О. Проскура: учителям потрібні знижки на COVID-тести 

Замість різнокольорових зон епідеміологічної ситуації ми перейшли в зону турбулентності

О. Проскура: учителям потрібні знижки на COVID-тести 

Автор: Оксана Проскура, директор Київської гімназії східних мов.

#залізо_в_голосі #крик_душі

Згадую свої вересневі думки: «Або навчатися й навчати, або дистанціюватися на 14 днів, а по їх закінченні повертатися до освітнього закладу».

Чи змінила я свою думку після двох із половиною місяців навчання дітей у стінах гімназії? Ні. Лише набула досвіду і, певна річ, зникла категоричність у прийнятті рішень, пов’язаних із епідеміологічною ситуацією, яка змінюється чи не щохвилини.

Так, незмінним залишилося те, що впродовж першої чверті 1200 учнів і майже 150 працівників мали змогу працювати, навчатися й навчати безпосередньо в самому закладі. Ситуація відслідковувалася щодня й потребувала незначних зусиль і низки адміністративних рішень задля корекції освітнього процесу до тих пір, поки не почали хворіти вчителі!

Якщо до цього, у разі захворювання, ми закривали «бульбашку», на утворення якої покладали сподівання щодо регулювання ситуації по гімназії загалом, то зараз це закриття не завжди спрацьовує.

І конкретний випадок потребує прийняття блискавичного рішення мого як директора.

Які я бачу наразі проблеми:

1. Захворів учитель: чи дозволить його фінансова спроможність сплатити тест, який за добу підтвердить чи спростує невтішний діагноз?

2. Дії керівника закладу: чекати добу - і приймати рішення про закриття класу, «бульбашки», «бульбашок» на 14 днів, або ж (менш прийнятний варіант) чекати, допоки спливе 10 днів на встановлення того ж таки діагнозу, не закриваючи класи, наражаючи дітей і педагогів на небезпеку, а потім, до прикладу, встановити карантин на 4 дні. Останнє - за умови нібито «безкоштовного» тесту.

3. Вихід учителя після захворювання на COVID: заявлені 14 днів лікування хвороби - теорія, яка, із досвіду, не відображає реальної ситуації. Хвороба може затягтися на тижні, а то й більше. Ще не забуваймо про довгий, в окремих випадках, процес відновлення після ускладнень, спричинених хворобою.

4. Фінансовий бік проблеми: кошти на тест, лікування, відновлення. Де брати? Підключати родичів, знайомих, колег?

5. Педагоги, що працюють: вони залишаються на своїх годинах, але також мають виходити на заміни, таким чином працюючи на межі можливостей, часто маючи підвищений тиск або хронічні хвороби.

Як директор, стою перед вибором життєво важливих рішень щодня, разом зі своїми колегами. Адже ми не змінили професію, не взяли тайм-аут, не заховалися за інструкціями та приписами (вони, до слова, не завжди мають чіткий регламент дій), а працюємо, переконана, на передовій. Але... Ми – ЛЮДИ, ми хворіємо...

Я прагну того, аби батьки мали правдиву, а головне, актуальну інформацію щодо епідеміологічної ситуації, і разом із колективом роблю все для цього необхідне. Упевнена, так робить більшість моїх колег-керівників.

Лікарі - важливі! Учителі - так само важливі! Хто вийде до дітей, якщо педагоги масово почнуть хворіти? А ви уявляєте ЦИФРИ, якби щодня оголошували кількість учителів, що захворіли?

Зараз із 15 вчителів молодшої школи Київської гімназії східних мов шість мають підтверджений діагноз – коронавірусна інфекція; п‘ять – сезонні захворювання. Моє управлінське рішення в такому випадку очевидне!

Упевнена, така катастрофічна ситуація із захворюванням учителів зараз по всій Україні.

Можливо, я перебільшую? І така невтішна статистика лише в окремих закладах? Хіба керівники не живуть думкою «зберегти кожного учасника освітнього процесу»? Нам би день простояти, а ніч - проговорити-проплакати, хіба не так?

Вихід? Вихід завжди є. Хоча б такий банальний, на перший погляд.

Хочу звернутися до приватних лабораторій: певно, можна надати знижки для здачі тестів на COVID для педагогів?

А ще до благодійників. Шановні благодійники, меценати, спонсори, ви теж можете долучитися й сприяти фінансово, аби вчителі, які отримують не надто високу зарплатню, якомога швидше могли отримати результати тесту на COVID і необхідне лікування. А ще до депутатів усіх рівнів. Потрібна державна програма підтримки Вчителя в умовах пандемії.

І наостанок ... замість різнокольорових зон епідеміологічної ситуації ми перейшли в зону турбулентності, тобто чекаємо на більше ніж 50 % учасників освітнього процесу, що перебувають на самоізоляції, аби заборонити навчання в таких умовах.

Освітні заклади так розхитує вихровими потоками захворювання на COVID, що усіх починає «трясти». Можливо, не треба надто довго чекати світла в кінці довгого тунелю? Дехто може й не дочекатися... Думаю, варто освітити цей тунель розумними рішеннями. Тоді шлях до світла не буде таким жертовним...

Оригінал

Освіта.ua
17.11.2020

Популярні блоги
Д. Коптило: реформатори не винні, що змін не відбувається Далеко не Клопотенко, Супрун чи Гриневич винні в тому, що змін на краще не відбувається
В. Онацький: репетиторство як альтернатива школі Боротися з репетиторством не варто, але треба покращувати освітній процес у школах
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Старий корумпований директор нової української школи.
Шустрая тетка
Соседка пыталась отдать сына первоклассника в данную школу, поскольку они приезжие, директор четко сказала 50 тыс.грн. с носа, такса у них такая, лично мадам гроши наберёт, все через районо, там одна шайка лейка.
:)
Для Шустрая тетка: На зубы собирала
Коментувати
дожились
В школе этой директрисы 10 учителей младших классов заболели ковидом, читать не кому, родители вешаются, куда деть детей... а школа продолжает работать, оставшиеся учителя ходят по минному полю, директор на дистанционку не отправляет всех, по деньгам руководству не выгодно, бабки свои теряют.
Тарас
Для дожились: директора назначались за 90 000 гривен/место. Они за копеечку готовы всех вгроб уложить. Уже напечатали статейку что в школе никто не заражается -ответственности с них никакой
Коментувати
Тарас
Ми люди, ми хворієм, дайте нам скидочку. А дистанційку хочаб у Києві запустить ума і совісті немає? Уся Москва на дистанційці як і усі великі міста росії. Бо Собянін думає за учителів і дітей а наш ударений в голову мер умотав за кордон відпочивать. КМДА розповідає що працюючі в реалі школи і хворі діти та вчителі це ХАРАШО. Ще місяць тому було 10 000 хворих учителів із них 2,5 % померли. Лікарі не ставлять діагноз ковід якщо він у легкій формі і учителів посилають на уроки заражати інших. Директори, якщо у вас є хоч краплина совісті, вимагайте дистанційку а не дешевих тестів , адже найбільш заразні люди в перші 2 дні хвороби, коли ще ніяких симптомів немає
Да
Для Тарас: Там не только Собянин думает. Мне коллеги из соседней страны показали,какие инструменты( методические" )разработаны у них для дистанта( причём не учителями,а вышестоящими МЕТОДИСТАМИ). Нам так не жить)
Коментувати
Юрий
Підписуюся під кожним словом.
Аріель
ЛОКДАУН потрібен!
Адекват
С какой стати частные лаборатории должны оплачивать учителям тесты и делать скидки? Мы живём в капиталистическом мире, если так рассуждать, а давайте пусть частные стоматологии бесплатно лечат зубы пенсионерам, рестораны бесплатно кормят нищих и тд. Вы в какой эпохе живёте, совке? Это должна быть государственная программа и тесты для учителей должны оплачивать государство, для этого должна быть СТРАХОВКА, как во всех цивилизованных странах.
От так
Муж Венедиктовой, Колесник,при увольнении получил 774000 грн. Колесник подает рапорт и отдельно просит деньги. 29 сентября Нацполиция выплачивает ему 774 644 грн. Из них 608 тыс. грн – в качестве разовой помощи при увольнении, 103 315 грн – денежного обеспечения и компенсации за неиспользованный отпуск и премии. Еще 60 тыс. грн Колесник получил на оздоровление и решение бытовых проблем, отметив, что долго и дорого лечился от COVID-19", – отмечено в расследовании.
От так
https://gordonua.com/amp/news/society/muzh-venediktovoy-uvolilsya-iz-kiberpolicii-poluchil-774-tys-grn-i-vosstanovilsya-na-rabote-rassledovanie-1527661.html