О. Охредько: грім серед ясного неба або чергова маніпуляція

Чергова маніпуляція окупаційної влади Криму направлена в першу чергу на міжнародні організації

О. Охредько: грім серед ясного неба або чергова маніпуляція

Автор: Олег Охредько, експерт, аналітик Центру громадянської освіти «Альменда».

Мов грім серед ясного неба в ролі обст. —
про щось неприємне, вкрай несподіване, раптове.

Фразеологічний словник

Як грім серед ясного неба, стала стаття за 20 лютого 2020 року в газеті «Искра Правды» Кримського відділення партії Комуністи Росії, яке очолює колишній народний депутат України Леонід Грач щодо заклику ініціативної групи з Сімферополя до російського президента Володимира Путіна відродити українську гімназію в Сімферополі та українські школи на всій території півострова.

Ця новина привела до вибуху в новинній сфері українського Інтернету, проте, окрім цитування, практично жодних висновків не було. А от більш уважно потрібно придивитися, що ж стоїть за раптовим закликом колаборантів.

А це чергова маніпуляція окупаційної влади, направлена в першу чергу на міжнародні організації. Незважаючи на величезні потуги, Москва не може довести, що виконує рішення Міжнародного суду ООН в Гаазі про необхідність відновлення освіти українською мовою в Криму.

Заявляючи про тисячі кримських дітей, які вивчають українську мову «в различных формах (как предмет, углубленно, факультативно, во внеурочной деятельности)», розповідаючи про класи з українською мовою навчання та повернення вивчення української мови в школи Севастополя, Російська Федерація не може надати переконливих доказів.

Навіть декларуючи, що в окупованому Криму є школа з вивченням української мови, окупаційна влада не може спростувати всю фейковість інформації. Восени 2019 року Центр громадянської просвіти провів аналіз діяльності так званої «української» школи №20 м. Феодосії. На папері все виявляється чудово, от тільки ця школа знаходиться не в місті Феодосія, а у селищі поряд з містом, на відстані десятка кілометрів, та не може задовольнити потреби навіть одного міста, а не цілого півострова. Окрім того, це малокомплектна школа, у якій навчається трохи більше сотні дітей, ба й українську мову вивчають тільки до 9 класу включно (більше інформації дивись нижче або на сайті ЦГП «Альменда»).

ОЗНАЙОМИТИСЬ З АНАЛІТИЧНОЮ ДОВІДКОЮ

Ще одне питання, яке не розглядається – а за допомогою чого навчатися? Адже понад 5 років окупанти старанно знищували українські підручники. І якщо кримськотатарською мовою ще щось друкується, то українською – жодного підручника або посібника.

Окремо потрібно поставити питання і щодо змісту, матеріалу, який надають дітям українською мовою. Адже від того, якою мовою будуть розповідати про «съеденных снегирей», сенс не зміниться.

Підводячи підсумки, потрібно зазначити, що виступ кримських комуністів є черговою маніпуляцією окупаційної російської влади, направленою на відволікання уваги від реального стану справ на анексованому півострові.

Освіта.ua
04.03.2020

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Местный
А в Украине сейчас разве не окупаційна влада? Или "в своём глазу бревна не видим" ?