Петро Андрющенко: від МОН залежить наше майбутнє

Хотілося б більше радикальних кроків, бо я впевнений: тут суспільна думка ніколи не буде готова

Петро Андрющенко: від МОН залежить наше майбутнє

Автор: Петро Андрющенко, координатор ініціативної групи "Вместе".

Про хороше. Мені дійсно сподобалося інтерв’ю з Ганною Новосад.

Нарешті хтось сказав вголос не просто про низьку якість університетів, а про необхідність їх скорочення. Давайте правді в очі: наша вища освіта не конкурента та не є гарантією нічого, окрім наявності нічого не значущого диплому. Якщо МОН дійсно зробить при неї реальний крок по наведенню ладу в цьому питанні - цього одного достатньо, аби увійти в історію.

Гендерно рівна школа - це теж майже табуйоване питання. Підтвердження курсу Нової української школи - хіба не добре?

Єдине, хотілося б більше радикальних кроків, бо я впевнений - тут суспільна думка ніколи не буде готова.

Окреме - про електронні підручники. Очікувано, хтось намагався просто заробити, і сподіваюсь, що моя менша донька встигне-таки навчатись без купи важкої макулатури.

А всі, кого цікавлять тільки питання зарплати - то таке. Навіть не варто уваги, бо МОН - майже головне міністерство, від якого залежить наше майбутнє...

Оригінал

Освіта.ua
21.01.2020

Популярні блоги
Я. Абрамейцева: у чому ціль обов’язкової математики? Випускники 2023 найважливіші роки майже не мають можливості опановувати предмети взагалі
Ігор Лікарчук: хайп навколо оцінювання учнів Оцінка давно втратила дидактичну значущість і перетворилася на холодну формальність заради звіту
Є. Козолуп: чому вчитель має доводити свою необхідність? «Менеджери» довели освіту до такого стану, що вчитель має робити свою роботу на 150% за будь-яких умов
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tet-a-tet
Попит марнославних українців на фейкову освіту породив надмірну пропозицію. Так званих ВНЗ у нас явно забагато, але цей же МОН видавав ліцензії наліво і направо. Тепер необхідно рятувати престиж наших ВНЗ в очах європейців і їх забрати. Що робить порося,коли його відривають від годівниці? Тепер це робитимуть "ректори" різних "ВНЗ", коли МОНУ перекриє їм дофінансування. І так довго думали? Хоче українець купити собі диплом у приватному виші-будь-ласка, тільки заплати за це задоволення зі своєї кишені у повному обсязі, а не видоюй бюджет, а потім кричиш, що пенсії маленькі. Державне фінансування у вишах має бути лише для тих спеціальностей, які є життєво важливі для господарки країни, а усі "хотєлки" - за власний кошт, і по реальній ціні. Як у Німеччині, Швеції та інших заможних країнах. Коли вартість диплому відповідатиме його справжній ціні багато задумаються, чи варто купувати папірець за таки гроші, чи краще отримати корисну професію, а вже потім думати, потрібна мені ВО, чи ні.
Оракул
Для Tet-a-tet: Може потрібно навчатися, а не купувати диплома? Тим паче, що дипломи державного зразка закінчуються. А наявність диплома багатьох ЗВО буде чорною міткою у біографії його власника, а не шляхом до успіху. Престиж більшості ЗВО втрачений і не підлягає відновленню. Треба бути реалістом.
Tet-a-tet
Для Оракул. Ваша правда, чимало ВНЗ справді остаточно втратили авторитет, роздаючи дипломи не за успіхи, а за гроші. Але ж надія помирає останньою, тому і потрібно рятувати хоча б ті закладаи ВНЗ, де ректори не продали свою совість за серебреники і чесну науку зуміли зберегти. Авторитет ВНЗ завойовується десятиліттями, а втратити можна за кілька років. Чи нам вперше починати усе спочатку?
Коментувати
Червень
Петро, ти украіноненависник!! А може , просто, недалекий. Людям потрібно дякувати за те, що вони молодь вчать , виховують громадян країн за нещасні копійки.,щоб вони Вас не повбивали. А Ви - сморід від бідних вузів... Сморід від Вас грантожерів ненависних!!
Небайдужий
А де ви бачите наведення ладу? У школі та університеті ключове - це вчителі та професорський склад. Ви бачите хоч один крок міністерства, який би сприяв появі в закладах освіти якісних людей? Я не бачу. Хоч якийсь крок направлений на те, щоб повернути кілька тисяч наших професорів-науковців, які виїхали тільки в Польщу за останні кілька років? Жодного. Скоріше навпаки, те що почнеться в університетах - це винищення останніх працюючих кадрів, виживуть найбільш адаптовані до керівництва раби та родичі.
Владимир Белый
Пану Петру та редакції "Освіта.уа" - РЕСПЕКТ ! Головне, щоб вистачило духу на "...реальний крок по наведенню ладу в цьому питанні ".
Для Владимир Белый:
Та йди вже на пенсію екс-екс-заступнику директора ФМЛ.
Коментувати