Тетяна Єфімова: що не так з нашою безкоштовною освітою?

От і в чому секрет китайської освіти: 100% платність і те, що діти змалечку «пашуть» на повну силу?

Тетяна Єфімова: що не так з нашою безкоштовною освітою?

Автор: Тетяна Єфімова, виконавчий директор в EduPay.

Поки українські батьки радіють звільненню першачків від домашніх завдань, а випускники бажають спростити ЗНО чи зовсім його скасувати, китайці вчаться так, наче це найвища мета їх життя.

Такі думки у мене після вчорашньої розмови зі студенткою, яка навчалась за програмою Еrasmus у Франції.

Питаю її: «Що найбільше вразило тебе під час навчання?»

Каже, що в усій групі іноземних студентів більше 3 десятків були китайці, і вразило те, що всі вони демонстрували ідеальні знання. Каже, що таке враження, що вони знають геть усе.

І ця розмова не виходить тепер з голови. От і в чому секрет китайської освіти? 100% платність? Те, що діти змалечку «пашуть» на повну силу?

І що не так з нашою безкоштовною освітою, при якій діти намагаються прогуляти уроки, а батьки волають за зменшення навантажень на бідних діточок?

Оригінал

Освіта.ua
08.01.2020

Популярні блоги
Л. Гриневич: діти за кордоном мають подвійне навантаження Щоб уникнути подвійного навантаження, необхідно напрацювати механізм перезарахування результатів
О. Северенчук: для дітей важлива якість розкладу Не так важливе навантаження, як грамотний підхід до формування розкладу і робочого дня дитини
В. Співаковський: у батьків дуже змінилися пріоритети На перше місце вийшла безпека дитини, на друге – соціалізація, і лише на третє – знання
І. Лікарчук: де справжня дерусифікація освіти? Справжня дерусифікація української освіти не відбудеться від змін у програмі з літератури
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Тільки тоді, коли для кожного батька (в першу чергу) і матері освіта їхньої дитини стане пріоритетом і вони втовкмачать це в голову своєї дитини. А держава створить умови, коли освічений спеціаліст матиме пріоритет тільки тоді діти будуть вчитися і незалежно від того платна в нас освіта чи безплатна.
Олекса Позняк
Поки ми роздаємо атестати усім, хто вчив і хто не вчив, доти наші діти і не будуть учитсь. А навіщо? Краще музичку на уроці послухаю.
Володимир
КОРУПЦІЯ, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. № 1088. Показник обсягу освітньої субвенції для місцевого бюджету визначається за формулою, яка займає сім сторінок. Така банальна, але величезна формула у людини, далекої від математики, викличе благовійний страх. Це ж які голови мати потрібно, щоб створити таке! А щоб обрахувати? Насправді, це парад шахраїв. І рахують шахраї-економісти, якими насичені органи управління освітою, різноманітні відкати, як правило, 10%. Якщо на освітню субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам заплановано 77 533 320,8 тис. грн., то, виходячи зі сталої практики, в Кабмін по лінії освіти має повернутися 7,7 мільярдів гривень готівкою. А формула – то «дах»! Кого обдурити хочуть?
Марченко Сергій
Для Володимир: повний маразм! Це може писати той, хто проти держави. А прості вчителі вірять цим бредням. Це ж треба уявити як Зібрати із 16 тис шкіл 7 млрд грн і відвезти в Києв під пильним оком Набу , назк, Дбр , прокуратуи , Сбу .... повна херня! Невігластво, точно соросята задумали прокрутити якусь аферу.
Коментувати
Небайдужий
Проблема української освіти в тому, що різні виконавчі директори роблять загальні висновки із розмови з однією людиною. Де ж ваше критичне мислення, науковий підхід і все інше, що мало би бути у людини з вищою освітою!? Які керівники, такі і результати.
Скептик
Штірліц напував собаку бензином, вона пройшла три кроки і впала. "Мабуть закінчився бензин": вирішив Штірліц.
Микола Селівейстров
В соціалістичному Китаі доля Ввп на одного громадянина 10тис $ ! В «демократичній«олігархічно - безправній Украіні 3,8 тисячі ??? Освіта в Китаі - державний пріоритет , турбота за кожну дитину.Всі школи і виші забезпечені вітчизняними тзн . А ми крім парт і дошок, крейди- що робимо? В нас освіта- десята справа уряду, всим правлять соросоіди, все перекинуто на плечі батьків і голопусті школи , знедолених вчителів... Ось і відповідь, пані грантоідко Єфімова , на ваше гостре запитання.
Володимир
Про корупцію забули.
Вчитель
Ну нельзя же так тупо обобщать... Китайские студенты в Эразмусе прошли отбор. Вот летом украинские школьники взяли личное золото и серебро на математической олимпиаде в Англии. Правда, командное место взяли китайцы)) Ну, так их больше в 30 раз... Почему автор увидел только одну причину - безкоштовность? Все-таки, прежде, чем писать, надо немного подумать.
Олег
Потрібно піднімати рівень життя людей .Платити гідну зарплату.. Зробити реформу вищої освіти.Як може випускник вчитися в університеті, коли він погано вчився в школі. Вища освіта перейшла на збирання грошей , а рівень студентів вам байдужий. Менше красти треба !!!
Нонсенс
Разве дело в платности или бесплатности? Нет экономическо- материальных стимулов! Если учителю и врачу платят как уборщице,так зачем учиться?
Witalina
Для Нонсенс: Вчителю платять менше.Яка може бути повага до мене , як вчителя, коли я ,маючи стаж, вищу категорію, отримую меншу зарплату,ніж працівник супермаркету???? І чи буде мотивація у молодих іти працювати у школу????
Cirius
Для Нонсенс. Маленькая операция на глазу стоит 3.5 тис. грн. Это кто вам сказал,что врач получает как уборщица? Да врачам сколько ни дай, все одно смотрят в руки. А вот учителю действительно некуда деваться, разве что менять профессию. Так имеем 73% за новую власть, на кого жаловаться? Что хотели, то и заимели.
Vlad
Для Cirius: Ви математику вчили? Тоді підрахуйте, скільки буде 73% від 62%.
Коментувати
Зачем?
Намёк понят) Как раз то,что хочет сделать власть: сбросить груз бесплатной освиты. Нафига только платить налоги этому недогосударству???