А. Недоля: всі мовчать, що в Україні знищується фізика

У країні, у якій проголошується інноваційний шлях розвитку, робиться все, щоб цей шлях загубився

А. Недоля: всі мовчать, що в Україні знищується фізика

Автор: Анатолій Недоля, кандидат фізико-математичних наук, Запоріжжя.

З кожним роком все більше і більше класичних університетів втрачають свої позиції щодо розвитку фізичних спеціальностей.

Мова йде не про штучно створені спеціальності на кшталт «Середня освіта (фізика)», підготовку яких здійснюють викладачі, у яких відсутні наукові доробки в області фізики. Мова йде про фізичні спеціальності «Фізика і астрономія» та «Прикладна фізика та наноматеріали». Зменшується кількість фізичних кафедр та факультетів, університети втрачають спеціалістів.

Університети перетворюються на комерційні проекти, які швидко втрачають наукову складову. Чому втрачають? Тому що саме фізики забезпечували університетам міжнародний науковий авторитет, бо завжди публікували результати своїх наукових доробок в міжнародних журналах з імпакт-фактором. Університети продовжують використовувати ці показники для свого рейтингу. Користуються і знищують фізику - така цинічна система цінностей.

Але справа не лише в рейтингах. Фізичні спеціальності є фундаментом для підготовки інших спеціальностей, а це вже державна проблема. Без фізики неможливо підготувати кваліфікованих медиків, біологів, хіміків, інженерів, будівельників тощо.

Тому, панове ректори та міністри, функціонери та номенклатурники, ви можете знищити основи функціонування науки в Україні.

Згадується випадок, коли голова колгоспу радів, що приїхали студенти фізичного факультету університету на збір хмелю, бо вони фізично підготовлені і забезпечать йому дві добові норми.

Так що фізика давно у багатьох асоціюється з фізичною культурою. Чи не нагадує це відоме прислів’я «Сила є, розум не потрібний»?

Освіта.ua
04.11.2019

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Игорь
Ужасает даже не статья, а комментарии к ней... Народ опустился до уровня неграмотных баранов. "В заключение Незнайка спросил, почему лунные астрономы или лунологи до сих пор не построили летательного аппарата, способного достичь внешней оболочки Луны. Мемега сказал, что постройка такого аппарата обошлась бы слишком дорого, в то время как у лунных ученых нет денег. Деньги имеются лишь у богачей, но никакой богач не согласится затратить средства на дело, которое не сулит больших барышей. — Лунных богачей не интересуют звезды, — сказал Альфа. — Богачи, словно свиньи, не любят задирать голову, чтоб посмотреть вверх. Их интересуют одни только деньги! — Да, да! — подхватил Мемега. — Богачи говорят: "Звезды — не деньги, их в карман не положишь и каши из них не сваришь". Видите, какое невежество! Для них имеет ценность лишь то, что можно съесть или спрятать в карман. Впрочем, не будем о них говорить!" Н. Носов, "Незнайка на Луне"
Торба
Для Игорь: Казочки копіювати ти навчився, а читати?
Игорь
Ну я ж не спрашиваю, научился ли ты думать... Впрочем, вопрос риторический :)
Торба
Для Игорь: Ти ріторіческий, коли щось пишеш, прочитай статтю, до якої пишеш. Бо таке уявлення, що ти обкурився у своєму пітері.
Коментувати
Світлана
Давно помітила, як фізики відзиваються про інші спеціальності, як недооцвнюють роботу інших.... На їхню думку тільки вони одні працюють, друкуються у видатних журналах міжнародних з імпакт-фактором і їхню велич неможливо описати.. вони великі науковці....мають тільки наукою займатись, То їхню думку ніхто більш нічого не робить...., то виходить що тільки у них розум є.не гарно і не ввічливо, от і мають до себе таке відношення. Абсолютно їх не жалко.... Мені б наприклад, дитина здоровою та загартованих була. А фізико хай займаються нудотики. Це, щоб ви більше не думали, що сила єсть, розуму не треба..
Author
Для Світлана: Якщо вам це не цікаво, навіщо пишете коментар. Тим, хто не цікаво - не пише. Мова не про якусь велич, оцінка здійснюється за міжнародно визнаними правилами і це факт. Ви ж не хочете, щоб диплом вашої дитини не визнали. А до того йде. А спортом займатися ніхто не заважає.
Перехожий
Для Світлана: А як Ви сама оцінюєте свою роботу? Як це роблять наші можновладці і всюди трублять, що краще бути не може? Чи по впливу на розвиток у якомусь напрямку діяльності? Про успіхи наших економістів та можновладців я суджу не по їх самовихваляннях на ТВ, а по своїй (а не їх) кишені. І правильну оцінку своєї роботи я можу отримати не від підлабузників, а тільки від не залежних від мене спеціалістів. Можете запропонувати щось інше, окрім міжнародних форумів, якими є міжнародні журнали? Крім того, фізика - це наука про оточуючий світ. Об’єктивний, а не вигаданий. Вам не вдасться його обдурити, бо я ви це спробуєте зробити, то вам це врешті решт вилізе боком. Фізика - це чесний діалог з оточуючим світом. Тому фізик від самого початку вчиться правильно формулювати задачу і ставити питання для її вирішення. А це сприяє виробленню світогляду. Об’єктивного. Саме тому фізики на пасуть задніх у багатьох галузях, відмінних від їх фаху, де їм доводиться застосовувати здобуті навички.
Коментувати
Небайдужий
Так для фізиків роботи немає в країні. Навіщо взагалі їх утримувати, користі від них немає. Всі ті, хто здобув нормальну освіту з фізики, залишають країни і їдуть за кордон. То навіщо їх навчати і тримати всіх цих професорів-доцентів фізиків, якщо користі для держави нуль. Якщо для якихось рейтингів за статті, нікому у нас непотрібні, то для цього є академія наук зі своїми дармоїдами. А в університетах потрібно все це прикривати. Ну або створювати робочі місця для фізиків, чого ніхто робити не буде. Ось пан Недоля скільки працевлаштував фізиків? Думаю, що нуль.
Author
Для Небайдужий: Пан Байдужий ви мабуть гуманітарій - скільки ви влаштували гуманітаріїв? Це примітивний підхід. Мабуть цим повинні займатися не викладачі, а ректори і їхні структурні підрозділи. Завдання викладачів - викладати і займатися наукою.
Небайдужий
Для Author: Навіщо потрібен викладач, якщо для його студентів немає роботи? Кількість викладачів фізики має бути невеликий відсоток від кількості робочих місць для фізиків. Якщо нуль робочих місць, то треба звільняти викладачів.
Торба
Навіщо зво які не займаютьмя наукою закриьи їх а дітей в пту - роботи вистачить всім
Коментувати
Василь
Випускники школи не бачать свого майбутнього в поєднанні з фізикою (фізичними науками).в україні вона непотрібна.тому кількість абітурієнтів на відповідні факультети різко зменшилася.факультети закриваються.тут соціальна причина.
Author
Для Василь: Соціальні причини створює суспільство
Коментувати
Володимир
Так і в школах знищена навчальна база з фізики.
Ігор
не згоден тільки з тим, що фізика (і наука в цілому) знищується. Вона вже знищена.
Вчитель
Частина студентів фізиків (4 курс) продовжити навчання не збираються. Вони не бачать себе в майбутньому ні інженерами , ні вчителями .Престиж фізичної освіти впав.
Галина
Для Вчитель: Звісно, що не збираються. Вступ до магістратури за конкурсом. А отримавши диплом бакалавра треба йти працювати.
Коментувати
Читачка
А хіба лише фізика знищується в Україні Знищується сама освіта. Неприємно вразила вчора у новинах А. Мазур. Видно,що людина давно вигоріла. З якою жовчю було показано мітинг учителів! А потім -завершення:репортаж про спалення дівчинки,до якого причетні учителі. Доречі Мазур давно веде таку політику. Не знаю,що їй учителі зробили,але жовч з неї просто крапає, коли говорить про них. Населенню Мазур нав’язує ненависть до учителів,сіє розбрат у суспільстві. Неприємно вразили слова учительки, що складала ЗНО,що там були питання по фактичному матеріалу з історії. Люди,вони учителі молодших класів! Вони мають знати свій предмет,а не те,що комусь заманеться.Тобто Мазур достатньо того,що вона півстоліття тому закінчила університет, а учителю, щоб працювати по своїй спеціальності треба кожного року доводити Мазур,що вони мають право працювати за свої 6000 гривень? Мазур,то вам теж не завадить скласти історію,психологію і етику. І звичайно,професійний екзамен.А взагалі- дайте вже дорогу молодим
Author
Для Читачка: Деякі псевдонауки процвітають
Володимир
Для Читачка: Просто корумповані функціонери від освіти вправно переводять стрілки на вчителів.
Вчитель
Узнищується фізика, звідси - знищується виробництво, падає економіка, знищується держава
Коментувати