В. Співаковський: навіщо нам стільки економістів і юристів?

Чому б архітекторові, редактору, програмісту або навіть футболісту не мати економічної освіти?

В. Співаковський: навіщо нам стільки економістів і юристів?

Автор: Володимир Співаковський, президент корпорації «Гранд».

Спрашивают,

Зачем нам столько экономистов и юристов?

А затем, что они нужны не только для работы. Разве женщина не имеет права получить высшее образование, а потом стать домохозяйкой и воспитывать детей?

Почему бы архитектору, редактору, программисту или даже футболисту не иметь экономического образования?

В обществе, которое долгое время было бесправным и экономически невежественным, вдруг возникла тяга к юридической грамотности, чтобы знать и отстаивать свои права, а также понимать, что значит жить в «правовом пространстве».

А экономистов нужно столько – потому что многие хотели бы иметь... личную экономическую независимость после векового рабства при царях и генсеках.

И для этого люди хотят знать, откуда берется прибыль, что такое ВВП, почему не хватает зарплаты до получки и почему такие маленькие пенсии…

А также как действовать с кредитами и депозитами, чтобы потом, в случае чего, их не обзывали лохами, когда они берут кредит по 5, а отдавать требуют по 25.

И ещё, почему-то считается, что все, кто получил диплом юриста, – уже супер-профи. Увы!

На самом деле, из каждой 1000 абитуриентов доходят до диплома 500, из них потом работают по специальности 250, из которых только 100 имеют масло в голове и востребованы.

А уже из этих 100 только 10 таких, которым предлагают бешеные гонорары. Так что кпд всего 10 из первоначальных 1000.

Печаль в том, что никто никогда не знает, кто попадет именно в эту десятку из всей 1000. Так что приходится принимать в университет всю 1000, а потом в дело вступают разнообразные фильтры.

К чему это я? К тому, что зная эту статистику, надо совсем по-другому теперь организовывать вузовское образование. Потому что кпд 1% - это очень низкий показатель.

Вывод. Надо не количество юристов-экономистов уменьшать, а кпд обучения повышать.

Ведь то, «какие» у нас законы и «какая» у нас экономика – это и есть результат мизерного кпд качества обучения в вузе. Поэтому уже не стоит испытывать озабоченность избыточным количеством экономистов и юристов.

Надо просто учить… другому, по-другому, другими и на совсем другой результат.

Тогда из всей этой учёбы будет не только толк. Но и количество с качеством.

Оригінал

Освіта.ua
10.08.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
N
Відповідь проста - бо така освіта доступна. Якщо її зробити менш доступною, кількість вступників зменшиться. Доступність означає не тільки економічний чинник, але й наявність формальних спеціалістів з цих спеціальностей. Легкість одержання ліцензії. Не потрібно витрачати багато коштів на організацію навчального процесу. Формалізовані вимоги до рівня та змісту практик, тощо. Звичайно забороняти молодій людині навчатися там, де вона хоче, не можна. Але потрібно знизити доступність для тих, хто навчає, але не має на це права, як і тих, хто навчається, але не має для цього підстав. Десь так!
Володимир
Я свого часу отримав економічно-правову освіту заочно. І диплом менеджера. Це мені знадобилося в роботі. Та й зараз я розумію ті тіньові схеми, які проводяться в освіті... Це дуже злить певних осіб!
qwerty_qwert
Якби "из каждой 1000 абитуриентов доходят до диплома 500" відповідало дійсності, то зво так багато вже давно не було б. Страшенно "дивна" статистика :)
Олексій
У мене інше питання виникло. Навіщо нам скільки депутатів, їх "помогайків" та міністрів?
Witalina
С-му вищої освіти дуже важко збагнути,зрозуміти, Ви подивіться, кожен ВНЗ готує правознавців, економістів, І-ті спеціалістів,журналістів, і т.д. А чи взмозі вони дати якісну освіту???? Зрозуміло, що НІ! НІ! МОН знає і мовчить, видає ліцензії направо і наліво,бо має вигоду !!!! НІХТО нічого НЕ ХОЧЕ ЗМІНЮВАТИ!!!
Tet-a-tet
Для Witalina: Якщо система освіти перетворена у бізнес( навчання за контрактом), то чого Ви від неї чекаєте? Добреньке МОНУ справді пороздавало ліцензії наліво і направо, а тепер не знає як їх забрати, бо тож кум, брат, сват і любі друзі. А бізнес, як відомо, продає те, що купують. Купуються українці на наші папірці-дипломи економістів-юристів, чому б їх не продати? А за моральність в магазині нічого не купиш, треба купюри. Чи замало їх присилають наші заробітчани?
Коментувати
Val
Щоб було. А на хрена было давать разрешение готовить специалистов, а потом бк и мг по данным специальностям в каждом политехе и меде? На хрена десятки лет выделять на эти специальности бюджетные места? Наверное, риторические вопросы. На подобие того, сколько стоит вузу стать "национальным".
Правдоруб
Як це навіщо? Дурне запитання. А піцу мені хто буде привозити? Ось зараз мені піцу доставляє чувак з двома вищими освітами: економічною і юридичної. І це прекрасно! Я йому навіть пару гривень на чай даю.
Освітянин
Давай всіх на юристів і економістів! А в Україну завеземо афганців, пакистанців, африканців і ін. - хай вони працюють (будують, проектують та ін.). А наші "юристи, економісти" будуть у поляків, чехів працювати як раб-сила або торгувати-пиячити на базарах, в підземних переходах.