О. Панич: щодо «фінансової політики від Шкарлета»

Ректори, які отримали найбільше «на розвиток», є найактивнішими лобістами кандидатури Шкарлета

О. Панич: щодо «фінансової політики від Шкарлета»

Автор: Олена Панич, незалежний експерт із питань освіти й освітньої політики.

Якщо вас цікавить, додам трохи інформації щодо «фінансової політики від Шкарлета».

У Державному бюджеті України на 2020 рік у окремій статті «Фонд розвитку вищої освіти» було передбачено 500 млн гривень на капітальні видатки закладів вищої освіти (що включає в себе – ремонти, будівництво, протипожежну безпеку тощо). Розподіл цих коштів мала здійснювати спеціально створена конкурсна комісія, куди мали б увійти народні депутати з бюджетного комітету ВР і представники МОН, за прозорою і офіційно оприлюдненою процедурою. Розподіл мав бути здійснений за критеріями, затвердженими Кабміном відповідно до статті 26 Закону України «Про державний бюджет України».

Навесні, у зв’язку із секвестром бюджету, ці кошти були вилучені з бюджету МОН. Проте восени частину коштів таки вирішили повернути. Ідеться про 170 млн грн.

Але вони були зараховані до іншої бюджетної статті, а саме тієї, з якої фінансуються захищені видатки. Це створило можливість практично безкарно і начебто без формальних порушень закону «обійти» вимогу прозорого розподілу коштів. Гроші були розподілені в ручному режимі керівництвом МОН.

Як можна побачити з документа, розподіл, м’яко кажучи, нерівномірний. Окремі ЗВО отримали непропорційно великі суми у порівнянні з іншими. Як вказується в листі МОН від 11.12.2020 № 1/10-4484, адресованому одному з народних депутатів, «основним критерієм ... розподілу була спроможність закладів вищої освіти в дуже стислі терміни, що залишилися до кінця року, провести тендери і в повному обсязі використати виділені кошти».

Ви можете самі вирішити, як ставитися до такого «критерію» розподілу бюджетних коштів. Як на мій погляд, подібні обґрунтування звучать цинічно.

Ну і, мабуть, нікого не здивує, що ректори окремих університетів, зокрема, із тих, які отримали найбільше «на розвиток», є сьогодні найактивнішими лобістами кандидатури С. М. Шкарлета на посаду міністра освіти і науки України. Такі собі «заінтересанти» або, як їх ще називають у кулуарах, «акціонери» нинішнього т. в. о.

Оригінал

Освіта.ua
14.12.2020

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Місцевий
При прийнятті бюджету 2020 Новосаді Стадний разом з Бабаком відмовилися від 250 млн грн капвкладень, мовляв ,щоб не розкрали... Тепер іхній пішак вопить— гроші не так поділили. Нардепи, які вибили ці гроші, поділили між округами. І чого оремо- про 6 млн $ ? На один гуртожиток маленький не вистачить.... Якби тільки людей дрочить!
xyz
Можна лише позаздрити партії ОПЗЖ за активність її представника. Одна людина, а яку створює масовість. Мабуть добре платять.
Сиромятнік П.
Пані Панич! Ви незалежний експерт від кого? Живите за гроші Сороса і незалежні? Від совісті і Украіни ви незалежні. Між Майже чотирма десятками вишів розподілили кошти(до- речі іх ніхто так і не отримає, казначейство іх заблокувало). А ви побачили два? А чому не пишите про Львівський ун ім. Франка, авіаційний ?
Якось так
Свіже оновлення в продовження теми - "У фракції не знайшли голосів за міністра освіти Шкарлета (проти нього виступає комітет освіти)". Йдеться про фракцію "Слуга народу". https://www.facebook.com/dubinskyi/posts/3798233493561514 Поки "міцні господарники" програють "соросятам" ;-)
Ольга
Для Якось так: знайдуться і голоси. Соросятам на зло, освіті на користь.
Депутат тут
За Шкарлета по оцінці секретаріату є 270 голосів. Слуга народу- близько 200, а ще є групи і мажоритарники.Спокійно!!
Якось так
Для Депутат тут: ага, є 270 голосів, але ми чогось не голосуємо пів року. Коли є голоси з таким величезним запасом, то виносять в зал наступного дня. "Дивно" напевно, бо й сьогодні проекту постанови #3675 у порядку денному немає. Nice try)))
Коментувати
Якось так
Свіже оновлення в продовження теми. "У фракції не знайшли голосів... за міністра освіти Шкарлета (проти нього виступає комітет з освіти). Йдеться про фракцію "Слуга народу". https://www.facebook.com/dubinskyi/posts/3798233493561514 . Поки "міцні господарники" програють "сорсятам" ;-)
Ректори Дуже просять
Громадськість просить Володимира Зеленського, президента України, представники освітніх організацій та профспілок просять посприяти якнайшвидшому призначенню міністром освіти чинного виконувача обов’язків голови відомства Сергія Шкарлета.За час роботи в міністерстві Шкарлет знайшов порозуміння з освітянами та вченими, здобув їхню підтримку, зауважують у зверненні https://racurs.ua/ua/n147727-gromadskist-prosyt-u-shkarleta-hochut-zabraty-status-tymchasovogo-ministra-osvity-dokument.html