В. Громовий: ми реформуємо освіту, якої немає

Реалії постають набагато сумніші, аніж собі уявляють найзапекліші зрадофіли і огульні критикани

В. Громовий: ми реформуємо освіту, якої немає

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Ми реформуємо освіту, якої немає. Почитайте коментарі до цього опитування, і ви побачите освіту, яка насправді є. Реалії постають набагато сумніші, аніж собі уявляють найзапекліші зрадофіли і огульні критикани.

Зайве доводити, що НУШ може творити лише вільний, самодостатній, упевнений в собі, захищений і незачморений вчитель.

Учителька:

Учитель не є вільною людиною. А у Кіцманському районі (це – Буковина) учитель - безправний раб. Зате директори - вершителі доль. Якщо, не дай Боже, піде чутка, що педагог трохи хоче вирватися по кар'єрному росту, тоді вже можна одразу писати заяву. Дирекція такого хабаря скрізь дасть. Важко навіть наслідки уявити. На олімпіадах - останні місця. На який конкурс учитель не поведе дитину, все схвачено і там. Останнє місце гарантоване. Яку категорію, чи педзвання? 10 років не має заслуг на 2 категорію.

Саме така, київські читачі, правда педагогічного життя. Ви собі там у верхах уявляйте, фантазуйте. Лише від того нічого не зміниться. Ми найнижча ланка. Були раби та будемо рабами. Великі сподівання покладаємо на прозору сертифікацію. Іншого способу отримати хоч якусь гривню у надбавку немає. Якщо і сертифікація буде так само проходити, як атестація, освіта України згниє.

Катерина:

Сучасна шкільна освіта - це позорище для країни і деградація учня на чолі з учителем! Я 13 років щодня приходжу у класи і з кожним днем задаю собі одне запитання - що я тут роблю? Чому дитина іде на репетиторство до вчителя і має результат , а сидячи в класі і працюючи за інноваційними технологіями, не може дотягтися до середнього рівня?

Розумні вільні вчителі нікому не потрібні, та такі особистості в школах і не затримуються надовго. Ті, що залишаються, або змушені, або змирились. У школі потрібно говорити те, що ТРЕБА , а не те, що ти думаєш. А якщо ти такий розумний, то іди в світ , або зараз ми в тебе уроки відвідаємо, і вони нам не сподобаються! От і мовчу 13 років, бо маю 3 дітей і педагогічний диплом...

Оригінал

 

Освіта.ua
11.12.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Бредятина, сайт в очередной раз облажался, такие "освітні експерти" -очень печально, пока кто-то работает, делает дело, они сидят и ноют, или устраивает говнометание.
Вчитель
Для Оксана: Ти добре навчена вчителям роти затикати! Ініціюй, хай приймуть закон, щоб ми оніміли. Вже й так сидимо як миші під віником, втративши світло в кінці тунелю!
Коментувати
Карпатець
Церкви об’єднались і слава Богу! Скоро отримаємо Томос. Але чи маємо ми єдину християнську церкву ? Ні!! Бо уніати залишились осторонь процесу об`єднання .... Тобто галичани - уніати моляться на Польщу,закарпатці на Братиславу ?? Церква мусить бути одна, як і Одна Украіна!!!
Tet-a-tet
Для Карпатець: Брешеш і не червонієш. Галичани -українці ніколи не молилися на Польщу, а заснували греко-католицьку церкву щоб позбутися москальського ярма, з яким вони ототожнювали тодішнє кагебістське православ’я. Як берешся про щось писати, то спочатку вивчи літературу на цю тему.
Коментувати
Cirius
Сучасна освіта така, як наше суспільство і у ній є усі негативи і позитиви його існування. Якщо хтось думає, що у воді можна збити масло - це властивість нашої ментальності. Меж для досконалості не існує і кожна епоха розвитку людства буде ставити перед ним і нові виклики щодо якості освіти і її змісту. Кожна нація вирішує цю проблему по-своєму, хоча усі щось крадуть один в одного. Чого в нас забага- емоцій, чого замало- нордичного прагматизму. Щасливе СРСР створювали 70 років і не створили. Чи можуть ті самі люди створити щось корисне всього за 25 років? Коли побуваєш на батьківських зборах починаєш розуміти як ми мало просунилися вперед і як багато ще потрібно нам усім прикласти зусиль, аби ми і наша осіта стали кращими.
Володимир
Цікаво, чи Громовий читав інші дописи тієї Катерини, на яку він посилається. Кожного разу вона в іншій іпостасі. Зокрема, сьогодні вона жаліється, що її виключають з коледжу за здане на 3-ку ЗНО. І чому так пізно, вона ж могла за цей час десь влаштуватися на роботу (чи не вчителем?).
Катерина
Для Володимир:Я так , зрозуміла, щоб висловити свою думку потрібно щей ксерокопію паспорта додавати щоб довести що я окрема особистість, а і’мя досить поширене! А чи не чиновник продажний ви Володимире!
Володимир
Для Катерина: Ви і не вчителька, бо, навряд, вчителі пишуть з такими помилками.
Катерина
А ви - Дятел, який за деревами лісу не бачить, ще й іншим очі замилює! Мабуть себе таки впізнали у моїх дописах. Так, дійсно, перепрошую за пунктуацію, набирала на смартіоні.
Коментувати
ivan.pavliv02@gmail.com
Дякуйте Богу що в запої, а Ви в цей час творіть, дерзайте поки його нема. Є директор- погано, нема-погано.
Вчитель без права на помилку)
В мене в закладі директор знову пішов в запій черговий, тільно як 3 тижні відробив, знову його немає на робочому місті, вже так 30 років він директор і все 30 років ходить в регулярні запої, але тримають бо "депутат райради від оппо..." бо робить так як накажуть. Яка там освіта...
Ренр
Директори в переважній більшості самодури, а вчителі - мовчазні ягнята! Тому немає тут навіть про що говорити. Боягузи не можуть творити історію і змінювати світ не говорячи про те, щоб відстоювати свої права!
ольга
Для Ренр: сьогодні на посади керівників треба запрошувати молодь пенсія своє вичерпала і страждають школи від маразматів зі званнями і коронами
Коментувати
Луна
Громового не існує , як не існує і освіти! А може існує? То хто ж насправді існує? ДЕМАГОГІЯ!
коко
Для Луна: Ну ти і придурочна! Отямся нарешті, чи рошенки затьмарили тобі розум?
Коментувати
Nikko
Проблема української освіти в тому що ВСІ ті хто повинен ДОПОМАГАТИ (методисти різних рівнів(во, іппо) займаються перевірками та строчать різні звіти та рекомендації хоч не працювали на посаді вчителя навіть і дня! Їдеш на курси а там одні бредові лекції. Пора б ці іппо позакривати, яка б економія коштів була Б!
ольга
Для Nikko: підтримую на всі 100%
Коментувати
Cirius
Дуже співчуваю вчительці з Кіцманського району, але якби зі мною так чинили я би їм так носа втер, що довго мене пом’ятали б. З нами тому так чинять, бо вірять у свою безкарність і нашу м’якотілість. Якось завуч бовкнула, що я не так веду уроки. Приходжу на її урок, сідаю позаду учнів і слухаю її "шедевральний виклад". Пробувала мене сплавити, а я кажу:"Прийшов до вас повчитися, перейняти передовий досвід". Більше я від неї критики на свою адресу не чув. Правда має бути з кулаками, от тоді вона і правда. Але для цього потрібно самому бути досконалим і не давати собі наплювати у кашу.
Катерина
Для Cirius: Обов’зково перейму ваш досвід!!! Та от біда... Адміністрація нашої школи така зайнята, що тих уроків навіть не проводить. На них посилають таких собі спеціалістів на- побігушках: соціальний педагог, психолог, педагог-організатор. Але зарплату адміністрація отримує справно, навіть придумали таку інновацію: загальний табель вони розрізають на частини і кожному вручають окремо. А їхніх окладів та премій ніхто не бачить. От така " чесна демократія". Щоб, мовляв, не сіяти в колективі смуту.
Nikko
А риба портиться з голови. ЯКа голова вище така й буде під нею. І ті хто працює по совковій технології (всіх під ковпак, під каблук) до цього часу в передовиках.
Вчитель без права на помилку)
В нас на заклад виділили одну суму ХХХ, і в учительській повісили документ кому і скільки, та от тільки сума яка була на цьому папірцю меньше ніж та яку отримала школа, а в районо пішла інша бумажка - на якій вписані "правильні" значення, як адміністрація - ділила між своїми людьми, і ті люди потім ділилися з адміністрацією
Коментувати
Дмитро
Вся проблема в грошах. Я - вч англ та нім мов. Стаж 18 р. Підручнки укр авторів дебільні. Підручники, написані англійцями і німцями дорогі, 600 -700 грн. За їхніми книжками можна чомусь навчитись. Наші- безкоштовні, але фуфло. Повне.
Синусоіда
Громовий - в школу!!! Докажи , що не совок , відмовся ві радянського диплома і звання «заслужений» і не каламуть воду!!! Досить гнати третьоважливі теми!
Просто я
Для Синусоіда: я молю Бога, що пан Віктор очолив освіту в Україні. Ще 13 років назад, коли я вперше познайомилася з цією людиною, мені стало зрозуміло, що це "лучик света в темном царстве". Пане Вікторе, я звертаюся до Вас: будь ласка, ідіть в міністерство, працюйте, керуйте освітою такими методами, як Ви це описуєте у своїх статтях та виступах. І тоді, можливо, учитель перестане бути рабом. Я вірю в Вас в освітнього месію, який все-таки виведе нашу освіту із темряви
Коментувати
перехожі
В Українські освіті існує така ланка директорів, які бояться за своє місце. І коли раптом серед учителів є такі які вміють працювати, а ще десь трохи зв’язки мають. Це вороги №1. Наведу приклад. Директор ніс до ДОН хабар щоб учительці на конкурсі "Учитель року" трохи бали підпсували. Причина очевидна - конкурентка. У ІППО несли хабарі щоб учителям категорії знімали або не давали. Мабуть праві ви в одному. Конкурси та олімпіада - це тільки камінці великого айзбергу несправедливості.
До вашого відома
Для перехожі: В ІППО вчителям категорії не дають і не знімають. Чи беруть за це хабарі, як ви пишете, не знаю.
Вчитель математики
Для перехожі: На знаю, наскільки правдивими є слова згаданої вчительки, але добре пам"ятаю подану на цьому сайті кілька місяців тому пропозицію вчителів того ж Кіцманського району проводити кожного року олімпіади в різних школах, щоб кожен з вчителів, який атестується міг за попередньою домовленістю отримати свого призера.
Людмила
Для До вашого відома: Що за дурниці? Комісія 3 рівня, це здебільшого методисти ІППО в тому числі ті які відповідають за атестацію. Продовжувати...
Коментувати
Вчитель математики
Ви вибачте, але цитувати вчительку, яка здуру пише, що дирекція школи дає хабарі, щоб учні її ж школи займали останні місця на олімпіадах, і робити з цього далекосяжні висновки може лише людина не сповна розуму, а не освітній експерт та ще й заслужений.
перехожі
Для Вчитель математики: Про що проплачені коментатори пишуть? В Українські освіті існує така ланка директорів, які бояться за своє місце. І коли раптом серед учителів є такі які вміють працювати, а ще десь трохи зв’язки мають. Це вороги №1. Наведу приклад. Директор ніс до ДОН хабар щоб учительці на конкурсі "Учитель року" трохи бали підпсували. Причина очевидна - конкурентка. У ІППО несли хабарі щоб учителям категорії знімали або не давали. Мабуть праві ви в одному. Конкурси та олімпіада - це тільки камінці великого айзбергу несправедливості.
Коментувати
Родион
ПО опитуванню 8% вчителів - вільні люди. Це дійсно так, статистика вірна: директор, а далі варіанти: дружина, кума, коханка, дуська, що торби носить і т.д.
Володимир
Боротись треба!.
Всьо
Для Володимир: В 2014 уже доборолись.
перехожі
Для Володимир: Боротись проти кого? СИСТЕМИ! Не будемо цитувати слова Т.Г. Шивченка "Борітеся поборите". Адже йти проти загальноприйнятих правил - це ходіння проти сильного вітру. Сама система повинна побачити свої недоліки та змінитися. Інакше крах.
Nikko
Система ніколи сама не зміниться. І їй байдуже буде крах чи ні.
Коментувати