В. Співаковський: хороших вчителів все менше

Комп'ютер не читає нотацій: він може запам'ятовувати помилки, виправляти їх, але він не сердиться

В. Співаковський: хороших вчителів все менше

Автор: Володимир Співаковський, президент корпорації «Гранд».

Хороших учителей всё меньше, и скоро они будут цениться на вес бриллиантов.

Вот и возникает вопрос: Будут ли учителя когда-то заменены роботами?

А тут ещё добавилось повальное стремление детей к компьютерам в школе. Почему их к ним тянет? Ну, кроме удовольствия...

1. Главное! Потому что компьютер не читает нотаций! Он может запоминать ошибки, исправлять их, начинать заново… Но он не злится!

Более того, у ребенка возникает ощущение, что ему, в конце концов, удалось! Самому! Без вмешательства взрослых.

2. Кроме того, ребенок может втихаря осуществлять множество попыток решить задачу, если что-то пошло не так.

Морально так намного легче. А значит, усваивается лучше. И больше.

3. Исходя из этого, и надо составлять тексты новых учебников, чтобы они переходили в компьютерные знания спокойно и без ажиотажа. А наоборот, с пользой, удовольствием и хорошими результатами.

Может, даже это не будет называться «учебником».

Оригінал

Освіта.ua
14.01.2019

Популярні блоги
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Справедливість
Стремеление детей? а разве єто не фетишь взросльіх? Компьі с первого класа, интерактивньіе доски, у нас провели в школе вай-фай!, и всякое остальное, которое вьіпячивается, как качество преподавания и гарантия результата после пользования семи тех-средствами. И да, с учителем много раз не посториш, унего программа от МОН и он одного барана ждать не будет. Так что там учителя плачут, что они скоро вьімрут как подвид, и слава богу, умньіе и готовьіе переделаться найдут себя в дургой ипостасии.
Олександр Нік
Хороших вчителів все менше завдяки панам Співаковським й комітету освіти і науки ВР України. Слава Богу цих панів у 2019 році не стане.
Мирослав
Що він меле? Щоб потім прийшов такий учень в минулому, що не знає спілкування з людьми, до людей і його перло від спілкування від людей, бо звик до компа.
гола правда
Для Мирослав: ви дуже відстали від життя, мабуть за шкільною писаниною та рутиною не бачите, що твориться у світі. У США вже стартував пілотний проект, коли в ун-ті викладає андроїд, у вигляді звичайної людини, голосом звичайної людини, не відрізниш, читає лекції, підтримує розмову, відповідає на запитання, виправляє помилки.
Ясочка
Йой! Менi вже не по собi. А куди людину? Людина до робить?
Небайдужий
Для гола правда: Якщо можна замінити викладача роботом, то всіх інших теж можна замінити. В такій системі людям залишається тільки створити контент для роботів і піти на смітник історії.
Коментувати
Cirius
У Вашій школі вони і так брильянтові, жаль лише, що таку платню за навчання можуть заплатити лише окремі заможні люди. Може Ваші випускники прозріють і колись вирішать зробити щасливими не тільки себе, а й усіх решта українських гомосапієнс.
гола правда
Для Cirius: ви наївний дядько, максимум вони дозволять цим гомосапієнсам працювати на своїх полях, прибирати свої хати, а гроші будуть вкладати у свій бізнес. Ностальгуєте за радянщиною, та це в минулому, ви просрали ту країну. Ваші онуки у цій країні будуть рабами олігархів та їх діточок, що навчаються у цьому ліцеї, якщо не втечуть.
Cirius
Для гола правда. Може б і ностальгував, та немає за чим, бо та "країна" нікуди не зникла, усі "досягнення" її спотвореної моралі пустили такі метастази у нашому суспільстві, що наслідки пожинаємо кожен день. Це я і мав на увазі, коли писав про їх прозріння. Може хоч в елітній школі зрозуміють, що ходять під богом як усі смертні. А за онуків я спокійний, вони не будуть боротися за світле майбутнє для партійної еліти, вони знають як будувати своє життя без тоталітаризму та диктатури. І яку користь матимуть олігархи та їх діточки, коли працювати на їх награбованих підприємствах не буде кому? Європа це вже проходила!
гола правда
Для Cirius: Шановний, ви читайте краще європейські газети, чому жовті жилети підтримують 60-80% французів, бо Макрон пару разів виразився, що прості люди - зайві у цьому суспільстві та світі. У глобальних олігархів плани - залишити людство тільки для свого обслуговування, а все інше будуть робити машини та роботи. Люди їм непотрібні, зайві, проїдають "їх ресурси". Зараз Україну звільняють як територію для проживання інших, знищуючи освіту, медицину та видавлюючи місцеве населення. Звичайно, у Бога є на те інші плани, але поки дійсність такова.
Коментувати