Дмитро Ламза: черговий «ляпас» освітянам

Педагоги змушені під час освітнього процесу виходити на мирні акції та просити владу почути нас

Дмитро Ламза: черговий «ляпас» освітянам

Автор: Дмитро Ламза, директор спеціалізованої школи № 210, м. Київ.

Виконавча влада вкотре принижує освітянську спільноту, всіляко демонструючи, що їм на нас, вчителів, байдуже! Це моя особиста позиція щодо ситуації, яка склалася на сьогодні в освіті.

Вчергове працівники галузі змушені захищати свої права на центральних вулицях столиці і, взявши гасла, нагадувати про те, що все починається зі школи, від учителя.

До чого довели освітян? Уже вдруге за рік ми маємо влаштовувати акції та захищати себе. Так, я розумію, що відповідно статті 39 Конституції України «Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї, і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації ....». Але для чого доводити людей, щоб вони виходили скандувати?

Що ми бачимо?!

Педагоги змушені під час освітнього процесу виходити на мирні акції, жертвувати знаннями дітей і просити владу почути нас. Низка питань, що ми висуваємо, стосується більш ніж 70000 вчителів, вихователів та інших педпрацівників. Особисто я хочу відчувати себе захищеним центральною владою і розуміти, що у мене є майбутнє, і моя родина буде теж захищена.

Я сьогодні спостерігав за дуже дивною ситуацією: т. в. о міністра освіти С. Шкарлет всюди говорить, що його не чують і на його листи не реагують. У мене виникає звичайне питання!!!

Пане Сергію, а чому Вас немає на освітянській акції, чому Ви не очолили цей мирний протест? Як завжди, відповіді ми не отримаємо. Звикли вже до мовчання!

Панове! Ви тільки уявіть: якщо всі вчителі одночасно не вийдуть на роботу, покажуть, що працювати в таких умовах не будуть, то що буде зі школами? Що буде з освітою?

Кожного місяця дивлюсь на свою платіжку по заробітній платі і чекаю, коли ж там буде цифра 4 тис. доларів, до речі, яку нам обіцяли? Але як жити? Ні, не жити, - виживати.

Ми, вчителі, працюємо на ентузіазмі, нам важливо майбутнє дитини! Отож, спочатку думаємо про дітей!

До речі, сьогодні під час сесії Верховної Ради один із депутатів зачитав низку запитань від освітян, але, на жаль, ніхто із них навіть вухом не повів. А навіщо?

Об’єднуймося! Колись нас таки почують! Нас багато і ми потрібні Україні! 

P.S. На жаль, молодь не хоче йти працювати в школи, адже як жити на такі мізерні заробітні плати? А хто буде працювати з дітьми далі....?

Оригінал

Освіта.ua
04.12.2020

Популярні блоги
Д. Коптило: реформатори не винні, що змін не відбувається Далеко не Клопотенко, Супрун чи Гриневич винні в тому, що змін на краще не відбувається
В. Онацький: репетиторство як альтернатива школі Боротися з репетиторством не варто, але треба покращувати освітній процес у школах
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Natasha Makarova
Подключайте к вашим акциям и действиям и родителей - многие тоже против этого мракобесия и хотят нормального образования и условий обучения для своих детей, живых учителей, которые работают с удовольствием и уверенностью в своей безопасности, а не под давлением экспериментов и самодурства чиновников. Вы важны для будущего страны как никто. И многие это понимают. За таких учителей надо стеной стоять.
Олена
Захоплююся таким директором. Якби половина усіх інших були такими , як Ви, гори можна було б звернути. Але все одно поборемося.
Оля
Початківці , підкажіть , будь ласка , чи всім виплачують надбавку за НУШ ... А кому не виплачують , то чим це аргументують ???
Володимир
Дмитре, ви молодець! Підтримуємо повністю.Ніхто не чує і не хоче чути! Одні обіцянки!Єднаймось!
Батьки
Та нічого не станеться. Як вчили батьки своїх дітей, так і будуть. А з вас як з козла молока
Фізик
Колего Ламза, ви молодець, що сміливо кажете про наші біди. Але хіба не ми голосуємо за нуворишів, які граблять Киів? Скільки вчителів в Киівраді? 30-40% бюджету йдев іх кишені. Як ми могли обрати Кличка, який 187 днів в році перебуває за кордоном? Який кришує нелегальний бізнес, сидить на откатах? Скільки квартир за його 6 років отримали вчителі? Скільки шкіл збудовано? А висотки ростуть... То ж маємо те, що маємо....
Петро
Наступление на права уже идёт давно. Такие моменты,как отмена льгот учителям,лишение пенсии по выслуге при стаже 25 лет,закрытие школ,- народ давно " проковтнув". Зато депутаты,судьи,прокуроры и др. " с жиру бесятся" Вон долларовые миллионеры- депутаты ВР не гнушаются мелкой компенсацией из бюджета их арендованного жилья,у всех остальных депутатов 200% субсидии по оплате коммуналки. И надо же, никаких " патриотов" по этим вопросам не наблюдается.. Доколе?
ШевчукП.І.
Дмитре, то хто ж винуватий? Система влади, олігархічний стрій, від Кучми до Зе.Нічого не змінюється. А міністр - одна шестерня. Хоч і хоче правильно крутитися. Ходити на мітинги не має права, бо держчиновник, як і міліціонер чи військовий. А взагалі ви праві - треба боротись.