в коледжі в Нікополі ждемо цих коштів, нас Дснс закриває через суд , а це перерозподілило ....Намахані!!!
Olga
Перерозподілили туди, де можна вкрасти.
Масенко
Грищук!? Ви дурень чи прикидаєтесь таким!? А як же із протипожежними заходами??? І чого ви лізите у розподіл, це не ваша справа!! А гроші Ви і бабак, соросята прикрі, віддали на откати своєму грантожерному Фонду. Шкідники!!