Т. Мілованов: люди мають мати однакові можливості

Вимога паперової форми подачі документів на магістратуру дискримінує певні категорії студентів

Т. Мілованов: люди мають мати однакові можливості

Автор: Тимофій Мілованов, почесний президент Київської школи економіки.

Звичайно, в усьому винні Порошенко, Тимошенко, Зеленський та Вакарчук.

Але чи винні вони в тому, що в 21 сторіччі в Україні подати вступні документи на магістратуру можна тільки в паперовій формі - не знаю!

Вимога паперової форми подачі дискримінує певні категорії студентів, а також негативно впливає на розвиток економіки і добробуту.

Найкращі виші сконцентровані в Києві, Харкові, Львові тощо. У містах. Талановитій людині, яка живе і працює, наприклад, в Закарпатті, набагато складніше подати документи в паперовій формі на магістратуру Київської Школи Економіки, ніж киянам. І так кругом.

Тому, хто народився в Києві, пощастило більше, ніж тому хто народився в Фастові. А це неправильно. Люди мають мати однакові можливості вчитися і ставати успішними.

У США навіть на докторантури всі документи подаються онлайн, і тому Америка може набирати найталановитіших студентів з усього світу. Іронія в тому, що подати документи і взяти участь в конкурсі на магістратуру у London School of Economics українцям легше, ніж зробити те саме в Kyiv School of Economics.

Цей пост - про приклад. Таких проблем дуже багато. Тому не потрібно дивуватись, що найталановитіші українці їдуть за кордон. Там легше стати успішними.

Потрібно це змінювати, якщо ми хочемо бути конкурентними в боротьбі за розумних людей.

Оригінал

Освіта.ua
18.01.2019

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Випускник
Ха! Тут у вишах не можуть запровадити навіть електронних журналів студентів, а ви про електронні документи до вступу!
Молот
Пан Миловаров! Ви праві. Лише одне - ваші випускники часто - густо виявляються дрібними злодюжками. Пихаті і воровиті. Пріснопамятна совсун не у вас працює?
Пенсіонер
Для Молот: Ну, якщо там працює Совсун, то вже в цьому році подам документи в їхню магістратуру. Треба ж якось допомогти Інні в свої 35 захистити хоч кандидатську дисертацію. Можу посприяти в дослідженні актуальної на даний час тематики "Еономічна освіта для людей похилого віку".
Шліхтер
Ні , тему пропоную назвати- безпам’ятство, безграмотність, компенсовані нахрапистістю, як двигун реформ. Тут Савсун дасть!
Коментувати
Уже магістр
А звідки ви взяли, що Київська Школа Економіки є одним з кращих вузів, щоб всі так і рвалися до нього в магістратуру? Швидше всього, ваша публікація попахує меркантильними міркуваннями.
N
Для Уже магістр: Мова не про ЗВО, мова про можливість.
Коментувати