Інна Совсун: про ЗНО з права, побачення і Мін'юст

Щонайменше дивним є небажання Мін'юсту бути залученим у процес ЗНО при вступі на магістратуру з права

Інна Совсун: про ЗНО з права, побачення і Мін'юст

Автор: Інна Совсун, народний депутат України.

Восени 2016 року я чомусь була у Львові, пару місяців після того, як пішла з Міносвіти. Сиділа в «Світі кави». За сусіднім столиком сиділа пара - хлопець і дівчина, явно на першому побаченні. Розпитували одне одного про те, хто де вчиться, чим цікавиться.

Хлопець сказав, що вступив на магістратуру на юридичний факультет. Дівчина спитала: «Мабуть же, на контракт? На бюджет - це ж суцільна корупція».

А хлопець сказав: «Та ні, мій університет у цьому році брав участь у пілотному проекті з впровадження ЗНО при вступі на магістратуру з права, і я чесно сам вступив на бюджет». Вона дивилась на нього захоплено.

Я сиділа за сусіднім столиком і посміхалась. Я наживо бачила наслідки тяжкої роботи великої команди, яку я мала честь очолювати. Ми рік працювали над тим, щоб зробити справедливий вступ на магістратуру з права. Ніхто не вірив, що це вдасться (і це залишається постійним приводом для підколювання мене з боку Вадима Карандія). Але ми тоді запустили цей процес.

Наступні роки показали, яким є справжній рівень правничої освіти в Україні. Ми побачили катастрофічно низькі результати тих, хто навчається на праві в закладах системи МВС, побачили низький загальний рівень.

І це все відбувалось завдяки тому, що десятки людей повірили в реформу і залучились, а потім сотні - активно працювали, щоб вона відбулась.

Так, роль Міносвіти у цьому була важливою, бо організація всього - саме за МОН. Але не менш важливим було те, що був запит з боку Міністерства юстиції, котре допомагало збирати фахову спільноту, щоб визначати, якими мають бути майбутні правники. Без їх залученості цей процес не міг би бути настільки успішним.

До чого тут раптом цей довгий допис про ЗНО при вступі на магістратуру з права?

Мін'юст прийняв рішення, що вони в це питання більше не залучаються. Формально - поміняли положення про Міністерство юстиції. На практиці це значить, що втрачається одна з важливих ланок всієї цієї реформи. Звісно, Міносвіти може самостійно залучати правників (чи буде це ефективним - інше питання), проте щонайменше дивним є небажання Мін'юсту бути залученим у цей процес.

Я зроблю усе можливе, аби це не стало початком кінця ЗНО з права при вступі на магістратуру. І я знаю, що у нас є величезна спільнота тих, хто так само до цього долучиться.

Але тенденція загальна - дуже невтішна, звісно.

Оригінал

Освіта.ua
12.05.2020

Популярні блоги
А. Ночкін: чому не варто скасовувати ДПА у формі ЗНО Скасування ДПА у формі ЗНО вкрай негативно вплине на випускників 2020 року і з організаційного боку, і на їхні результати
К. Спітковська: навіщо тримати випускників у заручниках? Потрібно відмінити ДПА в 11-х класах, аби розвантажити пункти тестування для складання ЗНО
І. Кузнецова: віртуальний світ втомлює або Бобік здох Віртуальний світ - неприродне середовище для людини, і при тривалому перебуванні перевантажує мозок
В. Бондаренко: ще раз про ЗНО у поточному році Пропоную МОН прийняти обдумано-революційне рішення – не проводити ЗНО у цьому році
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Саша
Ах, як романтично. Моя дочка теж вступала в універс з результатами зно. Прохідного балу не набрала, а от на конкурсному вже хочеш-нехочеш — хто заплатить той і пройде. Так що, не вішайте лапшу.
Олексій
Хвали мене, моя губонько, бо як не будеш, то розірву тебе до самісіньких вух....

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!