Володимир Мещеряков: про «поганого вчителя»

Щоб зберегти душевну рівновагу й не зламатися, потрібно розуміти, що маєш справу з соціопатами

Володимир Мещеряков: про «поганого вчителя»

Автор: Володимир Мещеряков, учитель, Харківська область.

Прочитав крамольну публікацію В. Громового «Парадоксальність вимог начальників» і вирішив свої п’ять копійок вставити.

Що вимагає від вчителя адміністрація школи та інша верхівка? Знання предмету й покірність!

Що потрібно вчителю? Знання законодавства про освіту, у тому числі й фінансового, і загального. А ще – достатні знання з психології. І з економіки. Є ризик при цьому попасти в опалу, бо захист своїх прав не благословляється. «Хватит якать!!!» –  це розповсюджений несамовитий крик на апеляцію.

Цікавий приклад. Завідуюча методичним кабінетом районного відділу освіти дала вказівку завучам, що вчителі повинні мати в своєму пакеті документів роздруковану програму з предмета. Все це було помпезно озвучено на педнараді». Я проігнорував. Але ж де вказівка, там і контроль! Коли починає пресувати директор, то я питаю назустріч: «А є у завідуючої повноваження скасовувати Закон України «Про електронні документи та електронний документообіг»? Будь ласка, все є на флеш-пам’яті!» І після цього ще потрібно витримати важкий погляд директора.

Прийшла заступник з навчально-виховної роботи на урок. І після уроку починає мене розносити, що моя методика не відповідає вимогам методичних посібників. А я спитав, чи чула вона щось про академічну свободу та академічну доброчесність? Бо я професор у своєму предметі. Пішла тихенько і більше до цієї теми не поверталась.

Існує стара порочна практика, що вчителі, які залучаються до забезпечення зовнішнього незалежного оцінювання, пишуть заяви на цей день на відпустку за рахунок чергової. Такий підхід принижує. Але ж це вже врегульовано Постановою Кабміну №222 від 15. 04. 2015 року. І там чітко сказано, що забезпечення ЗНО – відрядження зі збереженням зарплати і реструктуризацією робочого часу.

Після кількох обурень мене більше до ЗНО не залучають.

Таким чином, вчитель, який має авторитет в учнів та батьків, не обов’язково буде шанованим у начальства. Щоб зберегти при цьому душевну рівновагу й не зламатися, потрібно розуміти, що маєш справу з соціопатами.

Освіта.ua
25.01.2019

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Павло
Актуально! Не завадило б періодично проводити тестування керівників на їх рівень IQ та наявність психічних патологій!
Володимир
Для Павло: Жах, коли директор - соціопат!
Коментувати
Галина
А хто захистить директорів? За все відповідай, всі "шишки" на нього. Добре, що є конкурс, і кожен зможе спробувати себе в ролі директора. Бажаю успіхів.
Володимир
Для Галина: Не кожен! Конкурс - це фікція!
Тетяна
Згодна! Конкурс дійсно справжня фікція. І висувають на посади "своїх" людей, які дуже часто не відповідають вимогам сучасного керівника і порядної людини.
Коментувати
Науковець
Поки вчитель не навчиться качати права - бути йому бидлом. Але у вчителі зараз і так іде лише тупе бидло, не здатне знайти кращої роботи. Таке от замкнене коло. А взагалі, дуже рекомендую подивитися на ютюбі відео "Бидло - це найкращий електорат" і почитати коментарі під цим відео. Дізнаєтеся багато цікавого.
Володимир
Для Науковець: Дурниці! Німа худоба вчити не може. Бидло - це ті, хто продається задешево!
Коментувати
змінив_нік_щоб_здогадались
ЗДНВР:"НЕ можна виставляти семестрові ( підсумкові) оцінки під час уроку!(А то чим там учні будуть займатися )"! Після уроків!"
тю.
Для "змінив_нік_щоб_здогадались",- а то це так важливо. Але стало веселіше...
Коментувати
Гість
А на наступний рік через такі речі ні зауч ні директор тобі годин не дадуть. Перевірено роками!!!! І їдешь на заробіткт в Італію бабок доглядати
Cirius
Для Гість: З якого пальця Ви це висмоктали? Якщо Ви прийняті на півставки- Ви маєте її мати, якщо на повну- значить відповідну кількість годин. Якщо директор тримає понаднормову кількість викладачів - до суду, нехай відповідає за свої діїї. Не робіть в штани перед начальством і їм доведеться з Вами рахуватися. І що Ви втрачаєте, коли Вас ставлять перед вибором- Італія чи справедливість? Якщо директор хоче випровадити мене в Італію- то я йому зіпсує стільки нервів, що більше буде не повадно.
Коментувати
Самодурство в почёте
Легко сказать " себе захистити". Как это можно сделать относительно документации по восп.работе? С одной стороны, МОН дало автономию школам в этом вопросе,что,мол,решением педсовета утвердить соответствующую документацию. А с другой что делает педсовет под прессингом директора и заместителей? Правильно,утверждает в 5 раз больше документации на своё усмотрение! Так может МОН нужно конкретно указать,что же должен сдавать классный рук.? С такой автономией школ...самодурству нет преград!
Неугодний
Для Самодурство в почёте: Це дійсно так, надали автономію, то директори вже з катушок зїжджають, щоб хоча б більше паперів придумати, це ж найбільший показник, плазувпння перед вищими, вислужування, догоджання, підлабузництво і т д показуха все інше важливіше на останньому місці, учні , вчителі, головне - виконувати команди, вибачайте за недотримання всіх знаків пунктуації, суть не в цьому.
Володимир
Для Самодурство в почёте: Нехай в душі звучать пісні В. Висоцького «Баллада о борьбе», та "Libertà" Al Bano
Коментувати
вірю в краще
Дякую!!! Шкода, що таких мало! Але кожному своє. Поважають того вчителя,який поважає себе. А це найкращий приклад для учнів. Може щось змінить Закон про загальну середню освіту.... Якщо буде з кого обирати директора.
Марина
в точку! респект за стойкость. Только многие учителя боятся идти против системы, потому что потеряв работу, останутся без зарплаты. Они на крючке, и тогда ими легко манипулировать.
Tet-a-tet
Мені також нераз доводилося показувати нашому керівництву на їх відсталість і неуцтво у дотриманні "Закону про освіту" та інших нормативних актів. Помста приходила слідом завжди і в дуже єзуїтській формі. Але врешті їм це набридло і вони забули про мене, а я про них. Але час від часу відкусять кусок премії, зменшать педнавантаження на користь інших. Ну що ж, правда ніколи не подобалась, то ж якщо хочеш її добиватися запаси своє терпіння. Бог колись винагородить.
спец
Для Tet-a-tet: на бога надіятись, то звично, проте, як любить повторювати жінка директора школи, доки сонце зійде, то роса очі виїсть. А описали Ви типову ситуацію, перекручувати закони, вказівки, трактувати їх по своєму, та ще й з вигодою для себе - улюблене заняття керівництва.
juj
Для Tet-a-tet: У Вас і премії давали. Ото зрозуміло, що деякі вчителі добре кушають...
Коментувати
Мирослава
Наша шанована екс-зав РМК завжди говорила, що учитель повинен уміти себе захистити!!!! Часто ми самі виноваті, що робимо дурну роботу
Владимир Белый
Респект, пане Володимире! Офіцерський гарт та відповідна суспільно значима підготовка у суміжних сферах?
Володимир
Для Владимир Белый: Так! Але ж сьогодні ще День студентів. І я відчуваю, що студентом і помру...
Тетяна
Так тримати, Володимир! Вчитель має знати і відстоювати свої права. Ви - молодець!
Коментувати