Д. Ламза: пенсіонерів не мають права звільняти цього року

Директор школи не має права звільнити пенсіонера, тільки якщо той самостійно не виявить бажання

Д. Ламза: пенсіонерів не мають права звільняти цього року

Автор: Дмитро Ламза, директор спеціалізованої школи № 210, м. Київ.

Стоп! Зупиніться і уважно прочитайте!

Дорогі освітяни, хто отримує пенсію за віком! Останнім часом ситуація знаходиться в стані стагнації, але те, що в цьому році до 1 липня Вас мають перевести на контракт, ще більше викликає тривогу.

Мені доводиться дуже часто відповідати на одні й ті самі запитання: мене зараз відправляють у відпустку, бо я пенсіонер (-ка) - чому?, чи мене звільнять, що я буду робити і як мені жити?!

Прошу заспокоїтися і свою увагу направити на збереження здоров’я та чудовий настрій. Не налаштовуйте себе на негатив, його й так забагато зараз у нашому житті.

Наголошу на основному!

Відповідно до частини другої статті 22 та прикінцевих положень Закону України «Про повну загальну середню освіту» педагогічні працівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років.

До 1 липня 2020 року керівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти зобов’язані припинити безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками таких закладів освіти, яким виплачується пенсія за віком, з одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на один рік. У разі незгоди з продовженням трудових відносин на умовах строкового трудового договору педагогічні працівники, яким виплачується пенсія за віком, звільняються згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України.

Кожен такий працівник буде надавати письмову «згоду» на припинення безстрокового трудового договору та укладання строкового трудового договору строком на один рік шляхом написання відповідної заяви.

Важливо!

Кожен керівник вищезазначеної категорії людей буде переводити їх на трудовий договір. Повторюю! ПЕРЕВОДИТИ! Директор школи не має права Вас звільнити, тільки якщо Ви самостійно не виявите бажання. Більш детальніше ви можете прочитати в п. 9 листа МОН № 1/9-201 від 08 квітня 2020 року.

Дякую пані Любомирі Мандзій за роз’яснення! Головне, щоб усі це почули!

Щодо відпусток!

Зараз у кожного з нас дистанційне навчання, і це означає, що уроки відбуваються за розкладом через інтернет-систему. Якщо Вас змушують писати заяву на щорічну основну відпустку, то Ви можете спокійно відмовитися, і як педагог маєте навчати дітей, давати їм знання відповідно до програми.

Звертаю увагу! Жодним нормативним актом і жодним документом ніхто в Україні канікули не оголошував, і відповідно п. 1 ст. 53 Конституції України діти мають отримувати освіту.

Любі колеги і колежанки! Якщо Ваші права і права інших людей порушуються, то потрібно про це говорити і захищатись. Кожен має поважати права інших!

Повідомте своїм колегам про вищевикладене та поширте друзям!

Бережіть здоров’я!

Оригінал

Освіта.ua
15.04.2020

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
doubleSpirit
працюю в дитячому садку,відправляють у відпустку з першого травня....що це за відпуска сидіти дома
герман
Дмитро. дякую Вам. Ибо есть такие самодуры -диры, что творят такое - о чем никто не ведает и для них никто не Указ. одним словом. твари как Библия о них говорит. Сами ничего не знают, но нашли себе завучей-неучей, которые стали холуями, устроила мужа . не выполняя Закона о коррупции, а может и не знае , бо РОНО не просветили, а сама - только замены в голове: кому и как..
учитель
Где они молодые специалисты? Из ВУЗов в школы приходят редко!А если и приходят то: если умные трудяги, готовые учиться учить, то они долго не задерживаются, а вот если МОЛОДЁЖЬ ОСТАЁТСЯ В ШКОЛЕ , то для педколлектива это ТРЕВОЖНЫЙ ЗВОНОК( и это не просто слова, это наблюдение за молодыми специалистами наставника). МОЛОДЁЖЬ сейчас ДОБРОВОЛЬНО идёт в школу по ТРЁМ ПРИЧИНАМ:1. (самая распространённая) ПОТОМУ ЧТО СЧИТАЮТ , ЧТО ДЛЯ ЭТОЙ РАБОТЫ ОСОБЫХ УМА И УСИЛИЙ НЕ НАДО, А ВОТ ПЛАТЯТ РЕГУЛЯРНО.2.( это только для мужчин и ... ну , так было раньше, до недавнего времени) ЧТОБЫ НЕ ВЗЯЛИ В АРМИЮ).3 (к великому сожалению , очень редко) ПОТОМУ , ЧТО ХОТЯТ БЫТЬ УЧИТЕЛЯМИ. А чем вам мешают пенсионеры? Сейчас вакансий в школах МНОГО, а уйдут ПЕНСИОНЕРЫ , РАБОТАТЬ, в смысле УЧИТЬ в школах , будет некому. Как наставник, обязана посещать уроки молодых специалистов. Что вам сказать?! МНОГО ФАКТИЧЕСКИХ ОШИБОК (в лучшем случае, объяснение - волновался/лась), МЕТОДИКОЙ ПРЕПОДАВАНИЯ НЕ ВЛАДЕЮТ ( объяснение - волновался/лась),ДИСЦИПЛИНЫ НА УРОКЕ НЕТ (объяснение - волновался/лась и у меня нет своих детей, не знаю как), РЕЧЬ ЖУТКАЯ ( объяснение - волновался/лась )ОФОРМЛЕНИЕ ДОСКИ , КОТОРОЕ ВИДЯТ ДЕТИ НА УРОКЕ И УЧАТСЯ КОНСПЕКТИРОВАТЬ, СОСТАВЛЯТЬ ОПОРНЫЙ КОНСПЕКТЫ – СМОТРЕТЬ ПРОТИВНО ( объяснение - волновался/лась и это не важно) Как наставник должна помогать, советовать... Где там, звонок и МОЛОДОГО СПЕЦИАЛИСТА СЛЕД ПРОСТЫЛ... Кому нужна наша помощь. Я ЕЩЁ НЕ ПЕНСИОНЕР… НО, С УДОВОЛЬСТВИЕМ НАГРУЗКОЙ ПОДЕЛИЛАСЬ БЫ... ТОЛЬКО БАЗОВЫЕ ЗНАНИЯ В ВУЗе ПОНАДОБЯТСЯ ДЕТЯМ… ДИЛЕМА…
Молодая
Для учитель: так конечно молодежь не идет в школу, потому что там пенсионеры сидят. Вы хотите страну развивать, или угробить? Если развивать, то молодым специалистам нужно давать работу! Я специалист с красным дипломом, одна из лучших студенток вуза, не могу второй год работу в школе в своем регионе найти. А куда мне еще со своим дипломом идти работать? Репетиторством заниматься? Так стаж не заработаешь, пенсию тоже. Я вас, наверное, удивлю, но молодые специалисты остаются в школе потому, что это их профессия, на которую они учились! Но вы продолжайте в том же духе, и они все уедут в Польшу. Потому что здесь работы нет
Коментувати
Олег
Накинулися на пані Ольгу всі. Так ,текста багато, може емоційно та сумбурно. Але посил зрозумілий. Дійсно в даній системі багато вчителів і директорів пенсіонерів. І дійсно часто працювати не хочуть як треба , забираючи години у молодих спеціалістів. А ще роблять буллінг, відчуваючи конкуренцію. Як наслідок , молоді вчителі не витримують натиску і зарплатні та звільняються. Я вважаю, що прогрес у школі почався. Для нього потрібні більш молоді вчителі. Це правильно і природньо.
Володимир
Довгий і нудний лист МОН. Теоретично все правильно. Але в освіті існує структурована й добре організована банда з обкрадання учнів та пригноблення вчителів. В цій піраміді дуже багато директорів. Ніхто з них не збирається дотримуватися законодавства.
Ольга
Скажіть , який сенс тоді переводити на контракт, якщо за законом пенсіонер і так за віком може звільнитися. Я чекала цього закону і знову директор нічого не взмозі робити і не має прав. Да, дійсно є вчителі які можуть навчити молодих, яких і так мало, ділитися досвідом. Але є такі, котрі ходять в школу 30-40 років і ніяк не збираються змінюватись, отримають велику зарплатню за вислуги і на цьому все. І це більшість пенсіонерів. Як з таким бути? Як знайти прогресивного спеціаліста, як змінити школу, якщо права пенсіонерів однакові не з пенсіонерами. Якщо договір підписує директор і вчитель, а права тільки у вчителя є? І якщо директора не влаштовує такий працівник - в чому сенс закону? Порушуються права іншої сторони - директора. Навіщо приймати закон тільки з правами , без обов’язків? Немає в кодексі такого- договір- це підписання угоди між одним і іншим суб’єктом, права і обов’язки повинні виконуватись з обох сторін, а не тільки захищати вчителя в данному випадку. Під час карантину 95% вчителів - пенсіонерів не хочуть працювати дістанційно, бо вони цьому не вчилися і не збираються ...і не треба говорити, що це не так...Повинні працювати ті пенсіонери ,які можуть і хочуть, а не усі. Вот зміст поняття, який в розвинутих країнах розуміють і прописано у нас як слово-договір.
Роман
Для Ольга: Я вибачаюсь, шановна пані, а те, що Ви тут наваяли, можна, в здравому розумі, прочитавши, зрозуміти? Зате, Ви, як прогресивний молодий вчитель, працюєте дІстанційно? Я, як батько, не хочу таких агентів змін для своєї дитини. Хай буде вчитель з нормальною освітою, який вміє доступно пояснити, маючи в руках лише крейду, а не такі прогресивні, як Ви.
Олекса Позняк
Для Ольга: перевірте себе на дебільність.Хоча б дІстанційно.
Не дебил
Посилання скиньте
Коментувати
Тамара
Вчителі-пенсіонери отримували до відпускних грошей ще оздоровчі...Зараз говорять, що пенсіонерам, яких повинні перевести на контракт чи звільнити, цих грошей не буде. Це правомірно?
Володимир
Для Тамара: Розберіться, хто і що говорить. Назвіть прізвище...
Олекса Позняк
Для Володимир: на тобі прізище, дурнику http://osvita.ua/blogs/72980/
Недебил
Хм, посилання скиньте
Коментувати
Вилен
Яка турбота про вчителів. Далеко хлопчина піде, адже навчився на чорне казати біле.
Віконт
Це шанс омолодити педагогічні колективи!
Гість
Для Віконт: БРЕД. За 20 років, які я працюю в школі, молоді вчителі через 2-3 роки тикалі звідти, через маленьку зарплатню. Як сказала одна із молодих "Из #овна пулю не сделаешь". Зараз має машину, квартиру, власний бізнес. Молодь в нас розумна і не піде за три копійки працювати.
Марина
Молодь рада працювати в школі, проте через пенсіонерів, змушені працювати на півставки. В той час, як вони мають по 2 ставки. І де справедливість?
Коментувати
вчитель
Якщо законом передбачено перевід пенсіонерів на контракт, то це мало б відбутися наказом директора на підставі закону. Тому яку заяву можуть вимагати? За заявою це можна було робити і без цього закону. Де написано як має виглядати та " особиста згода"? Змушувати писати заяву, а якщо ні, то звільняти? Ми ще в демократичній державі живемо, чи вже ні?
Viktor
Для вчитель: директор школи, який написав цей опус, або невіглас в трудовому законодавстві, або свідомо маніпулює; перевести працівника можна у разі виробничої необхідності, наприклад, на іншу роботу, з одного відділу в інший, та ще й за згодою працівника; все що стосується ч2 ст22 та прикінцевих положень ЗУ «Про повну загальну середню освіту» пов’язано із суттєвим ПОГІРШЕННЯМ умов праці - роботодавець (держава в особі директора школи) жадає ЗМІНИТИ безстрокові умови праці вчителя-пенсіонера на строкові або контрактні, така ЗМІНА зі сторони працедавця в односторонньому порядку прямо заборонена КЗпП України; будь-який грамотний кадровик надасть Вам пояснення як в законний спосіб необхідно виконати так зване "переведення", а саме, працівник повен написати заяву на ім’я працедавця на звільнення (для працедавця найкращий варіант, коли така заява буде "за власним бажанням працівника"), не раніше наступного дня працівник пише нову заяву на прийняття на роботу на нових умовах.
Viktor
продовження: якщо пенсіонер-безстроковик не напише заяву на звільнення, директор школи відповідно до листа МОН № 1/9-201 від 08 квітня 2020 року повинен видати наказ на звільнення працівника відповідно до ч9 ст 36 КЗпП України, а для того щоб уникнути неоднозначності в наказі повинен буде вказати на ч2 ст22 та прикінцеві положення ЗУ «Про повну загальну середню освіту»; такий наказ можна оскаржити в суді і повернутися на роботу на попередніх умовах, так як ч2 ст22 та прикінцеві положення ЗУ «Про повну загальну середню освіту» порушує цілу низьку статей Конституції України, статей КЗпП України, ряду Законів України (див. роз’яснення профспілки освітян на їхньому офіційному сайті та звернення більш ніж 50-ти народних депутатів до Конституційного суду)
Зоя
А правомірні такі дії в період карантину?
Коментувати