Р. Костогриз: під час гри правила не змінюють

Чому можливість перескласти ще раз не застосовується до шкільного ЗНО для вступу на бакалаврат?

Р. Костогриз: під час гри правила не змінюють

Автор: Руслан Костогриз, студент.

«Під час гри правила не змінюють», - та, схоже, такий девіз обходить стороною вступну кампанію.

Йдеться про ЄВІ (єдиний вступний іспит) з іноземної мови для вступу в магістратуру. 16 липня 2019 року, якраз після оголошення результатів ЄВІ, пані Гриневич підписала наказ №985 «Щодо проведення у 2019 році спеціально організованої сесії єдиного вступного іспиту». Як виходить з того наказу, ЄВІ можна скласти повторно в листопаді, точніше перескласти, і, причому, цей результат можна використати для вступу в 2019 році, правда, лише на контракт.

Як відомо, вступна кампанія в нас проводиться на засадах конкурсу, що на бюджет, що на контракт. Тому на думку приходить наступна аналогія.

Уявімо таку ситуацію. Проводяться змагання з легкої атлетики, точніше із забігу на 100 метрів. Учасник, що посів перше місце показав результат 15 секунд, той що посів друге місце, скажімо, 16 секунд, третє місце – 17,5 секунд. А потім іншим учасникам кажуть наступне: «Ви не засмучуйтесь, ми вам дамо шанс покращити ваш результат. У вас буде друга спроба в листопаді. Якщо подолаєте дистанцію швидше ніж за 17,5 секунд, ми вам вручимо диплом третього ступеня, правда, за певну суму коштів». Ну і як ви вважаєте, це буде справедливо стосовно інших спортсменів?

Таких аналогій можна провести чимало. Але повернімося до нашої ситуації. Невже це справедливо щодо до тих учасників ЄВІ, які склали його з першого разу? Чому, цікаво, така «акція», як можливість перескласти ще раз, не застосовується до шкільного ЗНО для вступу на бакалаврат. Чим магістри кращі бакалаврів?

А відповідь проста. Якщо проаналізувати результати шкільного ЗНО з різних дисциплін, то можна побачити, що в середньому пороговий бал не долають 10-20% учасників, порогові бали просто такі підбирають, аби склали тест не менше 80%. А тут комісія, яка визначала поріг, трішки промахнулась, і вийшло так, що ЄВІ не склали близько 32%. І тут у міністерства освіти і науки невеликий шок, мовляв, це ж виходить, що буде значний недобір у магістратуру, а відповідно, значна частина «доцентів» і «професорів» залишаться без роботи. Та Лілія Михайлівна – молодець, не розгубилась, саме у день оголошення результатів підписала наказ щодо можливості повторно перескласти ЄВІ.

Таким чином, за гучні заяви МОНу, на кшталт «практика проведення вступного іспиту для навчання у магістратурі є позитивною і такою, що підвищує рівень володіння іноземною мовою випускниками бакалаврату», чи «здобути сучасну освіту магістерського рівня без певного рівня володіння іноземною мовою просто фізично неможливо» є всього лише маскою, за якою ховається справжня картина, яку я описав вище.

А як вважаєте ви: чи доцільно змінювати правила гри під час самої гри?

Освіта.ua
15.08.2019

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Не розумний Мон
Чого перездача 5листопада, а не 5вересня! Навіщо знущатися з дітей. Що робити після 5листопада? Що до цієі дати?? Нахрена мені ця англійська , як майбутньому бухгалтеру? Дебет- кредит- авізо ...
777
Для Не розумний Мон: А нахріна Вам, бухгалтеру, магістратура? Зараз навіть для роботи на державній службі достатньо бакалаврату, а в приватній фірмі, я гадаю, взагалі магістерський диплом до лампочки. Їм потрібен хороший бухгалтер, а не хороший диплом. Чи Ви викладацькою роботою збираєтесь займатись?
Коментувати
qwerty_qwert
1. Справжній конкурс - як правило, лише на державну форму, "конкурс" на платну форму обмежується лише ліцензійною кількістю місць (за винятком престижних спеціальностей у таких же зво). 2. Очевидно, ті, хто не склав з першої спроби, після другої наберуть найвищий бал? :) 3. Як вступ після повторного складання вплине на тих, хто вже зарахований з 1 вересня? Фактично буде новий конкурс на незаповнені місця (див. п. 1). 4. Додаткова сесія - шанс абітурієнту не згаяти навчальний рік до наступної вступної сесії. Здавати підуть не всі, а лише ті, кому дуже кортить почати навчання саме 2019-го. 5. Якби ж то після повторного складання можна було вступити на державне! ;) P.S. Наведений автором приклад з спортсменами має маніпулятивний характер і не є логічною ілюстрацією :)
прот. Миколай
ЄВІ має бути для тих хто перетендує на держмісця. Якщо абітурієнт буде здобувати освіту свом коштом, або коштом свого майбутнього работодавця, і їм знання іноземної непотрібно?
Катерина
Не доцільно. Але найбільш гіршим є те, що у двох змінах ЄВІ не були однакові умови для ї складання іспиту. Програма передбачала загальний обсяг текстових слів до 2500. У 1 зміні їх було - 2101, а в 2-ї -2539 слів. Різниця в 438 слів. Часу було і так замало для складання, та ще й друга зміна повинна була більше перекладати. 438 слів - це около 10-15 хв. часу для якісного розуміння. Крім цього норма Програми є перевищена! Хіба це справедливо? Хіба так можна знущатись? Студенти другої зміни, які не дібрали завдяки МОНУ 1-2 бали , на перездачі матимуть шанс довести свої знання., якщо ті спеціально не зроблять їх важчими. Це стало для них душевним спасінням. Однак, шок, біль, стрес, який вони перенесли в собі, дадуться в знаки їхньому здоров’ю! Бо так не вчиняється з вступниками, які намагались не вгадувати, а старанно вичитувати все і через брак часу, кввплячи себе, не дібрали необхідні 1-2 бали.
Юрій
Не доцільно.Конкретно у данному випадку треба залишити все як є-хто не пройшов,той не прошов.