Сергій Бабак: усі вчителі зараз – герої!

Учителі борються за гідне життя і майбутнє наших з вами дітей, а відтак - і за майбутнє нашої країни

Сергій Бабак: усі вчителі зараз – герої!

Автор: Сергій Бабак, голова комітету ВР з питань науки і освіти.

Більше тижня тому розпочався наймасштабніший в історії України дистанційний освітній проєкт «Всеукраїнська школа онлайн».

Його готував Офіс Президента України, Міністерство освіти и науки та наш Комітет.

Проект запустили менш ніж за 2 тижні без жодної копійки державного бюджету. Більше 40 вчителів стали волонтерами школи і почали запис своїх уроків для мільйонів дітей, які через карантин були позбавлені можливості доступу до знань.

Проект готувався дуже швидко, буквально з коліс, перші уроки, які вийшли на екрани в понеділок, вночі ще монтувались. А вчителі ніколи раніше не працювали під камерами для мільйонної аудиторії. Тому й виникли деякі помилки вчителів під час запису видеоуроків. Але замість слів підтримки, цих вчителів суспільство, соціальні мережі, політики і навіть їх колеги почали висміювати и цькувати, такий собі «суспільний булінг» вчителів. Вчителів, людей з великої літери, які вирішили на волонтерських засадах допомогти системі освіти України, яка, як і інші освітні системи світу, виявилась не готовою до викликів, перед якими ми всі постали.

Ми всі маємо права. Право на вільне волевиявлення, право на свободу слова, право на життя та багато інших прав, але, на превеликий жаль, не маємо права на ... помилку!

Саме цим правом на помилку відрізняються прогресивні системи освіти від інших. Наші діти бояться зробити помилку, бо отримають 2, бо їх насварить вчитель, бо над ними будуть сміятись інші учні, бо вдома їх ще раз насварять. Врешті-решт, діти дорослішають невпевненими в собі і все життя бояться зробити помилку. Саме тому в нашій країні так мало підприємців, бо ми боїмось ризикнути і зробити помилку, бо наше суспільство не толерує помилок, і ми завжди думаємо перед тим, як щось зробити: а що скажуть люди...

І саме ця нетолерантність до помилок є однією з фундаментальних хвороб нашого суспільства.

Але разом з тим, ми маємо пишатись іншою рисою українців: здатністю об’єднуватись перед обличчям загроз.

Зараз медики і вчителі допомагають державі зараз перед обличчям пандемії.

Медики на передовій борються за наше з вами життя, а вчителі - за гідне життя і майбутнє наших з вами дітей, а відтак - і за майбутнє нашої країни! І всі вони зараз - герої!

Оригінал

Освіта.ua
16.04.2020

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Микола Михайлович
Дорогі Вчителі і Вчителиці! Щиро вітаю із світлим Воскресінням Христовим! Хай Бог оберігає Украіну, допоможе перемогти епідеміі, а сороса і олігархат ми самі прогонимо. Хай щастить !!!
Салтановка, Іван
Пане Бабак! Ви скоро рік керуєте. Чому Ви ні разу не зібрали освітян, науковців , не послухали нас, все ховаєтесь, якісь реформи з носа пальцем виковиряні , нав‘язуєте. Викажіть своі погляди. Влада ніби молода, а з нами спілкуватись не хоче. Певно боіться, але дуже похоже, що просто зневажає. А про Зно- це гарний механізм, але на кону Життя людей, наших дітей.
Саорап
Для Салтановка, Іван: не збирає, бо пустий, як бубон. А гордия, так і пре.
Коментувати
bogdan
Найнебезпечніша фраза: ",,,за 2 тижні без жодної копійки державного бюджету". Коли я таке чую, одразу ж згадую фільм "Не может быть!" Л. Гайдая - "Это не будет вам ничего стоить".
Оксана Шевченко
надоели эти качели герои-дебилы-герои-дебилы и так по кругу. Нет никаких ВСЕХ учителей, каждый работает как может. Работаем, получаем за работу зарплату, в чем героизм? Я не вижу ничего героического в том чтобы сделать гугл класс и провести в зуме конференцию, просто работа и все, надоела эта феерическая глупость.
Вишневський
Ключове слово - УСІ!
Вчитель
Де гроші, Бабак? Де 4000$? Де гроші, Лебовські? Де 21 000 грн молодим вчителям? Нема? Ну то немає чого політику розводити.
)))
І в чому ж героїзм цих хероїв? Коли батьки всьому навчають .. Вже б постидалися та щось починали робити
он-лайн школа-молодці!
Вчителі он-лайн школи, дійсно, герої! А ті, що по щілинах сидять як таргани, колег обсерають і домашні завдання дітям шпарять - ті навпаки.