Ігор Лікарчук: про булінг стосовно вчителів на канікулах

Учителя, який не прийде на методичні витребеньки, обов’язково будуть цькувати, вимагаючи пояснення

Ігор Лікарчук: про булінг стосовно вчителів на канікулах

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти, в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти.

Мені у приваті надіслали план методичної роботи на осінні канікули з учителями однієї школи. Його укладачі в 5 днів канікул зуміли запихнути 16 методичних заходів.

Я спочатку це назвав хворобливим виявленням своєрідної фобії місцевих освітніх керманичів, які чомусь вирішили, що без їхніх методичних научувань учителі школи аж ніяк не зможуть працювати краще.

Але думаю, що такі дії можна охарактеризувати і як своєрідний вид булінгу керівників закладу стосовно вчителів. Адже в чинному законодавстві булінг - «(цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого».

А тепер про докази того, що це булінг. Учителя, який не прийде на ці методичні витребеньки обов’язково будуть цькувати, вимагаючи пояснення, довідки, погрожуючи усіма можливими карами. Або влаштують обструкцію. На це в багатьох школах – мастаки.

Хоч насправді будь-яка методична робота є професійним навчанням працівників. А стаття 18 Закону України «Про освіту» гарантує, що людина має право на ВІЛЬНИЙ вибір видів, форм, темпу такої професійної освіти. Тобто, ніякого обов’язкового професійного навчання (методичної роботи) немає. Але цькувати будуть.

Немає сумнівів і в тому, що необхідність бути присутнім щодня на одному-двох методичних заходах - насилля. Як фізичне, так я психологічне.

А якщо це насилля відбувається в приміщенні, котре належним чином не опалюється?

А якщо інформація, котру страждаючі фобією керівники, намагаються під час таких заходів донести до вчителя, є, відверто кажучи, не першої свіжості?

Більше того, психологічним насиллям є власне і концепція такого професійного навчання. Адже навчити можна лише того, хто хоче навчитися. Якщо вчитель хоче, то він це успішно зробить і без страдників на фобію. Можливостей для цього в сьогоднішньому світі - сила-силенна. А якщо вчитель не хоче, то можна проводити і десятки заходів щодня. Толку не буде.

Пошук ознак булінгу у сучасній системі методичної роботи можна продовжувати. Жаль лише, що ніхто із його організаторів не думає про шкоду фізичному та психічному здоров’ю вчителя, який завдається подібними діями.

Але ще більше жаль, що величезна кількість наших учителів живе за принципом, добре описаним Тарасом Шевченком: «Німі на панщину ідуть...»

Оригінал

Освіта.ua
29.10.2019

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрій
Цілком згоден. Бо в умовах купи нормативи методичні об’єднання та більшість педрад взагалі не мають сенсу.
ЛараНазіра
Згоден на всі 100%! У на досі школа не отоплюється! Дуже холодно і сиро у приіщенні. Дітей відправили на осінні канікули а вчителі мають сидіти в холодній школі. У нас філія, нас тут так перевіряють і затставляють відсиджувати свої години, а от в опорній школі все не так! Вони сидять удома, раз можуть в школу на чергування прийти, директор їх не контролює! А наш завідувач ходить і контролює, хоча сам не сидить в школі до 3 години, а йде додому в 12. Поскаржитися немає куди й кому... Тільки рота розкриєш, а тобі говорять : "Не хочеш працювати - звільняйся!" Чому ми, вчителі, не маємо прав?? Чому ми беззахисні?! *** міністерство і *** міністриня!
Mикола
Для Позняки. Вам не повезло.Приїздіть, мені потрібні кваліфіковані вчителі.Контакт 0661306372
ОЛЬГА
Учителя ждут каникул. что бы подогнать основную работу на каникулах! А каждый раз приходят дикие нормативы. что им делать и куда бежать. Когда же дадут спокойно учителю работать!!!
Wite tcerkov
Лєкарчука в прем‘єри! Він вже переріс міністерську посаду. А Новосад буде йому подав´ти кофій, чесати спину,як це вона робить Гончаруку.
!!!
Ось завершуються курси НУШ, що проходили на канікулах! Вірніше буде « курси по вирощуванню безкомплексних дурників» . Граємось, сміємось, тремось і чешем спинки! А про навчання а ні чирк! Ну хочете ви дати дитині в початкових класах дати можливість погратися то виділіть годину між уроками - нехай пограються. А навчання - є навчання!
Клоп
Для !!!: Нуш - школа Дебілів!!
антиНУШ
Для !!!: У нашій школі НУШівські вчительки після таких курсів одна з перед одної повикладали у Facebook дебілкуваті фото з цих курсів, на яких отакенні тіточки нівроку стрибають, бігають, клеять, ріжуть якісь кольорові бумажечки і т.д. А який толк з цього цирку? Чи додалося знань в учнів? Діти ні читать, ні писать, ні рахувать не вміють, а здорові тітоньки бігають по класу, чешуть спинки і т.д.Якби не знали, що це учителі, можна подумать, що це психлікарня. А найголовніше, всі в Інтернет ці фото викладають, мовляв, реформи НУШ , лайкають одна одну, а всі тільки сміються з них. Дебілізм НУШ зашкалює. Тільки найрозумніші вчителі продовжують справді навчати дітей. У мене знайомі питають"Яка вчителька не звихнулася на НУШ, щоб до неї дитину в клас перевести?
Alex
Та всі проти НУШ!!!! Це заняття для олігофренів! Дітей можна навчити таким способом?! А поведінка може бути у цих дітей?! Вони звикнуть галасувати в початкових класах, гасати на уроці, далі - повірте, дисципліни в старших класах не буде! А не буде дисципліни, не буде знань! Це нова українська нація?! Бидло-дебіли?! Бидлом легше керувати! Досить уже переймати найгірше, що є в америкосів! Так, знаю, що вчителі, які мали викладати в початкових класах НУШ бігали, стрибали, кричали на курсах! Отак вчили наших вчителів навчати українських першокласників! Дико, що вчителі не послали куди подалі тих, хто їх такому навчав, не розвернулися, і не розійшлися по домівках! В класних кімнатах вчителі так порозклеювали стіни якимись вирізками, малюночками і т.д. Гидко! Стін не видно в початкових класах, усе це схоже на купу бруду, чи на дошку об’яв. Фу! І смішно, і грішно!
Коментувати
Witalina
п.Лікарчук, НЕ розумію, для чого якийсь випадок узагальнювати і робити такі висновки ? У нас такого методичного тиску не має.Педрада,психолого-педагогічний семінар у перший день канікул ,а далі вчитель сам визначає чим йому займатися. У вчителів є дні самоосвітньої діяльності, є творча відпустка для того, щоб вчитель міг перепочити. зайнятися улюбленою справою, розробити захід,урок. Це своєрідна профілактика професійного вигорання та деформації особистості вчителя !А ще, ми їздили на концерт і отримали масу позитивних емоцій.Доречі, мінімум тричі на рік, голова ПК організовує поїздки на вистави,концерти.
Местный
Для Witalina: Вам хорошо? Что-то может болит? В здравом уме подобное не написать. Будем честны, ни у кого в учебном заведении подобного нет
Реалист
Для Witalina: А еще о своих супер метод мероприятиях наперебой делитесь в Интернете, выкладывание постановочные фото, на которых все дебильно счастливые от креативной школы? Кругом сплошное лицемерие и фальш. Тошнит креативные агенты змин
Witalina
Для Реалист: Уявіть, не виставляємо! і принципово ніяких фотозвітів не відсилаємо.
Коментувати
Володимир
І. Лікарчук забув напевно про призумпцію невинуватості за якою людину не можна звинувачувати у злочинності, якщо це не доведено в суді. Також автор плутає визначення понять булінг і мобінг. Будучи активним противником методичної діяльності у забезпечені освітнього процесу І. Лікарчук забуває, що більшість вчителів здійснює свою діяльність репродукуючи один і той самий стиль навчання з року в рік протягом десятиліть своєї педагогічної діяльності. А його ставлення до закладів післядипломної педагогічної освіти підтверджує у нього відсутність розуміння існування єдиної площадки для обміну досвідом між вчителями одного предмета під час курсів підвищення кваліфікації. Автор зі своїми дописами в блозі часто виглядає мамонтом, який вимирає, але хоче мімікрувати у слона, щоб ще хоч трошки протягнути в цьому новому середовищі. Але його розміри, неповоротливість, архаїчність видають!
ммм
Для Володимир: пан вивчив новий термін презумпція невиновності, але ще не знає, де його правильно всунуть.
Коментувати
Вчителька
От почитала я блоги і коменти на цьому сайті і розумію, що наразі знаходжусь на правильному шляху. Хочу поділитись досвідом з колегами. Працюю в школі, взяла свідомо лише 12 годин без кл.керівн. У звільнений час розводжу квіти на продаж: і кімнатні, і декоративні та продаю. Опанувала пошив м’яких іграшок, шию та продаю. Зараз навчаюсь технології укладення лицювальної плитки. А також вирощую зелень в теплиці на продаж. Колеги - будьте мобільними! Відійдіть від «учіння» і перейдіть до « навчання» і ви заробите не менше ніж у школі! Хай експерти не винаходять велосипед, а думають де брать велосипедиста!
Олександр
Для Вчителька: Все то добре, але відсутність ставки у Вас гикнеться при виході на пенсію. Ваші 12 годин зарахують як 75% стажу і будете Ви розводити квіти до 80 років. Вперед.
Вчителька
Шановний Олександр! На сьогоднішній день поняття ставки відноситься лише до педнавантаження, а рік зараховується в стаж, коли в повній мірі сплачено ЄСВ. Саме 12 годин потрібно щоб рік зараховувався в стаж. Не хвилюйтесь, пенсію отримаємо однакову!
ммм
Для Вчителька: так це е стьоб? вау!
Коментувати
Вчитель
У селі, де іншої роботи немає і вчитель залежний від дирекції - там вчителя може й поцькують. А в Києві мене особливо не поцькуєш. Роботи (оплачуваної краще ніж робота вчителя) тут вистачає. Тому директор школи сидить в мене тихо і не рипається. Бо буде сам уроки проводить, якщо що.
Вчитель
Для Вчитель: Учу директора людиноцентризму і тому що потрібно шукати підхід до будь якого учня... тьху, ти вчителя! Ги-ги-ги. А як тільки починає бухтіти я йому: "Вам з якого числа заяву на звільнення написати?" або "Не хочете завітати в клас - познайомитися зі своїми майбутніми учнями в яких ви, скоро будете замість мене викладати?"
Ви молодець
хоробро, безстрашно, але справедливо.
Директор
Та це бла-бла-бла. Видали мы таких смелых!
Коментувати
Володимир
А я кажу, що не бажаю опускатися до середнього рівня.
Людмила
А як вам екзамен з комп’ютерних технологій? Вчитель фізкультури обов’язково повинен вміти складати презентації робити посилання і.т.д. Скоро в спортзалі буде екран і техніку волейболу будуть вчити по слайдах сидячи на стільцях. Якщо не складно іспит знімають категорію. Скажіть, в яких ще містах таке витворяють? Чернігів.
Олекса Позняк
Для Людмила: зеідіоти нуш
Олексій
Для Олекса Позняк: нуш якщо ви знаєте існує другий рік то що хто ідіоти треба розібратись
Олексій
Для Людмила: а чому ви вважаєте що вчителю фізкультури це не потрібно? Ви ж маєте хоча б якось презентувати свій досвід під час атестацій
Коментувати
Вчитель
Я вам так скажу: принижують лише тих, хто дозволяє себе принижувати. Досить вчителю всього боятися, пора починати безкомпромісну боротьбу за свої права. Що найгірше може статися? Виженуть з низькооплачуваної і безперспективної роботи? Це можна легко пережити. Тому, борітеся - поборете!
Олекса Позняк
Для Вчитель: якщо ви працюєте у селі де одна школа і всі навколо безробітні і у вас на руках хвора мама - будете і на коліна ставать як директор накаже. Альтернатива? Сапать при 35 градусах буряки місцевому фермеру за 25 грн/день. Відстояти свої права нереально, директор звільняє будь-кого без проблем. НУШ рулює.
Вчитель
Не всі працюють у селі. А у великих містах завжди є великий вибір більш високооплачуваних робіт.
ммм
Для Олекса Позняк: при чому тут нуш, ти педахохічний недодєлиш? таке і до нуш було.
Коментувати
СК правда
Це правда. Директори шкіл поводяться з вчителями гірше, ніж з худобою. Вчора вислухали двогодинну лекцію-навчання=приниження за неприбране приміщення школи. Отак.
ZR
Для СК правда: Так. То правда. Особливо здеградовоні балаби
Коментувати
Михайло
Повністю згідний з паном Лікарчуком. Браво ! ...і так дуже часто буває в середовищі- місці роботи педагогічних працівників. Вважаю, що автор допису підняв досить актуальне питання, адже наявних самодурів вистачає в нашому житті...
Олекса Позняк
Директори не зацікавлені брати сильного учителя. Бо він себе поважає і у нього може бути своя думка. Не дай бог на наступних виборах директора батьки проголосують за розумного авторитетного професіонала - пропаде кормушка. Краще набрати дурнів на фоні яких виглядаєш суперменом, а ше краще відданого дурня який завжди одобрямсає будь яку бредятину начальства. Раніше було розумним хоч трохи легше -часто у школу приїздили до авторитетного учителя з усього Києва , наповнювали класи і тому директор хоч трохи з ним рахувався.Тепер дур3па Ліля примусово по вулицям прикріпляє кріпаків до шкіл , тож директорам розумні геть не потрібні
Пенсіонер
Для Олекса Позняк: Зараз розумні ніде і нікому не потрібні в Україні. Така гірка правда сьогодення.
Fedja
В ОТГ именно так! Наш голова на фоне его приближённых( со специфическими,не лучшими качествами) выглядит суперменом! И все они " одобрямсают"
Коментувати
Горбань Віктор
Всі міністри освіти України у більшій, чи меншій мірі долучилися до руйнування шкільної освіти. За моїми спостереженнями, найбільшої шкоди у плані дебілізації навчальних планів і прграм було завдано, коли міністром освіти став Вакарчук Іван Олександрович. Так чого ж чекакти від його сина? Зараз агентура незмінних владних сил під гаслами РЕХВОРМ пропихає новий "Закон про повну загальну середню освіту", де рабське становище вчителя буде збережене. 40-годинний робочий тиждень - це відволікаючий маневр, нам скажуть, що систему оплати не змінюємо і вчителі заспокоються. А феодальні відносини в середній освіті залишаться. Як цьому протистояти? Потрібно обїєднуватися!
Катеринка
Для Горбань Віктор: не ввсі!! Два попередники робили професійно.
Горбань Віктор
Для Катеринка: Квіта не берусь аналізувати. А ось Гриневич дійсно великий професіонал з демагогії! В НУШ душе гарно описана майбутня школа, тільки механізм її побудови ВІДСУТНІЙ! Ви вважаєте правильним введення 12-го класу?
антибот
Для Горбань Віктор: " правильним введення 12-го класу" Коли пропагують 12-річну школу, то кажуть: "Так прийнято в Євросоюзі, тому і нам треба, щоб вони визнавали наші атестати". І так, і ні. У них школа у звичному нам розумінні тільки до 9 класу, а потім уже профільні професійні або академічні училища. Завдяки цьому в них навіть бакалаврат займає 3 роки, а не 4, як в нас.
Коментувати
Анатолій
Булінг в школі!!!Як директор знущається з вчителя.Досвід: Норинська ЗЗСО 1-111ст.Овруцького району.Житомирщина.
Пенсіонер
Для Світлани: НУШ не сприймають 95% учителів , бо НУШ -це повна дебілізація ! І вчитися, як на пуфіку лего складати, нормальні вчителі не хочуть і не будуть, бо взагалі більшість ідей НУШ протирічить здоровому глузду. Приклад: у нашій школі три перших класи було, дві вчительки передпенсійного віку вчили дітей читати, писати і рахувати, як раніше, а одна вчила за всіма дебільними НУШ-ідеями (ранкове коло, пуфіку, лего і т.д). Результати: у двох класах діти і читають, і пишуть, і рахують, а НУШівському з тією вчителькою-агенткою змін діти навіть читати не можуть, нічого не навчилися. У другий клас батьки просять дітей перевести до нормальних учителів, які вчили так, як раніше.От і НУШ, от і вчителі, що не сприймають НУШ.
MOJO
Для Пенсіонер: Я учила детей так как требует НУШ. И мои дети прекрасно читают, умеют решать задали, примеры. Работают в группе, помогают друг другу. А на каникулах скучают за школой.
Олекса Позняк
Для MOJO: Я вчив дітей як вимагає СУШ і мої учні стали докторами РН. Що стосується нуш то сусід віддав онука білій вороні нушівській. Діти там ходять під час уроку, кричать пищать. Один приходить кладе курточку в кутку і 2 уроки спить на підлозі.Повна дебілізація
Пенсіонер
Для MOJO: Из правил есть исключения, вполне возможно, у ваших детей генетический потенциал плюс работа родителей, которые дома занимаются детьми. А в обычном классе, где больше 30 учеников, все идеи НУШ - это базар-вокзал, а не обучение.Посмотрим на ваших детей на уроках математики, физики, химии, где нужно сосредоточиться, чтобы понять материал. Но дети НУШ такого не умеют априори. Для них закон не писан, урок полный бардак под соусом новых идей. Короче, повна дебілізація, как объяснил выше Олекса Позняк
Коментувати
Олекса Позняк
Вчитель абсолютно безправна істота, яку може принизити і покарати будь хто від учня до директора та інспектора. Директори зараз взагалі мають права рабовласників. Лцкарчук мабуть знає про випадок коли директорка ставила на коліна учителів щоб просили пробачення .І ставали. Так це у Києві. Тещо твориться по селах взагалі жахіття - перейти немає куди, профспілка не захищає , колеги трусяться від страху. Система освіти претворилась на концтабір. Можете десь працювати не йдіть у цю тюрму
ммм
Для Олекса Позняк: бо його не вчать, такі як ти у педвузі, себе захищати, хоча зобов"язані. Позняк і Онадський - два освітянські йолопи.
Олекса Позняк
Для ммм: мені себе захищати не потрібно. Зі мною поводяться дуже чемно. Я даю результат і отже хазяїн отримує прибуток. Якщо звільнюсь - до мене черга надати роботу.Іноді телефонують і пробують перекупити. Але не у всіх так. Можеш бути дуже розумним а життя складеться не в твою користь. Система освіти налаштована проти учителя . Тому освіта руйнується з кожним роком.І парти нові купили а рівень знань все падає, поріг ЗНО понижають постійно. Реформатори просто д3біли
Коментувати