Т. Мілованов: факт для розуміння нашого місця в світі

Закривши всі школи і університети, ми зможемо собі дозволити три університети американського рівня

Т. Мілованов: факт для розуміння нашого місця в світі

Автор: Тимофій Мілованов, почесний президент Київської школи економіки.

Україна може собі дозволити мати один хороший університет.

Загальний бюджет на освіту в Україні приблизно 8 млрд доларів. Порівняємо це з бюджетом американського університету, наприклад, Піттсбургу - 2,4 млрд доларів.

Також, додатково до операційного бюджету, ще є 641 млн доларів на капітальні видатки (майже 30%). А на дослідження тільки в цьому університеті виділено 874 млн доларів (35%).

Тобто, якщо ми закриємо всі школи і університети, то зможемо собі дозволити три університети американського рівня. Це добре для розуміння нашого місця в світі.

Оригінал

Освіта.ua
12.07.2019

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дидаскал
Что касается США. В США находится множество разнообразных высших учебных заведений на территории всей страны: более 1700 государственных и 2500 частных. И они очень различаются по качеству обучения (и стоимости обучения). Каждый штат США содержит как минимум один колледж, во многих штатах – несколько ВУЗов, принадлежащих правительству штата. Самые престижные университеты, известные как "Лига плюща" (на которые предлагается равняться) – ЧАСТНЫЕ. Так что проблема не в количестве высших учебных заведений! Из материала рекомендательного документа Болонского процесса. Комітет міністрів Ради Європи опублікував Рекомендацію, у якій, зокрема, йдеться: «…Яка освіта нам буде потрібна… вона має містити чотири основні цілі вищої освіти... Усі вони є основними: — підготовка до ринку праці; — підготовка до життя активних громадян демократичного суспільства; — особистісний розвиток; — формування й підтримка шляхом викладання, учіння й досліджень, всеосяжної й різноманітної бази знань».
Вчитель
У вузі де навчають майбутніх хіміків є можливість виконувати тільки віртуальні хімічні реакції)))
KVP1248
Майбутнє простої людини визначають не мораль, не гроші, не політики, не релігія та наука, не президенти, не королі, а такі люди, як Ньютон, Ейнштейн…. Істинним критерієм прогресу є чисельність населення Землі. Десятки тисяч років існували гроші, держави, правителі, релігія, наука, але нас було менше мільярда. Триста років тому назад Ньютон і … сформували парадигму механіки, наслідком якої є сучасні машини, електротехніка і т.д. Наслідком є гіперболічне зростання населення до нескінченності в 2040 р. 2019 рік є переломним в способі мислення цих істинних творців нашої реальності. Цьогорічний невдалий китайський біологічний експеримент на Місяці показав, що життя не може існувати на відстані, яка перевищує одну світову секунду. Створюється нова парадигма Еверетттоподібної фізичної реальності в основі якої головним елементом є індивідуальна творчість Спостерігача (Наблюдателя), а не еволюція соціуму-зграї.
Cirius
Для Коліївщина. Це ж яким треба бути "переляканим", щоб іронію в статті Милованова сприйняти у бувальному сенсі. Щодо фінансування освіти, то воно за всіх президентів, урядів та ВР завжди було за залишковим принципом. І так буде доти, поки до влади обиратимемо недоучок та шулерів від економіки, які своїми діями консервують сучасний стан виснаження бюджету. Отож уважно читаймо бюлетні, слухаймо Прямий канал і обираймо новий склад ВР не емоціями, а розумом.А якщо ми користуємося принципом "моя хата скраю", то ще довго будемо на краю Європи, як в економіці так і в освіті. Українці, думайте, а не плачте про свою нещасну долю!!!
Стрижеус G.
Для Cirius: це не іронія , а пробний камінь. Президенти змінюються, а Мвф і Св. Банк із Соросятами правлять і плата ім буде!
Коментувати
Вчитель
Вчителі , професори, вихователі! Якщо підтримаєте лібертіанську ЗЕ - школи позакривають , кожен другий вуз закриють , коледжі та пту поскорочують. Жебраками будемо повними.Не дай бог!!!
Одесса
Для Вчитель: слушал главного педагога Зе - Бабака : рынок , ирынок все отрегулирует, ; деньги ходят за ребенком; много вузов ; много школ; сокращать, оптимизироавть....
Коментувати
Будем солидарны
Милованов, Квит, Маркарова .... - это типичные идеологи крупного капитала, человеконенавидящие существа. Для них школа или университет - сродни бакалейной лавке. Они принципиально ненавидят простых смердов, делят людей на страты, считают себя снобами, вершителями судеб. Не хотят признавать мировозренческую , социальную , культурную роль образования. Страшные цинники и подлые твари. Их надо убирать со всех эшалонов власти, не допускать в Сми, присекать развал страны. Надо думать и бороться против этих зпигонов мирового правительства.Они не безобидны.
Сім-сім
Для Будем солидарны: зідси і всі біди украінців. Ми хочемо закрити очі на політику партій, особистостей, говоримо поо примітивне. Такий же Порошенко, Зеленський, Саакашвілі, гроойсман.
Коментувати
Коліівщина- ждіть
Цей Мілованов повний придурок! Таких треба четвертувати. Він каже не про те, що слід реанімувати вбиту вищу освіту, а створити один виш на всю Украіну !? Ці соросівські викормиші заслуговують страшноі кари... Це іхня мрія- завдання. Ця Могилянка , де сидить це больне - це національне горе , пристанище шкідників і божевільних реформаторів. Майдан зберемо , щоб оце шобло руйнаторів повісити вверх копитами.
нпхор
Для Коліівщина- ждіть: про створення одного гарного універу була іронія, не реальне побажання.
догоним
Для нпхор: они убежать не успеют, денег га самолет сорос не дает, на кол этих выкормышей народ скоро посадит, пружна вот-вот лопнет, науку уже опустили в глубокую яму.
Коментувати