В. Громовий: туалет «по-європейськи» і реформа освіти

Головним завданням чиновників було прозвітувати про кількість і «освоїти» виділені на ці потреби чималі кошти

В. Громовий: туалет «по-європейськи» і реформа освіти

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Ви ще не бачили туалет-музей, який я виявив в одному з райцентрів на Кіровоградщині. Цитую сам себе.

Після того, як там провів свій майстер-клас із сучасних педагогічних технологій, запитав: а де можна справити природні потреби? Директорка школи подивилась на мене пильним оком і відповіла запитанням на запитанням: Вікторе Володимировичу, ви ж не перевіряючий, ви ж свій? Кажу: свій! -То он там, за школою в «нужнику». - А якщо б був перевіряючим? -Ходімо покажу!

На другому поверсі показує модерновий туалет з іспанськими кахлями, польською сантехнікою, турецьким милом, німецькими сушильниками для рук... На всю цю красу витратили з бюджету за тодішнім курсом більше 20 тис. дол... І все було б чудово, якби не одне «але». Води немає!

У цьому селищі з водою біда... Централізоване водопостачання, як Ріо для Остапа Бендера, є «голубою» мрією. Тому до приходу перевіряльників прибиральниця тьотя Дуся з відра наливає воду в бачок унітазу, і вони мають можливість його змити, мабуть, ще в якийсь бачок зверху теж наливають з відра воду, щоб вони могли помити руки... Увесь інший час туалет не діє.

За рік з Кіровограда приїздили поважні «гості» лише раз, тож можна підрахувати «вартість» їх комфортного ходіння в цей туалет і відповідно «окупність» таких вкладень в освіту. З огляду на те, що туалет «по-європейськи» кілька років був основним маркером реформи освіти, головним завданням чиновників було прозвітувати про кількість облаштованих туалетів і «освоїти» виділені на ці потреби чималі кошти.

Те, що у багатьох випадках, це були недіючі моделі, нікого не хвилювало.

Оригінал

Освіта.ua
18.07.2019

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
А де ж там завгосп сидів, який водою забезпечував всі ці потреби поважних гостей?
мама
Пане Вікторе, Ви описали абсолютно актуальну ситуацію для сільських та селищних шкіл. Згодна на 10000% . Вчора, сьогодні читаю які інноваії чекають освіту у 2019-2020 н.р. Шановні! Це інновації дл КИЇВА, а перефірії навіть таким і не пахне.
Праздник у нас
Витя громовой дошел интелектуального апогея- напи’сал о туалете! Поздравляю- это достойная вершина творчества известного грантоеда.
Остап
30. Что бы ни говорили пессимисты, земля все же совершенно прекрасна, а под луною и просто неповторима.
Правда жизни
Министр образования и науки Лилия Гриневич за июнь получила зарплату 55 049 гривен, что почти в пять раз больше ее оклада. Об этом говорится в ответе Министерства образования и науки на запрос Украинских Новостей. Сумма, начисленная Лилии Гриневич в июне, составила 55 049 гривен, из них должностной оклад - 11 556 гривен, надбавка за выслугу лет - 3 120 гривен, надбавка за работу в условиях режимных ограничений - 1 733 гривны, надбавка за интенсивность труда - 11 556 гривен, командировочные - 9 007 гривен, отпускные - 1 575 гривен, премия за май - 16 000 гривен, индексация - 502 гривны. Зарплата заместителей министра Романа Гребы составила 60 200 гривен, Павла Хобзея - 56 300 гривен, Максима Стрихи - 50 400 гривен, Юрия Рашкевича - 69 100 гривен, Вадима Карандия - 91 600 гривен, Светланы Даниленко - 99 800 гривен и госсекретаря Павла Полянского - 185 000 гривен.
Василь  Шминдрук
Для Правда жизни: Як той казав: "Живуть же люди". Такий собі бенкет під час чуми. Навіщо їм Європа, коли і так добре. А можливо то уже були "дембельські" нарахування.
Коментувати