І. Совсун: вчителі мають бути мотивовані та кваліфіковані

Ніщо так не впливає на якість освіти, як кваліфікація та вмотивованість вчителів, які працюють з дітьми

І. Совсун: вчителі мають бути мотивовані та кваліфіковані

Автор: Інна Совсун, народний депутат України.

Ніщо так не впливає на якість освіти дітей, як кваліфікація та вмотивованість вчителів, які з ними працюють.

Саме тому вчителі мають бути МОТИВОВАНІ та КВАЛІФІКОВАНІ.

Саме тому ми пропонуємо комплексно подивитись на питання формування заробітної плати вчителів.

Нам потрібен прозорий і справедливий підхід до цього питання. Нам потрібно позбутись надмірного зарегулювання роботи вчителя. Учителі мають вчити дітей, а не заповнювати папери.

Це те, чого ми прагнемо і готові до конструктивного обговорення наших пропозицій.

Оригінал

Освіта.ua
23.10.2019

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Евгеньевна
Необходимо учителя освободить от классного руководства и других бытовых обязанностей. тогда будет качество уроков, а если учителя заставляют большую часть учебного процесса бегать и выяснять отсутствующих и причину отсутствия учеников. водить в столовую и собирать деньги на питание. отвечать и контролировать сбор денег на ремонт класса. посещать на дому трудных учеников и т. д . И вы требуете от учителя качественно проводить уроки!!! Необходимо в школах для воспитательной работы брать воспитателей. а администрация школы пусть берет полностью ответственность за ремонт классов.
Iren
Немає більшого "спеціаліста", ніж Совсун! Пані, а Ви у школі коли останній раз були? Під час власного випускного? Опустіться на землю. Досить принижувати вчителя, паплюжити його всіма можливими засобами! Якщо не буде бажання вчитися у дітей і відповідальності батьків, ніякими своїми реформами (часто просто дурнуватими) нічого не зміниться. Учитель давно знаходиться у стані "ляльки для биття", усім винен, усяк його кляне. А де підтримка для вчителя??? Де повага до його важкої праці, яка ніколи не закінчується - ні на канікулах, ні у відпустці? Чому зневажається праця зокрема сільського вчителя? Чим він винен, що у класі мало учнів? Він також має відповідну кваліфікацію, розвивається усіма доступними засобами. ... Пишу, намагаюся вгамувати вир думок, а хочеться вже просто волати: скільки можна знущатися з освіти???
Пані Оксана
Пані Совсун, яким чином Ви підвищуєте кваліфікацію? Хвала тому вчителю, який перевіряючи зошити, намагається навчити дітей грамотно писати (не виходити за поля); за свої гроші купує канцелярське приладдя для створення дидактичного забезпечення уроку; вечорами відповідає на дзвінки батьків. Чи пройшли Ви такий шлях до своїх "висот"? Найбільша помилка в нашій освіті - це неосвічені, неграмотні, бездарніі керіаники. На жаль, таких багато.
Ольга
Для Пані Оксана: привіт, повністю погоджуюся
Коментувати
Екатерина
Учителя должны быть квалифицированными! Это правда. Но что делать учителю, когда его унижают и травят за его квалификацию? Почему инспектор райво, которая уверенна, что скрещивающиеся прямые не могут быть перпендикулярными, может публично заявить, что тот, кто с ней не согласен не знает математику? Почему глава методобъединения района, которая не подозревает, что теорема о трех перпендикулярах может быть прямой и обратной, заявляет публично, что тот, кто с ней не согласен математику не знает? И у учителя нет возможности доказать обратное. Кто понес наказание за ритуальные доведения учителей до самоубийства? Действовали по одной схеме. Учителя погибли, так как нет способов защиты. Почему учитель, который не имеет пед образования и работает по воле райво, и истерично кричит родителям, что кроме районных олимпиад (жуткие фальсификации результатов) и Кенгуру райво никакие образовательные соревнования не нужны? Нужны только спортивные соревнования, ради которых детей снимают с уроков.
Олена
Для Екатерина: де це довели вчителів до самогубства?
Коментувати
InGa
Хто така Інна Совсун? Скільки років вона працювала вчителем, що вважає себе експертом з таких питань? Попустіться, мила пані, окрім міністерських коридорів та кулуарів ВР є ще кусок світу, про який Ви уявлення не маєте, а якщо маєте, то воно зовсім не чітке. Аби молоти язиком.
Олекса Позняк
Я з ранку і до 15 працюю з українськими дітьми у школі , а з 18-00 до 21- 00 з дітьми США і Канади по скайпу. В чому різниця ? Закордонні діти страшенно вмотивовані до навчання. Вони засипають запитаннями, серйозно ставляться до самопідготовки і тих домашніх завдань які від мене отримують. Нашим дітям наплювати на все. Дістали смартфони та й граються 80%.Мої знання, за які закордонні діти платять чималі гроші, їм задарма не потрібні. Я вже років 20 прям волаю -ВМОТИВУЙТЕ ДІТЕЙ придурки реформатори. Як би ви не сертифікували учителя, яких би дурнуватих курсів для нього не придумали якщо учень невмотивований до навчання -він учитись не буде. Перестаньте усім видавати атестати , недоумки -реформатори! ЗНО мотивує учнів хоч трохи, але вони просто плюють на предмети що не входять в склад ЗНО
KVP1248
Для Олекса Позняк: Знання – сила! Дуже небезпечно нав’язувати інформацію про фундаментальні властивості оточуючої індивідуума реальності всім кому попало. Якщо людина має низький рівень моралі, то її глибокі знання будуть працювати на зло, а не на благо. Сучасні технології забезпечують незворотність еволюційного прогресу активністю навіть одиноких геніїв, завдяки небаченому раніше рівню продуктивності праці та сучасним комунікативним можливостям – своєрідного бар’єру, який робить людину вільною і незалежною від некомпетентного хаотичного сірого чиновницького спектру перешкод. Тому головним в школі є не давати всім знання, яке і так застаріло і відстало на сотні років від сучасності, а створити умови для розвитку талантів. Треба відійти від традиції своєрідного «канібалізму», закріпленої мільйонами років еволюції, не «з’їдайте» талановитих людей та геніїв, які відрізняються чимось від сірої «зграї».
Коментувати
Яна
І ще про обідню перерву варто подумати, коли цілу годину під час робочого дня я відпочиватиму, а хтось буде нести відповідальність за дітей
Яна
Якщо ввести окрему посаду вихователя і примушувати бути класним керівником, то вже вивільниться час і сили. А взагалі погоджуюсь з тим, що ситуацію треба знати з середини, а потім можливо щось путнє пропонувати. 40 годинний тиждень - ио ж щастя.Тобто я після 17 години абсолютно вільна і мене не турбують бктьки, конкурси, не пеоевірені роботи...На канікулах я не працюю сутками під час подорожей.
Witalina
WORK.UA УПАКОВЩИЦА СТИКОВ В КОРОБОЧКИ АТА, ТОВ 9 100 грн А вчитель-інтерн - 8000. НОрмально!
небайдужа громадянка
Пані Інно, зошити ми перевіряємо, не заради того, щоб діти не заступали за поля. Там трошки інша мета))))
Ruslan Kuznetsov
Боже, коли вже освітою перестануть опікуватись ті, хто від цієї освіти знаходиться на відстані більшій ніж Плутон від Сонця?!
Вася
Пані Совсун, замість написання дурниць, які Ви знову пишете, підіть спочатку хоч на рік у школу (вакансій вистачає) звичайним учителем на ставку, краще в сільську (яка ще не на межі закриття), відчуйте чим живе сьогодні школа. Переконаний, що бажання нести таку ахінею, як Ви несете ("більше зошитів перевіряти", "заповнювати БІЛЬШЕ ПАПЕРОВИХ звітів", "влаштовувати змагання") у Вас відпаде назавжди. Ви зрозумієте, що проблемою в освіті є зовсім не учителі, яких Ви намагаєтесь всіляко принизити. Ваш допис починається абсолютно хибним твердженням. По перше: учителями в наших школах працюють спеціалісти, кваліфікацію яких встановила ДЕРЖАВНА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ, висновок якої записано в їх дипломі. Якщо в когось є сумніви, щодо цього висновку - то запинання не до нас (так, що "гуляйте" зі своєю обов’язковою сертифікацією). І по друге: невмотивованими до навчання є саме частина "здобувачів" (які в більшості випадків заважають іншим "вмотивованим" здобувати знання і розвиватися).
Завуч
Для Вася: Підтримую на 100%.
Коментувати
Radmyla
Незалежна комісія... Хто ці люди? Яким чином визначаються критерії відповідності категоріям? Змінити категорію будь-коли... У вересні, у грудні, кожного року? За влаштування спортивного змагання чи будь-якого заходу не доплачують гроші - це нісенітниця. Треба вислужитися перед директором, ну, можливо комусь і треба, але за це теж не доплачують гроші. Мій висновок такий: логіка відсутня, так само, як відсутні конкретні пропозиції.
Учитель
Для Radmyla: хто в дупу дав, той і член комісії, а хто насосав, той і членкіня. Все логічно.
Коментувати
Учитель
Треба цих кінчених соросівських "мотиваторів" (чи може мотиваркинь?) відправити на кілька років попрацювати в малокомплектну нову українську школу на зарплату звичайного вчителя. Добра від нинішньої влади не чекаю. Під нинішньою владою маю на увазі не клоуна Зелю, який нічого не вирішує, а його господаря - олігарха Коломойського. Є у мами Лесі Українки - Олени Пчілки чудовий твір, який називається "Наша справа з жидами" (погугліть). Написаний бозна-коли, а наче про сучасну Україну. Нічого не змінюється.